user
e
sv

Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar? (Güncel 2023)

Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar

Tyoflex merhem asıl kas gevşetici özelliğe sahiptir. Eklem, kemik ve kas rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Analjezik ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olması nedeniyle kas gevşetici özelliğe sahip olur. Rahatsızlıklarda gerginliği ve ağrıya sebep olan sertliğin hafifletilmesinde kullanılır.

Tyoflex

Tyoflex Nedir?

Bel ağrısı, sinir hastalıkları, omurgada bulunan kas sertliği, eklem hastalıkları gibi benzer rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilen bir merhemdir. Genellikle sırt ağrıları, siyatik ağrısı, kas gevşemesi, kemik ağrıları gibi hastalıklarda spazmların etkili bir şekilde hafiflemesini sağlamak için tercih edilir. Tyoflex nedir ne için kullanılır sorularına yanıt olarak bu rahatsızlıkların tedavi söylenebilir.

Omurgada ya da vücut üzerinde bulunan kasların sertleşmesi gibi rahatsızlıklarda, ağrı ve sinir hastalıklarında tedavi olarak bu merhem kullanılır. Ankilozan spondilit, kireçlenme, skapulohumerous periartriti ve eklem iltihabı gibi durumlarda da tedavi için uygun bir ilaçtır. Reçete ile satılan bir ilaç olduğu için her zaman doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Tyoflex merhem

Tyoflex Merhem Fiyat

Tyoflex merhem fiyat ilacın alınacağı dönem için değişiklik gösterebilir. İlaç piyasasının belirlediği fiyatlar üzerinden satışı gerçekleştirilir. Mart 2023 itibari ile Tyoflex merhem fiyatı 55.52 TL’dir. Reçete ile satılan bir ilaç olduğu için daha uygun fiyatlara temin edilebilir. Reçete ile satıldığı için bu merheme ulaşılmaması durumunda farklı seçenek arayışına girilebilir. Tyoflex merhem muadili olarak şunları sıralamak mümkündür;

 • Adeleks
 • Colciospa
 • Kaserax
 • Kenfix
 • Keyrelaks
 • Maxrelax
 • Maxthio
 • Muscal
 • Megaflex
 • Muscoflex

Bu kremlerin benzer içeriklere sahip olmasına karşılık yine de doktor tavsiyesi ile kullanılması gerektiğini unutmamalısınız.

Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar

Tyoflex Merhem Ne İçin Kullanıma Uygundur?

Tyoflex merhem tiyokolşikosid ne işe yarar sorusuna öncelikli olarak verilecek cevaplar bulunur. Özellikle kas spazmlarında, bel ağrısında ve kemik ağrılarında tercih edilir. Hastalığı veya rahatsızlığı tedavi etmek için seçilen merhem, doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Özel bir kullanım önerisi verilmediyse; merhem günde 2 ile 3 defa uygulanmalıdır. Ağrının olduğu bölgeye cilt üzerinden krem uygulanır. Kremi uygulamadan önce ve sonra eller yıkanmalıdır. Merhemin uygulandığı bölgeye masaj yapılarak krem uygulaması yapılabilir.

Tyoflex Merhem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tyoflex merhem ne için kullanılır kişilerin uygulama yapmadan önce öğrenmesi gereken bilgidir. Kremi kullanmadan önce bazı bilgilere dikkat edilmelidir. İlacın etken maddelerinden herhangi birine alerjinin bulunması durumunda merhem kullanımı bırakılmalıdır. Astım, ülser ve akut rinit hastalıklarına sahip kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde annelerin merhemi kullanması desteklenmez. İlaçların hepsinde geçerli olan; doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Sağlık durumun doktora bildirilmesi sonucunda tedaviye başlanılacağına karar verilmelidir. Antidepresan ve alkol gibi maddeler ile ilacın etkinliği artabilir. Bu tarz durumlarda doktora danışılabilir. Belirtilen dozlarda kullanıma uygundur, dozun fazla gelmesi durumunda ekstra doz almadan zaman hesabı yapılmalıdır.

Tyoflex Merhem Nedir

Tyoflex Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Merhem ve kremlerin oldukça az yan etkisi bulunur. Tyoflex merhem yan etkileri bu nedenle kısıtlıdır.

 • Uyuşukluk, mide bulantısı, karın ağrısı, gaz, ağız kuruluğu ve alerji gibi yan etkiler gözlenebilir. Etkiler her birey için farklılık gösterebilir. Yan etkiler arasında bulunanlardan birkaçı kişilerde görülmesi durumunda en kısa sürede doktora gidilmelidir.
 • Özellikle alerji durumlarında zaman kaybedilmemelidir. Merhem tedavisine başlamadan önce doktorunuz ile bütün tıbbi bilgilerinizi paylaşmalısınız. Kan basıncında ani düşüşler ve kalp atışında hızlanmalar oldukça nadir görülen yan etkiler olsa da dikkat edilmelidir. Merhemin tıbbi gözetim altına çıkılmadan kullanılması önemlidir.

Tyoflex merhem tedavisinin son bulmasında herhangi bir etki bulunmamaktadır. Merhem her zaman çocukların erişemeyeceği yerlerde ve 25 derecenin altında bulunan ortamlarda muhafaza edilmelidir. Merhem kutuları üzerinde bulunan son kullanma tarihleri kullanıcılar tarafından kontrol edilmelidir. Tarihi geçmiş olan kremler kesinlikle kullanılmamalıdır. Tyoflex kullanacak olan kişilerin aktif olarak kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi gerekir. Farklı ilaçlar ile kullanılması durumunda herhangi bir etkileşim bildirilmemiş olsa da temkinli olunmalıdır.

Tyoflex merhem ne işe yarar, nasıl kullanılır, kimler kullanabilir ve yan etkileri gibi sorulara net cevap alıp anladıktan sonra tedaviye başlanabilir. Doktor muayenesinden sonra uygun görülmesi durumunda reçete ile temin ederek kişiler uygun bir şekilde kullanıma başlayabilir. Geçemeyen kas ve kemik ağrıları için oldukça etkili ilaçlardan biridir. Doktor yardımı ile ilaca ulaşabilirsiniz. İlaç kullanımı sırasında kontrolünüz dışında gelişen durumları doktorunuz ile paylaşınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.