user
e
sv

Peitel Krem Ne İşe Yarar?

Peitel krem cilt üzerinde kullanıma uygun bir medikal kremdir. Steroid ilaca yanıt veren cilt sorunlarında oluşan iltihap ve kaşıntının tedavisinde kullanılır. Atopik dermatit, bakteriyel deri enfeksiyonları, kistik akne, döküntüler, varisli dermatit, iltihap giderici, bölgesel kellik, yüzde sedef hastalığı ve alerjik kontakt dermatit gibi rahatsızlıklarda kullanıma uygundur.

Peitel Krem Muadili Nedir?

Peitel krem ne işe yarar hakkında fikir sahibi olmak için etkin maddesine bakılabilir. Prednikarbat etkin maddesine sahip olan kremin içinde çeşitli yardımcı maddeler bulunur. Kullanım alanlarının oldukça geniş olması, hastaların farklı şekillerde kullanmasına imkan sunar. Kullanım alanları belirtilse de her zaman doktor kontrolüne gerek duyulur. Önce tanı konulması daha sonra tedavi yöntemi belirlenmesi gerekir.

Benzer içeriklere sahip olan farklı ilaçlar, eş değer ilaçlar olarak değerlendirilir. Etkin ya da yardımcı maddelerin benzer olması aynı amaçlar için kullanım sunar. Peitel krem muadili olarak kullanılabilecek ilaçlar şu şekildedir;

  • Dermatop merhem,
  • Dermatop solüsyon,
  • Dermatop krem.

Peitel Krem Nasıl Kullanılır?

Karaciğer sorunları ve adrenal bez bozuklukları bulunan kişilerin doktoru ile bu durumu paylaşması gerekir. Steroid ilaçların kan ve idrardaki şeker seviyesini yükselttiği görülür. Diyabet rahatsızlığı olanların rahatsızlığını söylemesi gerekir. Kullanım için 10 yaşından küçük olan çocuklar uygun değildir. Çocukların derileri çok daha hızlı ve fazla şekilde kremi emebilir, bu durum da yan etkilere yol açabilir. Krem uygulandıktan sonra uygulama yapılan bölgenin yıkanmaması gerekir. Uygulama için her zaman yeterli olan en az miktarda kullanılmalıdır.

Peitel Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Peitel krem yan etkileri incelendiği zaman yaygın şekilde deride yanma hissi görülür. Ciddi ve yaygın şekilde görülen yan etkileri bulunmaz. Kişilerin krem içinde bulunan etkin maddeye karşı bir hassasiyeti var ise yan etkiler görülebilir. Peitel krem yan etkileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Deride yanma hissi,
  • Kıl kökünde iltihaplanma,
  • Kaşıntı,
  • Kızarma.

Peitel Krem Nasıl Uygulanır?

Krem uygulamasında doktor ya da eczacının özel bir tavsiyesi var ise uyulması gerekir. Sahip olunan cilt rahatsızlıkları için tedavi yöntemi olarak tercih edilen kremi n doğru kullanımı için özel kullanımlar tavsiye edilebilir. Herhangi bir tavsiyede bulunulmadığı durumlarda Peitel krem nasıl uygulanır sorusu için; ince bir tabaka halinde cevabı verilebilir. Krem uygulanmadan önce bölgenin temizlenmesi gerekir. Eşit şekilde uygulama yapabilmek için hafif masaj uygulanabilir. Bandajlama ve kapatma gibi eylemler belirtilmediyse yapılmamalıdır.

Peitel Krem Kullanıcı Yorumları

Peitel krem kullanıcı yorumları diğer kullanıcılar ile iletişime geçmesine yardımcı olur. Hangi durumlarda nasıl etkileri olduğu ile ilgili bilgi edinilebilir. Her ne kadar yorumlar faydalı olsa da kişilerin yorumlar üzerinden uygulama yapmaması gerekir. Uzman kişilerin görüşleri alınmadan benzer durumlarda kremin kullanımı çeşitli yan etkilere sebep olabilir. Herhangi bir risk altına girmemek için doktor ya da eczacıya danışılması gerekir.

UYARI

Peitel krem kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinhayati.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Ayrıca sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.