Saç Bakımı İçin 5 Bitkisel Yağ

Saç Bakımı İçin 5 Bitkisel Yağ

Saçlarımız bizim en değerli parçalarımızdan biridir. Saçlarımızın her zaman canlı parlak ışıltılı ve bakımlı olmasını isteriz. Tabi böyle saçlara sahip olabilmek için saçlarımıza özel bakımlar yapmamız gerekmektedir.  Bitkisel yağlar en çok tercih edilen bakım ürünüdür. İste saçınıza iyi gelecek 5 bitkisel yağ…

1) Argan Yağı

Güzellik sektöründe çok kullanılan bir yağdır. Özellikle yıpranmış saçlar için mükemmel bir onarıcıdır. B ve E vitamini açısından zengindir. Besleyici yağ özelliği vardır. Saçlarınızı dış etmenlere karşıda korumaktadır. Argan yağını duştan hemen önce kullanabilirsiniz. Avucunuza bir miktar argan yağı alarak avucunuza yayın daha sonra uçlardan köklere masaj yapın. Saçınızı streç filmle sarıp bir saat kadar bekledikten sonra yıkayın.

2) Avokado Yağı

E vitamini açısından çok zengin bir yağdır. Kokusunun da hoş olması kullanımını arttırmaktadır. Avokado yağı saça parlaklık verir ve saçlarınızın yumuşacık olmasını sağlar. Ayrıca saç dökülmelerine karşı da saçı korumaktadır.

3) Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı sadece saçlarınıza değil saç derinize de çok faydalıdır. Saçlarda oluşan kepeği önlemektedir.  Ayrıca saç derinizde biriken kimyasallardan arınmanızı sağlayacaktır. Saç uçlarında görülen kırıklar içinde kullanabilecek bir bitkisel yağdır. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Streç filme sarıp bir saat bekleyin.  Ilık su ve şampuanla yıkayın.

4) Zeytinyağı

Zeytinyağını birçok yerde kullandığımız gibi saçımızda da rahatlıkla kullanabiliriz. Doymamış yağlar açısından çok zengin olan zeytinyağı saç ve cildimizde kullanabiliriz. Saçlarımıza parlaklık kazandırır.  İçinde bulunan E vitamini de saçlarımızda bulunan kırıkları onarmaya yardımcı olmaktadır. Zeytinyağını biraz ılıtıp saç diplerinize ve uçlarına sürebilirsiniz. Yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ve şampuanla yıkayabilirsiniz.

5) Badem Yağı

Protein bakımından zengin olan badem yağı her yönden zengin bir yağdır. Badem yağı saçlara dolgunluk ve hacim kazandırır.  Saç derisine bakım yapar. Özellikle saçları işlem görmüş ya da boya dolayısıyla yıpranmış saçlar için kullanılan bir yağdır.