user
e
sv

Oximin Jel Ne İşe Yarar?

Oximin Jel aktif madde olarak benzoil peroksit ve klindamisin fosfat içerir. Özellikle adet döneminde çoğalan küçük sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Mutlaka uzmanlar tarafından önerildiği şekilde kullanılması gereken oksimin jel, ciltte akneye neden olan bakterilerin oluşumunu da engeller. Diğer kremlere göre pek fazla bilinmeyen bu jel, sahip olduğu özelliklerle ciltteki fazla yağı ve kiri kolayca temizler.

Oximin Jel Muadili Nedir?

Oximin Jel muadili de sıklıkla araştırılan bir ilaçtır. Eğer herhangi bir sebep dolayısıyla bu ilaca ulaşamıyorsanız kullanabileceğiniz muadil ilaçlar arasında;

 • Benzalin,
 • Benzoxin,
 • Clindoxyl,
 • Clinoper,
 • Clorazyl bulunmaktadır.

Ancak bu ilaç mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaçtır. İlacın kullanımı hakkında yapacağınız en ufak değişiklik için mutlaka ilacı size reçete eden doktora bildirmeniz gerekmektedir.

Oximin Jel Nasıl Kullanılır?

Eczanede sadece 25 gram olarak satılan Oximin jelin etkisi kullanıldığı günden itibaren görülmektedir. Birçok kullanıcı siyah nokta gibi sorunları da ortadan kaldırdığını dile getirmektedir. Cildin temizlenmesini kolaylaştıran bu jelin etken maddesine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız kesinlikle önerilmez.

Oximin Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Pek çok kullanıcı Oximin Jel yan etkileri hakkında merak duymaktadır. Mutlaka doktor kontrolünde ve reçete edildiği yöntem ile kullanılması gereken bu ilacın içeriğinde yer alan herhangi bir etken maddeye alerjiniz ya da hassasiyetiniz varsa kullanılması kesinlikle önerilmemelidir. Meydana gelebilecek yan etkileri listelemek gerekirse;

 • Kaşıntı ve ilerleyici kızarıklık,
 • Yüzde ve ağızda nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişme ve nefes darlığı gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları,
 • Şiddetli ve uzun süreli ishal veya karın ağrısı,
 • Şiddetli yanma, kabuklanma veya kaşıntı.

Eğer bunlar gibi bir yan etki görüyorsanız ilacı kullanmayı bırakmalı ve ilacı size reçete eden doktora danışmalısınız.

Oximin Jel Nasıl Uygulanır?

Oximin jel kullanırken uzmanınıza danışmalısınız. Bu ilaç yalnızca doktorun reçete ettiği şekilde kullanılabilir. Parmağınızın ucuna az bir miktar alıp daha sonra kirli temiz bölgeye uygulayınız. Günde 1 kez akşam uygulayıp kuruttuktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntem, Oximin Jel nasıl uygulanır sorusuna yanıt olmaktadır. Jelin cilde uygulanması kolay değilse çok fazla sürüyor olabilirsiniz. Jel sonrası aşırı kuruluk hissederseniz nemlendirici kullanabilirsiniz. Kullanımdan sonra tam etkisini göstermesi 2 ila 5 haftayı bulabilir.

Oximin Jel Kullanıcı Yorumları

Oximin Jel ne işe yarar sorusuna genellikle adet dönemi sebebi ile meydana gelen sivilcelerin ortadan kaldırılmasına dair bir tedavi sağladığına dair yanıt verilmektedir.

 • Siyah nokta oluşumunu engelledi.
 • PMS döneminde meydana gelen cilt hassasiyeti ve sivilce oluşumunu oldukça azalttı.
 • Cildimi çok kuruttuğu için uzun süreli kullanamadım.

Bu gibi Oximin Jel kullanıcı yorumları sayesinde siz de bu ilaç ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu ilacın mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç olduğunu kesinlikle göz ardı etmemek gerekmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.