user
e
sv

Şile Kamp Alanları

Şile kamp alanları özellikle İstanbul’lular tarafından yoğun ilgi görür. Batı Karadeniz kıyılarında ye alan Şile, tarihi ve turistik özellikleri sayesinde popüler hale gelmiştir. Doğal güzellikleri sayesinde şehir hayatından uzaklaşmak isteyen herkese kucak açar. Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Şile, birçok farklı kamp alanına sahiptir.

Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli Koyu sahip olduğu manzarası sayesinde insanı büyüleyen bir atmosfere sahiptir. Doğasıyla herkesin ilgisini çeken koy, kamp yapmak isteyenler için doğu seçim olabilir. Yeşil ve mavinin eşsiz uyumuna şahit olmak için Şile kamp yapılacak yerler arasında öne çıkar. Kilimli Koyu’nda hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kamp yapmak mümkündür. Rüzgarlı bir bölge olduğu için çadır kurarken dikkatli olunması gerekir. Kamp için Kilimli Koyu’nu tercih eden herkes mutlaka güneşin doğuşunu ve batışını izlemelidir.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı Köyü, Şile’nin en güzel köyleri arasında yer alır. Özel araç ve toplu taşıma ile ulaşım yapılabilen bu köyde kamp yapmak oldukça keyifli olabilir. Geniş bir alana sahip olan bölgede hem çadır hem de karavan kampı yapılabilir. Yürüyüş rotaları takip edilerek şelaleye yakın olan bölgelerde de kamp kurmak mümkün olabilir. Şile’de kamp yerleri arasında sakin ve huzurlu alanlardan biridir.

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Ömer Barajı çevresinde bulunan Esenceli Köyü, kamp severlerin uğrak yerleri arasında bulunur. Sakinlik ve huzuru bir arada arayanlar burada yapacakları kamp deneyiminden memnun kalabilir. Kamp yapmak isteyenler bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlık yapmalıdır. Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığı için tam donanımlı gitmek gerekebilir. Çadır ve karavan ile burada kamp yapmak mümkündür. Kamp yerleri Şile bölgesinde günü birlik kaçamaklar için sıkça tercih edilir.

Karacaköy Plajı Kamp Alanı

Deniz turizminin yapıldığı bölgelerden biri olan Karacaköy Plajı, kamp yapmak için uygun alanlar arasında yer alır. Köyde yer alan göletlerin etrafı kamp yapmak için oldukça uygundur. Yazlıkçılar, yaz aylarında denize girmek için özellikle bölgede bulunan plajı tercih eder. Karavan ve çadır ile kamp yapmak isteyenler eşsiz manzaralara sahip bu köyde kamp yapabilir. Kamp yapılacak alanlar Şile bölgesinde öne çıkan alanda kampçılar için herhangi bir imkan bulunmuyor. Tesis hizmetleri olmadığı için hazırlıklı gitmek iyi olabilir.

Akçakese Kamp Alanı

Akçakese Köyü etrafında kamp yapmak oldukça keyifli seçeneklerden biridir. Herhangi bir tesis bulunmasa da köyden çeşitli ihtiyaçları karşılamak mümkündür. Kamp için hem çadır hem de karavan tercih edilebilir. İhtimalleri göz önünde bulundurarak hazırlıklı gitme gerekebilir. Şile kamp yerleri arasında sadece özel araç ile ulaşımın sağlandığı bu alan sahip olduğu deniz manzarası ile unutulmaz bir kamp tatili yaşanmasına yardım eder.

Eşek Adası Kamp Alanı

Şile kumsalının bittiği bölgede yer alan Eşek Adası Kamp Alanı, her yerden denizi görme imkanı sunar. Kamp sırasında denize girmek isteyenler özellikle burayı tercih edebilir. Karavan ve çadır ile kamp yapma imkanı sunan bölgede tesis olmadığı için ücretsizdir. Doğanın içinde vakit geçirmekten hoşlananlar için oldukça elverişli bir bölgedir. Kamp alanında olmasa da yakın bölgelerde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik işletmeler bulunur. Şile kamp yapmak için ücretli ve ücretsiz birçok kamp alanına sahiptir. Ücretsiz alanlar arasında öne çıkan isimlerden biri de Eşek Adası’dır.

Sahilköy Kamp Alanı

Şile kamp alanı konusunda farklı seçenekler sunar. Doğal güzellikleriyle öne çıkan Şile’de popüler şekilde tercih edilen alanlardan biri de Sahilköy’dür. Çadır ve karavanla kamp imkanı sunan bölge yeşil ağaçlarla kaplı ormanlara sahiptir. Kişisel çadırlarda ya da karavanlarda kamp yapılabileceği gibi misafirler bungalovlarda konaklama da tercih edebilir. Tesis içinde tuvalet, elektrik, internet, su ve restoran gibi farklı imkanlar da sunar.

Kurfallı Plajı Kamp Alanı

Kurfallı Plajı Kamp Alanı, sakin ve nezih Şile kamp tercihi yapmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.  Kamp alanının arka kısmında yeşil ormanlar varken ön tarafında ise mavi deniz suları bulunur. Tuvalet, duş, elektrik ve soyunma kabinleri gibi imkanlar misafirler için sunulur. Kamp alanında büfeler bulunsa da yeme ve içme konusunda hazırlıklı gelinebilir. Şile’de denize girilebilecek en güzel yerler arasında bulunur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.