user
e
sv

Sombre Saç Modelleri

Sombre Saç Modelleri

Sombre saç modelleri son dönemlerde popüler olan modeller arasında yer alır. Sombre ombrenin daha yumuşak geçişli hali olarak açıklanabilir. Bu saç modeli sayesinde kadınların saçlarında değişiklik yapabilmesi ve saçlarını daha modern bir görünüme kavuşturabilmesi mümkündür.

Sombre Nedir?

Sombre saç modelleri hakkında bilgi edinmeden önce bu kavramın ne anlama geldiğinin öğrenilmesinde fayda vardır. Sombre saç diplerine yakın bir mesafede gerçekleştirilen renklendirme işlemidir. Bu saç modelinde saçların diplerine yakın kısımlardan renklendirmeye başlanır ve saçlarda bir yansıma görünümü yakalanmak istenir. Sombre uygulanırken kişilerin saç rengi ile yakın renklerin kullanılması sağlanır. Bu yöntem sayesinde kişilerin sahip olduğu doğal saç renginin 3 ton ile 6 ton arasında bir renk seçilir. Saç tonu ile uyumlu olarak seçilen bu renk ile saçların renklendirilmesi sağlanır. Sombre işlemi ile renklendirmenin yapılmasının ardından saçlar daha doğal bir görünüme kavuşurken renklendirme tekniği ile ışıltılı görünürler.

Sombre Nedir

Sombre Kimlere Uygulanır?

Sombre işlemi ile saçlara yansıma renklerin katılması sağlanır. Bu işlem bile kişilerin sahip olduğu saç renginin 3 ton açığı ya da 6 ton koyusu arasında saç renklerini seçilmesi sağlanır. Bu işlem saçlarında ilk defa renklendirme çalışması yapacak olan kişilerin tercih edebileceği bir işlemdir. Sombre uygulaması sayesinde kişilerin saç renklerinde büyük değişimler yapılmadan saçlarına hareketlilik katabilmeleri mümkün olur. Saçlarını daha önce boyatmamış olan kişilerin bu yöntemi tercih edebileceği bilindiği gibi boyalı saçlara sahip olan kişiler de bu renklendirme tekniğini kullanabilirler. Saçlarını sürekli olarak sarıya boyatan ve bu renkten sıkılan kişiler bu işlem sayesinde daha doğal saç renklerine sahip olabilirler.

Altın Sarı Sombre

Sombre saç modelleri arasında en popüler olan model altın sarı sombre modelidir. Bu model saçları kumral veya kahverengi olan kişilerin tercih edebileceği sombre modelidir. Kumral saç rengine sahip olan kişilerin altın sarı tonlarında uygulayacakları sombre sayesinde daha doğal görünen saçlara sahip olabilmeleri mümkündür. Saç renkleri kumral ile açık kahve arasında değişen kişilerin uygulayabileceği bu renklendirme işlemi ile saçlarda bütünlüğün yakalanabilmesi de mümkündür.

 

Sombre Saç Modelleri

Bal Köpüğü Sombre

Sombre saç modelleri arasında bal köpüğü sombre modeli de gösterilebilir. Bu saç modeli açık renk saçlara sahip olan ve beyaz tenli olan kişilerin tercih edebileceği bir modeldir. Bal köpüğü renginden daha açık saç rengine sahip olan kişilerde uygulanacak bu yöntem ile saçlarda ışıltıların yakalanabilmesi mümkündür. Bal köpüğü sombre modelinde ayrıca ters sombre de uygulanabilir. Ters sombre ile saçların koyudan açığa değil de açıktan koyuya doğru boyanması sağlanabilir. Ters sombre ile saçlarda daha hacimli bir görünüm yakalanabilir.

Kestane Sombre Modeli

Açık saç rengine sahip olan kişilerin sombre yaptırabilmesi mümkün olduğu gibi koyu saç rengine sahip olan kişiler de sombre yaptırmayı tercih edebilirler. Koyu saç rengine sahip olan kişilerin tercih edebileceği sombre renkleri arasında kestane rengi gösterilebilir. Siyah ya da koyu kahverengi saçlara sahip olan kişiler kestane renginde sombre işleminin uygulanması ile daha canlı görünen saçlara sahip olabilirler. Ayrıca bu işlem sayesinde koyu renk saçlarda meydana gelen sönük görüntünün önüne geçilebilmesi ve saçların daha parlak görünebilmesi mümkün olur.

Sombre

Pembe Sombre Modeli

Sombre modelleri arasında en renklisi pembe sombre modeli olarak açıklanabilir. Bu sombre modeli kızıl veya pembe saç rengine sahip olan kişilerin tercih edebileceği bir modeldir. Özellikle kızıl saçlara sahip olan kişiler pembe sombre uygulaması ile daha tarz bir görünüm yakalayabilirler. Pembe ve kırmızı renkler arasında yumuşak bir geçişin sağlanması sayesinde saçların daha enerjik görünebilmesi de mümkündür. Özellikle özgür ruhlu olan ve saçlarında farklılık isteyen kişiler pembe sombre işlemi ile istedikleri saçlara sahip olabilirler.

Sombre Saç Modelleri

Çikolata Sombre Modeli

Sombre saç modelleri arasında çikolata modeli de gösterilebilir. Bu saç modeli kestane saç renginden daha koyu saç rengine sahip olan kişilerin tercih edebileceği bir modeldir. Ayrıca siyah saça sahip olan kişiler de çikolata sombre modeli ile saçlarına daha sıcak bir görünüm katabilirler. Çikolata sombre rengi kızıl saçlarında tercih edebileceği bir renk sombre modeli olarak dikkat çeker. Kızıl saç rengine sahip olan kişiler ters sombre uygulaması ile daha yumuşak görünüme sahip olan saçlara sahip olabilirler. Ters sombre uygulamasında saçlar çikolata renginden daha açık renge gidene kadar boyanır. Bu sayede saçlarda hem daha sıcak bir görünüm hem de daha havalı bir görünüm yakalanabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.