user
e
sv

Yaz Parfümü Nasıl Seçilir? 2023 Yılının En Güzel Yaz Parfümleri

Yaz parfümü seçimlerine dikkat edilmesi gerekir. Mevsimler değişirken sadece kombinler değil aynı zamanda kokularda değişir. Isınan havalar ile yükselen enerjilere eşlik edecek parfümleri bularak etrafınızdaki herkesin dikkatini çekebilirsiniz. Her an güzel güzel kokmak isteyenler için yaz aylarına uygun parfüm önerileri listelenebilir.

Yaz Parfümü Seçerken Dikkat Edilecekler

Yaz trendlerine uygun şekilde parfüm seçerken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Sadece yaz aylarında değil yılın her ayında seçeceğiniz parfümler konusunda hassas olunması gerekir. Cilt ile uyumlu olacak kokular seçerek, günün her anında baş döndüren, temiz bir kokuya sahip olmak mümkündür. Yaz parfümü çeşitleri arasından seçim yaparken zorlanmamak için bazı tavsiyeler dikkate alınabilir. Yaz yaklaşırken parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Yaz esintisine eşlik edecek hafif ve canlı çiçeksi kokular tercih edilmelidir. Kış aylarında kullanılan yoğun ve güçlü kokulardan uzak durulması gerekir.
  • Kış aylarında vücut ısısı düştüğü için ağır notalar tercih edilir, yaz aylarında tam tersi seçimler yapılması önemlidir. Narenciye ve lavanta gibi hafif kokular tercih ederek sıcak havalarda bunaltıcı ve boğucu bir koku yayılmasının önüne geçmek mümkündür.
  • Yaz sezonu için özel olarak hazırlanan kokular hafif koku notalarından oluşur. Tasarımcılar sezon trendlerine uygun seçimler yaparak parfümleri sunarken seçimleri yapmak kişisel tercihlere kalır.
  • Favori kokularından vazgeçemeyenler mevsime uygunluğu kontrol etmelidir. Uymayan bir notaya sahipse alt ya da üst nota olarak kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilebilir.
  • Yaz parfümü seçerken sadece trendler değil, aynı zamanda tarzınızdan da yardım alabilirsiniz.

Havaların ısındığı günlerde parfümlerin buharlaşma hızı da yükselir. Karışık parfümlerden uzak durmak en doğru karar olabilir. Buharlaşan kokular, karışık ve rahatsız edici bir hale gelebilir. Basit meyve kokuları tercih edilerek ferah kokmak mümkün olabilir. Odunsu ve şekerli kokulardan özellikle nemli bölgelerde yaşayanlar vazgeçmelidir. Hafif çiçeksi ve limon gibi meyveli kokular kullanılabilir.

2023 Yazına Eşlik Edecek Parfümler

Yaz parfümü 2023 yılı trendlerine uygun şekilde seçim yapmak isteyenler için önerilebilecek pek çok farklı koku bulunur. Sıcak günlere uyum sağlayacak koku notaları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra doğru parfümü bulmak çok daha kolay bir hale gelebilir. Hafif, taze ve ferahlatıcı kokulara daha sık şekilde yer vererek gün boyunca hoş bir kokuya sahip olunabilir.

Kişisel tarzınızı yansıtmak için yardım aldığınız parfümleri doğru bir şekilde seçerek yaz aylarının enerjisine uyum sağlayabilirsiniz. Hafif kokular ön plana çıksa da erkek ve kadın parfümleri arasında farklılıklar söz konusu olabilir. 2023 yılının yazında vazgeçilmezlerin olacak parfümler için tercih edilebilecek bazı kokular bulunur.

Versace Man Eau Fraiche EDT

Versace Man Eau Fraiche EDT

Erkek parfümleri arasında öne çıkan Versace, ürettiği pek çok koku ile etkileyici bir performansa sahiptir. Yaz aylarında da erkeklerin favorisi olacak Versace Man Eau Fraiche EDT, ferahlatıcı bir narenciye kokusuna sahiptir. Portakal çiçeği, limon ve bergamot gibi notalara sahip yaz parfümü taze ve canlı hissettirir. Deniz esintisi ile birlikte gelen ferahlık hissi koku için en önemli özelliklerden biridir.

Davidoff Cool Water Wave EDT

Davidoff Cool Water Wave EDT

Yaz aylarına damga vuracak bir koku tercih etmek isteyen erkekler Davidoff Cool Water Wave EDT seçimi yapabilir. Limon ve mandalina benzeri narenciye esansları tazeliği en iyi şekilde hissettirir. Deniz notaları ve adacağı notaları sayesinde hissedilen ferahlık yaz aylarının vazgeçilmezi olmasını sağlayacaktır. Alt notalarında yer alan sedir ve sandal ağacı gibi kokular ise daha kalıcı olmasını sağlar.

Dolce & Gabbana Light Blue

Dolce & Gabbana Light Blue

Yaz aylarında ferah bir koku tercih etmek isteyen kadınlar için Dolce & Gabbana Light Blue doğru bir seçim olabilir. Meyvemsi kokusuyla yaza uyum sağlarken, gün boyunca tazelik hissini koruyabilir. Yasemin ve beyaz gül notaları ile çiçeksi bir koku sunarken aynı zamanda limon ve elma gibi meyvemsi kokulara da sahiptir. Temiz bir kokuya sahip parfüm, terleme ve sıcaklık karşısında da dayanıklılığını koruyabilir.

Gucci Bloom Acqua Di Fiori

Gucci Bloom Acqua Di Fiori

Sıcak havalarda hafif çiçeksi kokusu tercih eden kadınlar, aradığı parfümü bulmak için Gucci Bloom Acqua Di Fiori’a şans verebilir. Sümbülteber, yasemin ve tuberose notaları içeren parfüm oldukça hafif bir çiçeksi kokuya sahiptir. Yaz mevsimine uyum sağlayacak ferah notaları için yaz parfümü seçmek konusunda yardımcı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.