user
e
sv

Reçetesiz Satılan Soğuk Algınlığı İlaçları

Reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları

Reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları kış aylarına gelmeye başlaması ile birlikte merak edilir. Havaların ani olarak değişmesi birçok kişinin soğuk algınlığı problemi ile karşılaşmasına neden olmuştur. Kış aylarının gelmesi ve mevsim geçişleri nedeniyle soğuk algınlığı ile karşılaşan kişiler eczaneden hangi ilaçları direkt olarak alabileceğini merak ederler. Reçeteye ihtiyaç duyulmayan bu ilaçlar sayesinde soğuk algınlığının daha hafif şekilde atlatılabilmesi mümkündür.

Nurofen Cold & Flu

Nurofen Cold & Flu reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları arasında en popüleridir. Bu ürün ateş düşürücü özelliğe sahip olması nedeniyle soğuk algınlığı görülmeye başlanan kişilerin kullanması gereken üründür. Nurofen Cold & Flu kullanımı sayesinde ateşin düşürebilmesi mümkün olduğu gibi vücutta meydana gelen ağrıların da önüne geçilebilir. En iyi soğuk algınlığı ilaçları içerisinde gösterilen bu ürün grip belirtileri görülmeye başladığı andan itibaren kullanılmaya başlanabilir. Grip veya soğuk algınlığı belirtilerinin görülmeye başlanması ile bu ürünün kullanılmaya başlanması önerilir.

 

Nurofen Cold & Flu reçete olmadan direkt olarak eczaneden temin edilebilir. Ürün eczaneden alındıktan sonra günde 3 defa kullanılabilir. Tablet formunda olan bu ürünün kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken kriter ise saat aralığıdır. Her bir ürün kullanımı arasında en az 4 saat olmasına özen gösterilmelidir. Nurofen Cold & Flu kısa süreli tedavilerde kullanılabilen bir ilaçtır. İlacın uzun süre kullanılması durumunda yan etkiler ortaya çıkabileceğinden doktor kontrolünde kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Nurofen Cold & Flu

Theraflu Forte

Theraflu Forte en iyi soğuk algınlığı ilaçları arasında gösterilir. Bu ürün özellikle üst solunum yollarında enfeksiyon bulunan kişilerin veya soğuk algınlığı ile karşılaşan kişilerin temin edebileceği bir üründür. Ürün doktor tarafından reçete edildiği takdirde eczanelerden alınabildiği gibi reçetesiz olarak da satın alınabilir. Soğuk algınlığı ve grip ilaçları içerisinde gösterilen bu ürün ateş düşürücü özelliğe sahiptir. Theraflu Forte kullanımı sayesinde soğuk algınlığının ardından meydana gelen ateşin düşürülebilmesi ve vücutta meydana gelen ağrıların hafifletilebilmesi mümkündür. Ürün uygun fiyatlı olması nedeniyle de soğuk algınlığı tedavisinde en fazla kullanılan ilaçlar arasında yer alır. Ürünün kullanılması sayesinde soğuk algınlığı sonucunda ortaya çıkabilecek burun akıntılarının vücut ağrısının da azaltılması mümkündür. İlacın 12 yaşının altında çocuklarda kullanılmaması ve uzun süreli kullanımda mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerekir.

Theraflu Forte

 

A-Ferin Forte

A-Ferin Forte grip ilacı kategorisi içerisinde yer alan bir ilaçtır. Bu ilacın kullanılması ile soğuk algınlığı sonucunda ortaya çıkan belirtilerin hafifletilebilmesi mümkün olur. Ürün içerisinde parasetamol bulunduğu için ürün hem ağrı kesici hem de ateş düşürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca ürünün içerisinde bulunan etkin maddeler sayesinde alerjilerin engellenebilmesi de mümkündür.

A-Ferin Forte tablet formunda satışa sunulabileceği gibi şurup formunda da satışa sunulabilir. Ürünün kullanılması sayesinde gribin ve soğuk algınlığının belirtileri azaltılabilir. Ürün reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir. Ürünün eczanelerden reçetesiz olarak alınmasına karşın doktor tavsiyesi olmadan ilacın kullanılmaması önerilir. Ayrıca ilacın 12 yaşının altındaki çocuklarda da kesinlikle kullanılmaması gerekir. İlacın doktor tarafından önerilmesi sayesinde gün içerisinde 6 saatte bir tüketilebilir.

