user
e
sv

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır? Pratik Yaz Makyajı İçin Öneriler 2023

yaz makyajı nasıl yapılır

Pratik yaz makyajı ipuçları sayesinde çok daha kolay bir şekilde dışarı çıkmaya hazırlanabilirsiniz. Sıcak havalarda makyaj ile uğraşmak istemeyen kişiler, pratik adımlar tercih ederek cildin sağlıklı görüntüsünü öne çıkartabilir. Hafif ve doğal bir makyaj rutini ile tüm yaz boyunca göz alıcı olmak mümkün olabilir.

Yaz Makyajı İçin Cildinizi Hazırlayın

Havaların ısınmasıyla makyaj için kullanılan ürünlerin sayısı oldukça azalır. Ağır ve bunaltıcı makyajlar yerine daha hafif ve sade bir görüntü tercih edilir. Uygun ürünler kullanılarak yazın canlılığına eşlik edilebilir. Makyaj için tercih edilecek ürünlerden önce cildin makyaja hazırlanması gerekir.

yaz makyajı nasıl yapılır

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile hazırlıklara başlanabilir. Su bazlı, hafif formüle sahip nemlendiriciler yaz için uygun seçimler olabilir. Yaz makyajı nasıl yapılır sorusu için; ilk olarak cildin doğru bir şekilde hazırlanması cevabı verilebilir. Nemlendirme adımından sonra güneş kremi ihmal edilmemelidir. Yılın her günü güneş kremi kullanılması gerekse de özellikle yaz aylarında dikkat edilmelidir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem ve koruma sağlandıktan sonra makyaja geçilebilir.

Cilt Tonunuzu Eşitleyin

Sıcak ve bunaltıcı günlerce cilt için yoğun kapatıcı özelliğe sahip ürünler kullanılmamalıdır. Hafif ve yağsız yapılara sahip ürünler ile cilt tonu eşitlenmesi yeterli olabilir. Kişisel tercihlere göre ince yapılı fondötenler tercih edilebilir. Renkli nemlendiriciler ve BB kremler oldukça kurtarıcı olabilir.

pratik yaz makyajı

Cilt tonundaki eşitsizlikleri gidermek ve kusurları gizlemek için doğru ürün tercih edilebilir. Cildin parlak ve canlı görünmesini sağlayacak bir ürün ile cildin sade ve doğal görünmesi sağlanabilir. Tercih edilecek ürünün cildin nefes almasının önüne geçmeyecek bir formüle sahip olması gerekir.

Şeftali Renkli Allıklar İle Cildinizi Canlandırın

Cildin doğal bir görüntüye sahip olması için pratik yaz makyajı ürünleri arasında öne allıklar çıkar. Şeftali ya da pembe tonlarında krem ya da likit allıklar tercih ederek cildin sağlıklı görünmesi sağlanabilir. Allıklar sayesinde doğal görüntüyü desteklemek mümkündür.

Pratik Yaz Makyajı İçin Öneriler

Allık seçimi yaparken likit ve krem ürünler tercih edilerek yılın trendlere ayak uydurulabilir. Doğal ve parlak görüntüyü destekleyen ürünler aynı zamanda çok daha kolay bir şekilde uygulanabilir. Bronzer kullanmak yerine sadece allık ile kısa sürede makyajı canlandırabilirsiniz.

Renkli Rujlar Kullanın

Ruj seçimi yaparken kremsi formlar tercih edilmelidir. Kremsi ve yağlı yapılı rujların uygulaması çok daha kolaydır. Yaz aylarına uyum sağlayan yapıları sayesinde doğal bir görüntü elde etmek de mümkündür. Canlı tonlar ile cildin renk kazanması sağlanabilir.

hafif makyaj

Dudak rengine yakın renkler seçilerek doğallığın daha iyi yansıtılması sağlanabilir. Gloss ve kremsi rujları tercih ederek daha kısa sürede dudakları ön plana çıkartmak mümkün olabilir. Dudak kalemi kullanılmasına gerek kalmadan dudakların renkli bir görüntü kazanması sağlanabilir.

Suya Dayanıklı Maskara Tercih Edin

Kısa sürede yaz makyajı yapma adımlarını takip ederek hızlı bir şekilde hazır olabilirsiniz. Sıcak havalarda zaman kaybetmek yerine pratik uygulamaya sahip ürünler ile doğru seçimler yapılabilir. Maskara kullanmak isteyenler suya dayanıklı ürünler kullanmalıdır. Sıcak ve ter karşısında erimesi ve akması durumunda kötü bir görüntü oluşabilir. Gelişen makyaj sektörü sayesinde oldukça dayanıklı ürünler tercih edilebilir. Maskara öncesinde kirpik kıvırıcısından yardım alınabilir.

Krem Farla Gözleri Ortaya Çıkartın

Krem ve likit forma sahip ürünlerin kullanımları oldukça pratiktir. Kolay bir şekilde uygulanabilen ürünler yaz aylarında daha çok tercih edilebilir. Cildin parlaklığını korumaya yardımcı olan ürünler sayesinde zamandan kazanarak makyaj yapılabilir. Gözleri öne çıkartmak için krem far tercih edilebilir.

yaza uygun makyaj önerileri

Pratik yaz makyajı için krem far uygulaması en kolay ürünlerden biridir. Fırçaya gerek kalmadan parmaklar ile dağılan ürünler oldukları için hızlı bir şekilde göz kapağına sürülebilir. Doğal ve parıltılı renkler kullanılarak makyajın yaz trendlerine uyum sağlarken doğal ve sade bir zarafette kazanılabilir.

Renkli Göz Kalemlerinden Yardım Alın

Renkli makyajlar yaz ayına damgasını vuracak şekilde yükselişe geçmeye başlamıştır. Güneşli ve neşeli günlere uyum sağlamak için renkli göz kalemleri kolay yaz makyajı yapmak isteyenlere yardımcı olabilir. Göz üstüne ya da içine kolay bir şekilde uygulayarak kullanılabilir. Göz üstüne dağıtılarak far etkisi elde edilebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.