user
e
sv

Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar?

Sipraktin şurup kızarıklık, ödem, kaşıntı, burun akıntısı, gözde sulanma, alerjik deri hastalıkları, ürtiker, egzama, kaşıntılı deri hastalıkları, alerjik rinit ve alerjik dermatit tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Temel olarak alerji ilacı olsa da geçici olarak iştah açma ve kilo aldırma özelliklerinden dolayı toplum tarafından iştah araştırıcı şurup olarak da bilinir. Alerji sorunu olan çocuklarda kullanılan ilaç iştah açma ve kilo aldırma gibi etkileri görüldüğü için çocuklarda iştah açması için de kullanılır.

Sipraktin Şurup Muadili Nedir?

Sipraktin şurup ne işe yarar sorusu tek bir cevap vermek mümkün değildir. Antihistanminik grubunda yer alan bir ilaçtır. Çeşitli alerji tedavilerinde kullanılırken uyku, sakinleştirme, iştah açma, kilo aldırma ve alerjiyi geçirme etkileri görülür. Sıvı formunda olan ilaç oral şekilde kullanılır. Deride görülen çeşitli alerjik durumların dışında aynı zamanda alerji kaynaklı iştahsızlık, burun akıntısı ve kilo alamama gibi sorunlar içinde kullanılan bir ilaçtır.

Alerjik sorunlar yaşandığı durumlarda kullanılabilecek eş değer alternatifler bulunur. Etkin ve yardımcı maddeleri aynı ya da benzer olan farklı ilaçlar tüketilebilir. Eş değer ilaçların tüketimi konusunda doktorunuza danışmanız, daha doğru bir tedavi sonucu alınmasına yardımcı olur. Sipraktin şurup mudaili olan ilaçlar;

  • Avil şurup.
  • Prakten şurup.
  • Polivit şurup.
  • Avil ampul.
  • Avil tablet.

Sipraktin Şurup Nasıl Kullanılır?

İlacın içeriği oldukça etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. İçeriğinde kortizon bulunmaması çocuklarda sorunsuz şekilde kullanılmasına imkan sunar. Antihistaminiktir bulunmasından dolayı ilacın sersemlik ve uyku gibi yan etkileri görülebilir. Şurup içerisinde bulunan paralel endişe duyulacak oranda bulunmaz. Yeterli miktarda paraben tüketilmesi yararlı sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. İlacın etken maddesi siproheptadin HCL, yardımcı maddeleri ise; Su, şeker, saf su, etilalkol, metil paraben, sodyum sakarin, propil paraben, kinolin sarısı, gliserin ve nane esansıdır. Şurup, alerjik kaynaklı olan birçok hastalığın tedavisinde kullanıma uygundur.

Sipraktin Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Sipraktin şurup yan etkileri sadece ilaç içinde bulunan maddelere karşı duyarlılığı bulunan kişilerde görülür. Ciddi yan etkileri görülmesi durumunda en yakın hastaneye danışılması gerekir. Burunda kanama, ishal ya da kabızlık, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, uykusuzluk ve halüsilasyon, çift ve bulanık görme gibi etkiler çok ciddi yan etkileridir.

Sipraktin Şurup Nasıl Uygulanır?

Gece yatmadan önce tüketilmesi gereken bir ilaçtır. 2 ile 6 yaş arasında bulunan çocuklar günde 3 defa 1 ölçek olacak şekilde alınmalıdır. 7 ile 14 yaş arasında bulunan çocuklarda 3 defa 2 ölçek, yetişkinlerde günlük dozun 32 miligramı aşmaması gerekir. Sipaktin şurup nasıl uygulanır sorusu için yaş gruplarına göre farklı cevaplar verilebilir.

Sipraktin Şurup Kullanıcı Yorumları

Sipraktin şurup kullanıcı yorumları olumlu şekilde tedavi sonuçları alındığına dair olsa da bir uzmana danışmadan tüketilmemesi gerekir. Benzer rahatsızlıklara sahip olunması doğru tedavi yönteminin şurup olduğunu göstermeyebilir. Olumlu sonuçlar için doktor ile görüşülmeli ve tavsiye edilen kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.