user
e
sv

Stilex Krem Ne İşe Yarar?

Stilex krem reçetesiz şekilde eczaneden temin edilebilecek bir kremdir. Sivrisinek ısırması sonucunda oluşan kızarıklıkların ve kaşıntıların giderilmesi için kullanıma uygundur. Kremin birçok farklı faydası bulunur. Faydaları hakkında eczaneden detayı bilgi alınabilir. Uygun kullanımlarda etkileri oldukça kısa süre içinde görülebilir.

Stilex Krem Muadili Nedir?

Stilex krem ne işe yarar hakkında bilgi sahibi olmak için etkin maddeleri incelenebilir. Mepiramin maleat, dekspantenol ve lidokain hidroklorür etkin maddesi olan bir kremdir. Alüminyum tüpte bulunan krem, sadece eczanelerde satılır. Cilde sürüldüğü zaman bölgesel oluşan alerji, kaşıntı ve iltihabın giderilmesi mümkündür. Bölgeye doğru şekilde uygulanan krem oldukça hızlı şekilde etkilerini göstermeye başlar.

Cilt sorunları için kullanıma uygun olan kremin etkin maddeleri ile eşdeğer özelliğe sahip olan farklı kremler bulunur. Stilex krem muadili olarak kullanılabilecek kremler şunlardır;

 • Difestol,
 • K-Fenidex,
 • Nolerji,
 • Ovadril,
 • Kaladryl,
 • Solerati
 • Stiderm

Stilex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Krem içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde farklı yan etkiler görülebilir. Krem kullanımı sırasında herhangi bir yan etki görülmesi durumunda doktora danışılması gerekir. Uygulama yapılan bölgede kaşıntı, kızarıklık ve şişme görülebilir. Boğaz, yüz, dudak ve dilde şişme gibi durumlar riskli yan etkiler olabilir. Stilex krem yan etkileri görüldüğünde zaman kaybedilmeden uzman kişilere danışılması gerekir. Ciddi yan etkiler söz konusu olsa da oldukça nadir görülür. Kusma, çarpıntı ve yüksek ateş gibi yan etkiler ciddi sorunlardır.

Stilex Krem Nasıl Uygulanır?

Stilex krem nasıl uygulanır sorusu için öncelikle uzman kişilerden öneri alınması gerekir. Özel bir kullanım önerilmediği durumlarda günde birkaç kez uygulanabilir. Lezyonlu bölge dışında herhangi bir uygulama yapılmasına gerek yoktur. Krem kullanımı 7 günden fazla olmamalıdır. Lezyonlu bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanması yeterlidir.

Çocukların kullanımına uygun olmayan bir kremdir. Kullanım sonrası kremin etkilerinin çok güçlü ya da zayıf olması durumunda doktora danışılması gerekir. Krem uygulamayı unutan kişilerin, dengelemek için çift doz kullanması önerilmez. Tedavi sonlandığı zaman herhangi bir olumsuz etki gözlenmez.

Stilex Krem Kullanıcı Yorumları

Stilex krem kullanıcı yorumları incelendiği zaman kullanıcıların etkili sonuçlar aldığı görülür. Düzenli kullanım yapıldığı zaman cilt üzerinde oluşan kızarıklık, şişlik ve kaşıntıdan kurtulmak mümkündür. Uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olması gerekir. Doğru şekilde uygulama yapılırsa tüm belirtiler ortadan kalkar. Kısa süre içinde faydalarından yararlanmak için kullanım konusunda dikkatli olunması gerekir. Cildi hassas olan ve çeşitli hastalıkları bulunan kişilerin doktora danışması gerekir. Yan etkileri oldukça nadir görülse de dikkatli olunmasında gerekir. Kremin saklama koşullarına uygun muhafaza edilmesi daha uzun süre kullanım sunar. 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanabilir. Ambalajda yer alan son kullanma tarihi dikkate alınmalıdır.

 • “Sürünce etkisini hemen gösteriyor. Böcek ısırıklarına karşı etkili.”
 • “Cildimde oluşan alerjiye karşı iyi etkiler gösterdi. Kızarıklık gitti ve kaşıntı da yeni yeni geçiyor.”
 • “İsilik sorunumu azaltmak için etkili oldu.”
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.