user
e
sv

Teramisin Krem Ne işe Yarar?

Teramisin krem oldukça uzun yıllardır sektörde bulunan ve sevilen medikal kremler arasında yer alır. Birçok kişinin çeşitli sebepler ile kullandığı kremin etkin maddesi, içeriğinde bulunanlar, kullanımı ve sonuçları gibi çeşitli bilgiler hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Vücutta görülen şişkinlik ve kızarıklık gibi farklı sorunlar için kullanıma uygundur.

Teramisin Krem Muadili Nedir?

Etkileri oldukça kısa süre içinde görülen kremin talep görmesindeki sebeplerinden biri tedavi sürecidir. Teramisin krem ne işe yara sorusu için tek bir cevap vermek mümkün değildir. Yara, sivilce, iltihap, yanık, vücut kızarıklığı ve bakteri enfeksiyonları gibi sorunlarda kullanılabilir. Deride oluşan kabarcık şeklindeki enfeksiyon ya da toplanan iltihapların oluşturdukları yaraların tedavisinde tercih edilebilir.

Etkin maddesi oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin b sülfat olan krem aynı zamanda; beyaz petrolatum ve sıvı petrolatum gibi yardımcı maddeler içerir. Teramisin krem muadili olarak tercih edilebilecek kremler şu şekilde sıralanabilir;

  • Polimisin,
  • Heksa Deri.

Teramisin Krem Nasıl Kullanılır?

Alınan darbeler sonucunda ciltte oluşan yaraların iyileşmesi için kullanılabilir. İltihaplı şekilde görülen sivilcelerin ve çıbanların tedavisi için de tercih edilmeye başlanmıştır. Yanma sonucunda derinin üzerinde oluşan kabarmalar, enfekte olan yaralar gibi farklı şekillerde kullanılabilir. İyileştirme sürecin oldukça hızlandıran bir etkisi olması, hastalar tarafından memnuniyetle kullanılmasına neden olur. Kullanım için uygun olan sorunlar karşısında kullanılabilir.

Teramisin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın şekilde görülen herhangi bir yan etkisi bulunmayan medikal kremlerden biridir. Bahsedilen yan etkilerin görülmesi durumunda ilacın kullanımına son verilmesi gerekir. Kısa süre içinde doktora danışılması ve yan etkilerden bahsedilmesi gerekir. Teramisin krem yan etkileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Şişme,
  • Kızarma,
  • Kabarcık oluşumu,
  • Kaşıntı,
  • Kontakt dermatit.

Teramisin Krem Nasıl Uygulanır?

Uzman kişiler tarafından farklı şekilde uygulama talimatı belirtildiği durumlarda doğru şekilde uygulama yapılması gerekir. Herhangi bir uygulama metodu belirtilmediği durumlarda günde en az 2 ile 3 kez uygulama yapılması gerekir. Cilde uygulama yapılmadan önce hijyenik şekilde uygulama yapılması gerektiği bilinmelidir.

Hastalıklı olan bölgeye uygularken steril bir gazlı bez üzerine koyulan merhem cilde sürülür. Teramisin krem nasıl uygulanır sorusu için enfeksiyonun durumu belirleyici olabilir. Birkaç günde olumlu sonuçlar alınabileceği gibi birkaç haftalık bir süreçte yaşanabilir. İyileşme tam şekilde görülmeden ilaç bırakılmamalıdır.

Teramisin Krem Kullanıcı Yorumları

Medikal kremler arasında en çok bilinen kremlerden biri olması nedeni ile kullanıcılar tarafından sık şekilde tecrübe edilir. Teramisin kullanıcı yorumları genelinde tedavi sürecinin hızı ile ilgili yorumlar bulunur. İçinde bulunan etkin ve yardımcı maddeler, iltihabın çok kısa bir sürede iyileşmesini sağlar. Kullanıcıların, kullanım talimatlarına uyması, tedavi sürecinin kısalmasında etkisi bulunur. Doğru şekilde uygulama yapılması ve hijyene önem verilmesi kremin etkilerini göstermesini sağlar. Gün içinde düzenli uygulamaya dikkat edilmesi gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.