user
e
sv

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Pembe Kuvars

Pembe kuvars aşk taşı olarak da bilinen bir doğal taştır ve doğada en çok bulunan kuvars türleri arasındadır. Bu taş özellikle Brezilya’da çıkarılır ve insan sağlığına oldukça faydalıdır. Pembe kuvarslar açık pembe bir renge sahiptir ve takılarda sıkça kullanılır. Bu taş hem cilde faydaları hem de sahip olduğu güzel görünümü sayesinde en çok tercih edilen doğal taşlardan olmayı başarmıştır.

Pembe Kuvarsın Özellikleri

Pembe kuvars kullananlar bu taşın özelliklerini merak etmektedir. Aşk taşı olarak da bilinen bu taşın sahip olduğu özellikler sayesinde birçok faydasının bulunduğu bilinir. Pembe kuvars özellikleri aynı zamanda bu taşın vücuda sağladığı faydaları da açıklamaya yarar. Bu taşın özellikleri ve pembe kuvars taşı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Taş açık pembe bir renge sahiptir ve doğada en çok bulunan kuvars türüdür
 • Aşk taşı olarak da bilindiği için çiftler arasındaki romantik bağın güçlendirilmesini sağlar
 • Taş kullanıldığı ortamda stres ve kaygının ortadan kaldırılmasını sağlar
 • Stres ve kaygının ortadan kaldırılmasının ardından taşın kullanıldığı ortamlarda sevgi mutluluk gibi duyguların daha fazla hissedildiği görülür
 • Pembe kuvars kolye takan kişiler olumsuz düşüncelerinden kurtulur ve aşk yaşamak için güçlü bir motivasyona sahip olur
 • Bu taş ayrıca sinir ve öfke sorunuyla karşılaşan kişiler tarafından kullanılması durumunda öfkenin ortadan kaldırılmasını sağlar
 • Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusu öğrenilerek bu taşın hangi burçlar için faydalı olduğu hakkında da bilgi sahibi olunabilir. Pembe kuvarslar boğa burçları için uygun bir taş türüdür ve bu burçtaki kişilerin doğum taşı pembe kuvarslar olarak kabul edilir.
 • Taş kullanılarak yapılan aksesuarları kullanan kişiler ayrıca baş ağrısı gibi sorunlardan da kurtulurlar

Pembe Kuvars

Pembe Kuvarslar Suya Girer mi?

Pembe kuvarstan elde edilen aksesuarları kullanan kişiler bu taşın suya girip girmeyeceği konusunda bir araştırmaya koyulurlar. Pembe kuvars suya girer mi sorusunun cevabı ise bu taşların bazı tüylerinin suya girebildiği ancak bazılarının giremediği şeklindedir. Pembe kuvarslar yumuşak kuvarslar veya sert kuvarslar olmak üzere ikiye ayrılabilir. Yumuşak kuvarsları su ile buluşturulmaları pek önerilmez. Bunun aksine sert yapıdaki kuvars taşlarının su ile temizlenebilmesi mümkündür. Sert pembe kuvarslar su altında tutularak temizlenebilir veya tuzlu su içerisinde bekletilebilir.

Pembe Kuvarsların Arındırılması

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusu doğal taştan üretilen aksesuarları kullanan kişiler tarafından sıkça sorulur. Pembe kuvars arındırma işleminin yapılabilmesi için pek çok farklı yöntem kullanılabilir. Pembe kuvarsların arındırılabilmesi için uygulanabilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir

Suyla Arındırılma: pembe kuvarsların arındırılmasında ilk olarak su kullanılır. Ancak bu yöntemi kullanılabilmesi için taşların su altında kullanılabilmeye uygun olması gerekir. Pembe kuvarslar akan su altında tutulması durumunda temizlenip arındırılabilirler.

Pembe Kuvars Taşı

 • Ay Işığıyla Arındırılma: pembe kuvarsların arındırılmasında kullanılan bir diğer yöntem ise ay ışığı yöntemidir. Pembe kuvarsların bir gece kadar ay ışığı altında bekletilmesi sonucunda arındırılacağı ve kötü enerjilerden kurtulacağı söylenir.
 • Tütsü Kullanılarak Arındırılma İşlemi: pembe kuvarsların arındırılması ve işlerinde bulunan kötü enerjilerden kurtulmaları için kullanılan bir diğer yöntem ise tütsü kullanılmasıdır. Sadece pembe kuvarsların değil doğal birçok taşın arındırılmasında tütsü kullanılması önerilir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için kişiler sevdiği kokudaki tütsüyü yakarak pembe kuvarsların yanına bırakır. Tütsüler pembe kumaşların yanında ir süre bekletildiğinde taşların temizlenip arındırılacağına inanılır.
 • Toprağa Gömülerek Arındırılma: Pembe kuvarsların arındırılabilmesi için kullanılan bir diğer yöntem ise toprağa gömülmeleridir. Taşların toprak içerisinde bir gün bekletilmesi durumunda arındırılacağı ve temizleneceği düşünülür. Bu yöntemin uygulanabilmesi için bahçede toprak bir alana pembe kuvarsların gömülmesi önerilir. Bahçesi bulunmayan kişilerin ise ev içerisinde bulunan bir saksının içerisine pembe kuvarslarını gömmeleri mümkündür. Toprak içerisinde 24 saat kalan bu taşlar arındırılacak ve kötü enerjilerden kurtulacaktır.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.