user
e
sv

Stafine Krem Ne İşe Yarar? (Güncel 2023)

stafine krem

Stafine krem vücutta bakterilerin yol açtığı deri enfeksiyonlarında kullanılmakta olan topikal bir antibiyotik kremidir. İçeriğinde yer alan bileşenler ile birlikte bakterilerin zayıflamasını sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında deride oluşan enfeksiyonların giderilmesinde başarı gösterir. Kesik, yara, sıyrık, apse, tırnak dolaması gibi farklı durumlara yönelik kullanılabilir.

stafine krem

Stafine Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Stafine krem ne işe yarar sorusuna yanıt arayan kişiler için deride meydana gelen bakteriler üzerinde güçlü bir antibiyotik tedavisinde kullanılan kremdir denebilir. Bakterilerin çoğalmasını engelleyerek, onları ortadan kaldırır. Deri üzerinde oluşan organizmaların tedavisinde kullanılan krem ilaçtır. Doktorun uygun gördüğü durumlarda cilt rahatsızlıklarında kullanılabilir. Stafine krem nedir denildiği zaman birkaç cevap vermek mümkündür. Bu cevaplar şu şekilde sıralanabilir;

  • İltihaplı bir şekilde oluşan egzama
  • Kıl dönmesi durumunda oluşan iltihap
  • Enfeksiyon kapan yara ve yanıklar
  • Kıl kökünde oluşan iltihap
  • Sakal bölgesinde oluşan iltihap
  • Akne sorunu
  • Pullu ve kahverengi deri yaması hastalığı olan eritrazma tedavisi.

Antibiyotik özelliği sayesinde deride enfeksiyon sebepli iltihap oluşumlarının tedavisinde kullanılır. Stafine krem, reçete ile satıldığı için kişilerin doktor gözetiminde kullanması gerekir. Her iltihaplı bölgede kullanıma uygun olmayabilir.

stafine krem ne işe yarar

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Stafine krem nereye sürülür sorusu, reçete ile hastalara verilmesi durumunda merak konusu haline gelir. Vücut üzerinde bulunan hastalıklı deri üzerine uygulanan bir antibiyotiktir. Cilt üzerine kremi eliniz ile ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Kapalı olan lezyonlarda ise daha az uygulama yeterli olabilir. Stafine krem nasıl kullanılır sorusu için uygulama yöntemi olarak; kremi 2 haftadan fazla kullanmamak gerekir. Doktorun özel bir kullanım tavsiyesi vermemesi doğrultusunda krem, günde 3 defa uygulanmalıdır. Kremin yüz ve el bölgesinde, kasık ve koltuk altı gibi hassas bölgelerde kullanıma uygundur.

Kremi kullanan kişilerde, böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi sağlık sorunları var ise sorun teşkil etmez. İlacın etkilerinin çok az ya da çok fazla görülmesi durumunda doktora danışılması gerekir. Düzenli olarak kremi kullanırken unutulan dozlar üst üste alınmamalıdır. Yaşlı kişilerin ilacı belirtilen dozlarda kullanmasında bir sorun yoktur. Herhangi bir yan etkisi görülmeye başlanırsa en kısa sürede doktora gidilmelidir.

stafine cort krem

Stafine Krem Muadilleri

Etken madde olarak eşdeğere sahip olan Stafine krem muadili kabuk edilebilecek bazı kremler vardır. Bu ilaçları şu şekilde sıralamak mümkündür; Fucidox, Fusidas, Helkort, Tiremix, Fucidin, Fucitec, Fusix ve Fucithalmic gibi kremlerdir. Etken madde olarak içerikleri benzer olan ve yine antibiyotik tedavisi olarak tercih edilebilecek ilaçlardır. Muadili olan kremlerin doktor kontrolünde kullanılması gerekebilir. İçeriğinde bulunan yardım maddelerden birine, hastanın alerjisi olma durumunda sağlık açısından tehlikeli durumlar yaşanabilir.

Stafine Krem Kullananlar

Stafine krem kullanıcı yorumları incelendiği zaman kremin etkili bir antibiyotik türü olduğu ortaya çıkar. Deri üzerinde herhangi bir enfeksiyon sonucu iltihaplanan bölge oluşması durumunda, doktor reçetesi ile kullanıma başlanır. Sivilce tedavisi sürecinde olan kişiler, Stafine kremden yardım alarak daha kısa sürede tedavisini tamamlar. İltihap tedavisinde kullanan çoğu hasta ilacın olumlu etkiler gösterdiğini ifade etmektedir.

Stafine krem prospektüs ilacın kutusu içinde yer alır. Kutusu açılmamış olan ilaçları almaya özen gösterilmelidir. Kutu içinden çıkan prospektüs iyi bir şekilde okunmalı ve anlanmalıdır. Prospektüs üzerinde ne için kullanıldığı, nasıl kullanıldığı, yan etkileri ve etken maddeleri gibi farklı bilgilere yer verilir. Prospektüsün kaybolması durumunda internet üzerinden ulaşılabilir ya da eczane ve doktora danışılabilir. Bilinçsiz bir şekilde kullanılması doğru değildir.

stafine krem nedir

Stafine Krem Nereye Sürülür?

Stafine krem açık yaraya sürülür mü sorusu krem kullanıcıları tarafından merak edilen bir başka sorudur. Cilt üzerinde bulunan açık yaraların iyileşmemesi durumunda ilaç kesinlikle sürülmemelidir. Yarayı tahriş ederek daha kötü bir hale getirebilir. Bu tarz durumlarda kremin dikkatli kullanılması gerekir. Fusidik asit gibi maddelere cildinizin hassasiyeti var ise krem kullanılmamalıdır.

Stafine krem antibiyotik mi diye düşünüldüğü zaman etken maddesi olan fusidik asit cevap olabilir. Etken maddesinin antibiyotik özelliğinden dolayı genel tabirle antibiyotik krem demek yanlış olmaz. Kremin reçete ile satıldığı unutulmamalı ve her zaman doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Tarihi geçmiş olan kremlerin kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Stafine Krem Fiyatı

Stafine krem fiyatı 17 Mart 2023 itibariyle 46.10 TL’dir. Antibiyotik özelliği taşıdığı için sadece eczanelerde bulunmaktadır. Reçete ile satıldığından dolayı doğrudan eczaneden almak mümkün değildir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.