Yeşil Salata Diyeti ve Örnek Menü

Yeşil Salata Diyeti ve Örnek Menü

Kısa zamanda istenmeyen kiloları sağlıklı şekilde verebilmek için sıkça başvurulan diyet biçimidir. Yeşil salata diyeti uygulandığı zaman bir ay içerisinde metabolizmanıza göre 4-7 kilo vermek mümkündür.

Peki, yeşil salata diyeti nasıl yapılmalıdır

Öncelikle belirtmek gerekiyor eğer bir diyet programı uygulamayı düşünüyorsanız yatma kalkma saatlerinize dikkat etmeniz gerekiyor dolayısıyla kahvaltı en geç 8’de yenmeli akşam yemeği de en son 7’de yenmelidir.

Günlük yeşil salata diyeti örnek menü

Kahvaltınız; Öncelikle bir tabak taze mevsim meyveleriyle yapılmış salata, birkaç dilim ince peynir, yeşil yapraklı taze sebzeler, domates ve salatalık.

Öğle yemeği; Bu öğünde bir kase salata ile sindirimi düzene sokmak için bir bardak ayran.

Salata tarifi; Bir adet organik domates, 100 gram semizotu veya ıspanak, iki dilim rendelenmiş yağsız peynir, bir adet salatalık, az miktarda maydanoz ve dereotu, yeşil yaprak nane ile metabolizmayı hızlandırması için kararında sumak ile pul biberi katılmalıdır eğer yağsız şekilde yemekte zorlanıyorsanız bir tatlı kaşığı zeytinyağı.

Ara öğün; Bu öğünde yeni sıkılmış bir bardak meyve suyu içmeniz önerilir. Akşam yemeği; Bir dilim kepekli veya tahıllı ekmek ile yeşil salata.