user
e
sv

Pedikür Nedir? Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür Nasıl Yapılır

Pedikür nedir nasıl yapılır sorusu ayaklarının daha bakımlı olmasını isteyen kişiler tarafından sorulur. Pedikür ayak tırnaklarını dağ bakımlı olması ve nasır gibi problemlerin ortadan kaldırılması için yapılan bir işlemdir. Bu işlemi yapılması ile hem daha estetik görünümlü tırnaklara sahip olabilir hem de daha sağlıklı ayak parmaklarına sahip olabilirsiniz.

Medikal Pedikür

Pedikürü yaptırmak isteyen kişiler pedikürün türleri hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Pedikürün türlerini araştıran kişiler ilk olarak medikal pedikür ile karşılaşırlar. Ardından medikal pedikür nedir sorusu sorulur. Medikal pedikür nasır ve deformasyon bulunan ayaklarda uygulanan bir pedikür türüdür. Bu pedikür türü sayesinde ayak tırnaklarını daha bakımlı olması ve ayaklarda bulunan nasıl gibi sorunların ortadan kaldırılması sağlanır. Medikal pedikür uygulanabilmesi için bazı cihazlar kullanılır ve bu cihazlar sayesinde tırnak kesme ve ölü derilerin temizlenmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem uygulanırken hastaların herhangi bir acı veya sızı hissetme gibi sorunlarla karşılaşması mümkün değildir. Bu nedenle bu pedikür türü hassas ayakları sahip olan kişiler tarafından daha fazla tercih edilir.

Pedikür Nedir

Spa Pedikür

Medikal pediküre ek olarak spa pedikür de en çok uygulanan pedikür türleri arasındadır. Bu nedenle spa pedikür nedir sorusu sıkça sorulur. Spa pedikür spa koltuklarında veya mini havuzlarda gerçekleştirilen bir pedikürüdür. Bu işlemin uygulanabilmesi için öncelikle mini havuzun içerisi dezenfekte edilir. Dezenfekte işlemi sayesinde suda herhangi bir mikrop veya bakterinin bulunmasının önüne geçilir. Bakterilerden arındırılan suyun içerisine ayaklar sokularak 10-15 dakika kadar bekletilir. Bu sayede hem tırnaklarını hem de ayak tabanının yumuşaması sağlanır. Ardından tırnak makası kullanılarak tırnakların kesilmesi ve törpüleme işlemine geçilir. Ciltteki ölü derilerin temizlenmesi ve tırnakları oje uygulanması da spa pedikür işleminin adımları arasında yer alır.

Islak Pedikür

Islak pedikür nedir sorusu pedikür yapmak isteyen kişilerin sorduğu bir diğer sorudur. Islak pedikür uygulanabilmesi için bir kabın içerisinde ayakların bir süre bekletilmesi gerekir. Ayaklar su içerisinde bir süre yumuşatıldıktan sonra tırnak etlerinin içilmesi ve tırnakların kesilmesi işlemine geçilir. Bu pedikür sayesinde ayakların temizlenmesi ve farklı yağlar ile nemlendirilmesi sağlanır. Bu yağları ayrıca ayakların bekletildiği su içerisinde de eklenerek tırnakların daha kolay şekilde yumuşatılmasını sağlar.

Bu işlem aslında spa pedikür de benzeyen bir pedikür türüdür. Spa pedikür ile ıslak pedikür arasındaki fark ise spa pedikürün spa koltuklarında veya mini havuzlarda yapılmasıdır. Islak pedikürde ise herhangi bir su kullanılarak yapılabilir. Bu noktada smart pedikür nedir sorusuna da cevap verilebilir. Smart pedikür ise uygulanacak pedikür işlemi sırasında törpü ve benzeri aletlerin kullanılması durumudur. Bu işlem törpü ve kesi gibi aletler kullanılarak evde de yapılabilir.

Pedikür Nasıl Yapılır

Micro Pedikür

Micro pedikür nedir sorusu ile yola çıkan kişiler ayakların suda bekletilmeden şekillendirildiği bir pedikürü ile karşılaşırlar. Bu pedikür türünün uygulanabilmesi için herhangi bir suya ihtiyaç duyulmadığından sadece bazı profesyonel cihazlar kullanılır. Ayrıca bu pedikür türünün uygulanabilmesi için alanında bu profesyonel olan kişilerin bu işlemi gerçekleştirmesi gerekir. Micro pedikür ile ayak tırnaklarınız kuru şekilde şekillendirilir.

Keratin Pedikür

Keratin pedikür nedir sorusunu soran kişilere bu pedikür türünün keratin kullanılarak uygulandığı şeklinde cevap verilebilir. Bu işlem sırasında kullanılan keratin sayesinde tırnakların daha güçlü olması ve kırılma sorunlarının ortadan kaldırılması sağlanır. Ayrıca bu pedikür işlemi sırasında keratin ek olarak e vitamini gibi pek çok vitamin türü de pedikür suyunun içerisine eklenir. Bu sayede hem ayaklardaki nasır gibi problemlerin ortadan kaldırılması hem de ayakların daha genç kalması sağlanır.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.