user
e
sv

Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Redekain krem çeşitli cilt hastalıkları için kullanılan kremlerden biridir. Etkin maddesi olarak lidokain hidroklorür içerir. Kremin en büyük etkisi; hücre zarında sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engeller. Bu etkide bölgesel olarak uyuşma sağlar. Yardımcı maddeleri; propil paraben, metil paraben ve propilen glikol şeklindedir.

Redekain Krem Muadili Nedir?

Redekain krem ne işe yarar sorusu için ciltte oluşan tahriş, yıpranma ve yanıkların sebep olduğu ağrıların ve kaşıntının engellenmesini sağlar. Çeşitli nedenler ile ciltte sürekli olarak oluşan kaşınma, meme ucu, anüs ve dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları gibi cilt tahrişlerinde kullanılabilir. Oluşan ağrı ve kaşıntıların giderilmesi için etkilidir.

Etkin ve yardımcı maddelerine bakıldığı zaman aynı amaç ile kullanılabilecek eş değer kremler bulunur. Kremlerin dışında sprey ve jel formunda kullanılabilecek medikal ilaçlar vardır. Benzer ya da yakın içeriklere sahip olan ilaçlar olsa da doktora ya da eczacınıza danışmadan değişiklik yapılmaması gerekir. Redekain krem muadili olarak kullanılabilecek ilaçlar;

  • Anestol pomad,
  • Precoxin sprey,
  • Ksilidin pomad,
  • Lidesol jel,
  • Lincaine sprey.

Redekain Krem Nasıl Kullanılır?

Kremin kullanımı sırasında bilinmesi gereken bazı durumlar bulunur. Öncelikle ilacın etkin maddesi hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Herhangi bir alerji durumunda yan etkiler görülebilir. Ağız, kulak, burun ve anüs içinde yaşanan deri döküntülerinde kullanıma uygun değildir. Cildin uyuşmasını sağlamak ve ağrının hafiflemesini sağlamak için gerekli olan en az miktarda kremin kullanılması gerekir. Kesilmiş, kesik ve hasar gören ciltlerde kullanıma uygun değildir, kullanıcıların dikkatli olması gerekir. Açık yara ve su toplamış bölgelerde kullanılmaz.

Redekain Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Redekain krem yan etkileri incelendiği zaman yaygın şekilde görülen bir sonuç elde edilmez. Kremin içeriğinde bulunan etkin maddeye karşı duyarlılığı olan kişilerde bazı yan etkiler, düşük ihtimalle de olsa görülebilir. Oluşabilecek yan etkiler;

  • Kızarıklık,
  • Kaşıntı ve döküntü,
  • Tahriş.

Redekain Krem Nasıl Uygulanır?

Krem uygulama konusunda tavsiye edilen talimatlara uyulması gerekir. Doğru uygulama, kısa süre içinde iyileşme olmasını destekler. Cilt üzerinde sorunlu olan bölgenin temizlenmesi gerekir. Oldukça ince bir tabaka halinde sürülür ve parmak ucuyla masaj yapılır. Hafif şekilde ovarak cildin emmesine yardımcı olunur. Anal fissür kullanımında dış bölgeye ve hafif bir şekilde ağız kısmına sürülür. Redekain krem nasıl uygulanır sorusu için aksi belirtilmediği durumlarda bir ya da iki kez sürülebilir.

Redekain Krem Kullanıcı Yorumları

Cilt üzerinde oluşan farklı rahatsızlıkların yol açtığı ağrı ve kaşıntıların giderilmesi için tercih edilebilecek en kullanışlı kremlerden biridir. Redekain krem kullanıcı yorumları sayesinde kullanım sonrasındaki etkileri hakkında bilgi sahibi olunabilir. Ağrı ve kaşıntının hızlı şekilde geçmesi, hastalıklı bölge ile temasın kesilmesini sağlar. Kremin kullanımı oldukça faydalıdır. Tedavi sürecini destekleyen bir süreçtir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.