user
e
sv

Yazın Hafif Makyaj Trendleri: Sade ve Zarif Görünüm Nasıl Elde Edilir?

yaz makyajı

Yaz makyajı yaparken trendlere uyum sağlayarak çok daha sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Zarif görünümü ile abartıdan uzak dokunuşlar yaparak yaz günlerine uyumlu tercihler yapabilirsiniz. Havaların ısınmasıyla makyaj tercihlerinde daha hafif ürünlerin ortaya çıktığı görülür. Sıcak hava ve nem karşısında rahatsız etmeyecek ürünler kullanarak cildin çok daha güzel ve zarif görünmesi sağlanabilir.

Fondöten Seçimi

Yaz ayları gelince cilt bakım rutinlerinde yapılan değişiklikler makyaj içinde tercih edilir. Yoğun formüllere sahip ürünlerden uzak durarak çok daha doğal bir görüntü elde edilebilir. Cilde ağırlık verecek ürünler yerine daha hafif seçimler yapılabilir. Yaz makyaj trendleri göz önünde bulundurularak doğru adımları izleyebilirsiniz.

Makyaj

Havaların ısınmasıyla yoğun ve tam kapatıcı fondötenler yerine daha hafif fondötenler tercih edilmelidir. İnce yapılı ürünler sayesinde sadece cilt rengini eşitleyebilir ve kusurlar kapatılabilir. Fondöten yerine renkli bir nemlendirici ya da BB krem de kullanılabilir.

Kapatıcı Kullanımı

Fondöten için hafif seçimler yaparken aynı şekilde kapatıcı seçimlerine de dikkat edilmelidir. Yoğun kapatıcılığa sahip ve pudralı ürünler yerine hafif formüle sahip kapatıcılar tercih edilebilir. Yeni bir kapatıcı almak yerine daha az uygulama da tercih edilebilir. Göz altılarına ekstra uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Gözün iç ve dış kısımlarına aydınlık verecek şekilde tercih edilebilir. İhtiyaç olan bölgelere olabildiğince az kullanılmalıdır. Hafif ürün formülleri ve az kullanımlar tercih ederek yaz için makyaj trendlerine uyum sağlanabilir. Az miktarda ürün kullanarak optimum kapatıcılık elde edilebilir.

yaz makyajı

Allık Sayesinde Zarif Dokunuşlar

Yaz mevsiminde tercih edilecek makyajlarda temel olarak doğal bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Her ne kadar ürün kullanımını minimalize etmek gerekse de allık gibi ürünler ile sade ve doğal bir görüntü elde edilebilir. Cilt dokusuna uyum sağlayacak krem allıklar özellikle yaz aylarında ideal kullanım sunar.

Cilde nemli bir ışıltı verecek allıklar tercih ederek yaz makyajlarının çok daha sade ve zarif görünmesi sağlanabilir. Allık kullanırken trendlere uygun bir şekilde yüze uygulanabilir. Yanaklar ve burun üstüne uygulanarak güneşten yanmış, tatlı bir görüntü elde edilebilir.

yazın makyaj nasıl yapılır

Krem ve Likit Ürünler Kullanın

Yaz makyajı yaparken parlak ve canlı bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Az ve doğru ürünler kullanılarak daha sağlıklı bir cilt elde edilebilir. Işıltılı bir cilt için abartılı görünümden uzak durulması gerekir. Islak bitişli ya da içten parlayan görünüm için krem ya da likit ürünler kullanılabilir.

Sağlıklı ve parlak bir cilt için krem ve likit ürün formları tercih edilebilir. Aydınlatıcı ile fondöteni karıştırmak gibi küçük ipuçlarından yardım alınabilir. Toz ürünlerden olabildiğince uzak durulmaya çalışılmalıdır. Yağlı ciltler pudra kullanmak yerine parlamayı önleyecek ürünler tercih edebilir. Matlaştırıcı makyaj bazı ve yağ emici kağıtlar yaz aylarında yağlı cilde sahip olanlar için pratik bir kullanım sağlayabilir.

makyaj tüyoları

Kirpiklerin Doğallığını Öne Çıkartın

Yaz için makyaj önerileri arasında öne çıkan bölgelerden biri de kirpiklerdir. Sade ve doğal seçimler yaparak tamamladığınız makyajınız için kirpiklerinizde maskara kullanmak yerine kirpik kıvırıcısı tercih edebilirsiniz. Yoğun görünen kirpikler yerine doğal kirpikleri öne çıkartmak mümkündür. Kirpik kıvırıcı sayesinde daha hacimli ve kıvrık görünmesi sağlanabilir.

Kirpik kıvırıcısından sonra şeffaf maskaralardan yardım alınabilir. Bu sayede gün boyunca kirpiklerin kıvrık görünmesi mümkün olur. Kirpiklerin daha belirgin görünmesinden hoşlananlar kahverengi maskara da tercih edebilir. Sadeliği ve zarifliği korumak için sıcak günlerde maskaralardan uzak durulabilir. Sıcak ve nem karşısında akmış bir maskara görünümü tüm makyajı mahvedebilir.

yaz makyaj önerileri

Dudak Renkleri

Güneşli ve sıcak günler için yaz makyajı tavsiyeleri almak isteyenler dudakları için doğru seçimler yapabilir. Dudak makyajı yaz güzelliğini öne çıkartmaya yardımcı olabilir. Hafif yapılara sahip rujlar yaz aylarında daha rahat kullanımlara sahiptir.

Dudaklara hem bakım hem de renk kazandıracak balmlar ya da tintler kullanılabilir. Tintler sayesinde gün boyunca kalıcı bir dudak rengi elde edilebilir. Parlaklığını kaybeden dudakları gün içinde parlatıcılar ile daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Dudak renklerine yakın tonlar tercih ederek yaz makyajı için dudakların daha sade ve doğal görünmesi sağlanabilir. Pembe ve şeftali tonları ile canlı ve zarif dudaklara sahip olunabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.