user
e
sv

Ovadril Losyon Ne İşe Yarar?

Ovadril losyon etkin maddesi Çinko sayesinde oldukça etkili bir ilaçtır. Difenhidramin hidroklorür ve Lidokain hidroklorür barındıran bu ilaç, cilt sorunlarını gidermek için kullanılır. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilacın sürüldüğü bölgeyi kısa süreliğine uyuşturduğunu da dile getirmek gerekir. Kaşıntı önleyici, lokal anestezik ve kaşıntı giderici özelliklere sahip bu ilacın birçk farklı sebep dolayısıyla kullanıldığını dile getirmek mümkündür.

Ovadril Losyon Muadili Nedir?

Ovadril losyon temin edilemiyorsa bu ilaç yerine kullanılabilecek çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Ancak böyle bir durumda mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Ovadril Losyon muadili ilaçlar arasında;

  • Difestol jel,
  • Tanol losyon,
  • Nolerji,
  • Stilex,
  • Kaladryl isimli ilaçlar yer almaktadır.

Ovadril Losyon Nasıl Kullanılır?

Pişik sorunu, cilt tahrişlerinin giderilmesi, kaşıntı problemi ya da suçiçeği sebebi ile meydana gelen hasassiyet gibi birçok farklı rahatsızlığın tedavisi Ovadril Losyon ne işe yarar sorusuna yanıt olarak verilebilir. Kaşıntıyı azaltan ve hassas bölgenin rahatlamasını sağlayan bu losyon oldukça etkilidir.

Ovadril losyon mutlaka doktor gözetiminde ve doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Ovadril Losyon Yan Etkileri Nelerdir?

Ovadril Losyon yan etkileri arasında vücutta şişlik hissi, baş ağrısı, karın ağrısı ve ödem gibi yan etkiler bulunur. Ancak bunların haricinde nefes daralması ya da taşikardi gibi daha ciddi bir yan etki hissediyorsanız ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktora danışmalısınız.

Ovadril Losyon Nasıl Uygulanır?

Ovadril Losyon nasıl uygulanır sorusuna kullanmadan önce losyonu iyice çalkalamak gerektiği şeklinde yanıt vermek gerekir. Ardından uygulayacağınız bölgeyi temizleyerek parmak ucunuza az miktarda alarak bölgeye uygulamalısınız. Uygulama esnasında nazik hareketler gerçekleştirmek ve gün içerisinde en fazla 3 kez uygulama yapmak gerekir. Uygulama öncesi ve sonrasında eller bol su ile temizlenmelidir.

Ovadril Losyon Kullanıcı Yorumları

Ovadril Losyon kullanıcı yorumları arasında;

  • Kaşıntı sorunumu kökten çözdü, tedavi sürecim çok rahat geçti.
  • Kullandığım süre boyunca yoğun bir baş ağrısı çektim.
  • Cildimde meydana gelen tahrişlerin yarattığı hassasiyeti başarılı bir şekilde hafifletti.” gibi yorumlar bulunmaktadır. Ancak bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalı ve doktorun size reçete ettiği şekilde kullanmalısınız.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.