A-Ferin Forte

Coldaway C

Coldaway C soğuk algınlığı ilaçları arasında önemli bir yere sahiptir. Ürünün içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde soğuk algınlığı döneminde meydana gelen ağrıların hafifletilmesi mümkün olur. Ürün ağrılarını hafifletilmesinde kullanılabildiği gibi hastalık sonucu ortaya çıkan ateşin de düşürülmesini sağlar. Soğuk algınlığı ile mücadele eden kişilerin vücudunda da çeşitli ağrılar görülebileceğinden bu ürünü kullanmaları durumunda bu ağrılardan kurtulabildikleri de görülür. 12 yaşından küçük çocukların kullanmaması gereken bu ürünün günde bir tablet kullanılması gerekir.

Detaylı bilgi için: Coldaway C Nedir ve Ne İşe Yarar?

Coldaway C

Ibucold C

Reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları içerisinde yer alan Ibucold C soğuk algınlığı ilacı olarak tanımlanır. Soğuk algınlığı ilaçları içerisinde yer alan bu ürün sahip olduğu etken maddeler sayesinde vücutta meydana gelen ağrının hafifletilmesini sağlar. Özellikle soğuk algınlığı döneminde çok fazla ağrı ile karşılaşan kişilerin bu ürünü kullanması sayesinde ağrılarından kurtulduğu görülür. Ibucold C kullanımı ile başta soğuk algınlığı olmak üzere üst solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonların da tedavi edilebilmesi mümkündür. 12 yaşından küçük olan çocukların kullanmaması gereken bu ürünü günde maksimum 4 defa kullanmak gerekir. Ürünün 6 saatte bir kullanılması sayesinde soğuk algınlığı belirtilerinin önüne geçilebilir.

Detaylı bilgi için: İbucold C Nedir? Ne İşe Yarar?

Ibucold C

TylolHot

TylolHot reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları içerisinde yer alır. Bu ilaç grip ilacı olarak da adlandırılır ve eczanelerde satılır. Ürünün eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi sayesinde soğuk algınlığının tedavi edilebilmesi ve vücutta meydana gelen ateşin düşürülebilmesi mümkündür. Ürün eczanelerden satın alındıktan sonra yarım bardak su içerisine ürün tozu eklenir ve karıştırılır. Homojen bir karışım elde edildikten sonra ilaç içilir ve bu sayede soğuk algınlığı sonucunda oluşabilecek belirtiler minimuma indirilir.

Tylol Hot

Benical Cold

Benical Cold reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları listesinde yer alır. Bu ilacın kullanılması sayesinde üst solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonların tedavi edilebilmesi ve soğuk algınlığı belirtilerinin hafifletilebilmesi mümkün olur. Ürünün içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde ateşin düşürülebilmesi ve vücutta meydana gelen ağrıların azaltılması da sağlanır. Benical Cold soğuk algınlığı başta olmak üzere nezle ve grip gibi pek çok hastalığın tedavisinde tercih edilebilir.

 

Benical Cold

Dolorin Cold

Dolorin Cold reçetesiz satılan soğuk algınlığı ilaçları içerisinde bulunur. Reçetesiz olarak eczanelerden temin edilen bu ilaç ateş düşürücü ve ağrı kesici özellikleri ile dikkat çeker. Üst solunum yollarında enfeksiyon bulunan ve soğuk algınlığı ile mücadele eden kişilerin bu ürünü kullanmaları önerilir. Ürünü günde 4 saatte bir alabilmek mümkündür. Tablet formunda satışa sunulan bu ürün bol su ile tüketilmesi gereken bir üründür. 12 yaşın üzerindeki herkesin kullanabileceği bu ürün sayesinde soğuk algınlığı belirtileri minimuma indirilebilir.

Dolorin Cold

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.