user
e
sv

Onadron Damla Nedir, Neye İyi Gelir?

Onadron Damla

Onadron damla gözlerde ve kulaklarda kullanılabilen bir ilaç türüdür. İlacın gözlerde ve kulaklarda kullanımı birbirinden ayrılır.

Onadron Damla Nedir ve Neye Yarar?

Onadron damla gözlerde ve göz içerisinde meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Gözde çeşitli travmalar veya alerjik reaksiyonlar sonucunda kızarıklıklar oluşabilir. Kızarıklıklara ek olarak gözde meydana gelen ağrı ve kaşıntı hissi de bir süre sonra can sıkıcı hale gelebilir. Onadron damlanın kullanılması sayesinde gözde meydana gelen bu alerjik reaksiyonların tedavi edilebilmesi mümkün olur. İlaç gözde ve göz çevresinde kullanılabileceği gibi kulaklarda da kullanılabilir.

Onadron Damla Nedir

Onadron damlanın içerisinde kortizon yer alır ve bu durumda ilacın mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Damla hem renksiz hem de kokusuz bir damla türüdür. Yaklaşık 5 mililitrelik plastik şişelerde satışa sunulan bu ürün müşterilerden güzel geri dönüşler almayı başarır. Mavi beyaz kutusu ile dikkat çeken ilacın satın alınabilmesi için doktor reçetesine ihtiyaç duyulur. İlacın doktor reçetesi olmadan eczanelerden ücretli şekilde alınabilmesi mümkün değildir. İlacın reçete ile alınarak kullanılması durumunda sağlamış olduğu faydalar ise şu şekilde açıklanır:

  • Gözde meydana gelen kanlanmanın tedavi edilmesini sağlar
  • Dış kulakta meydana gelen iltihapların tedavisinde ve kulaktaki kaşıntı probleminin ortadan kaldırılmasında da bu damla kullanılabilir
  • Orta kulak iltihabından mustarip olan kişiler ve kulaklarında enfeksiyon bulunan kişilerin de bu damlayı kullanabilmesi mümkündür
  • İlacın kullanılması ile birlikte gözde yer alan zarın iltihap kapmasının engellenmesi ve iltihap kapananların tedavi edilebilmesi mümkün olur
  • Ayrıca bu ilacın kullanılması ile gözün korneasında meydana gelen iltihapların da tedavi edilebilmesi mümkündür
  • İlaç göz hastalıklarında kullanılabileceği gibi göz ameliyatı olan kişilerin de daha kısa süre içerisinde iyileşmek için kullanabileceği bir ilaçtır
  • İlacın kullanılması ile gözlerde ve kulaklarda meydana gelen hastalıkların tedavi edilebilmesi mümkün olur. İlaç hastalıklarının tedavisinde tercih edilebileceği gibi hastalıkların önlenmesinde de kullanılabilir.

Onadron Damla Ne İşe Yarar

Onadron Damla Nasıl Kullanılır?

Onadron damla doktorun önerdiği şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. İlacın nasıl kullanılacağı doktor tarafından kararlaştırılır ve doktorun önermiş olduğu şekilde ilacın kullanılması gerekir. Damlayı kullanacak olan kişiler öncelikle damla içerisinde yer alan herhangi bir maddeye alerjisi olup olmadığını test etmelidir. Ürün içerisinde yer alan maddelere alerjisi bulunmayan kişilerin almış oldukları damlayı 15 gün içerisinde kullanması ve 15 günün ardından ilacın atılması gerekir. İlacın kullanılmasının ardından gözün ılık su ile hafifçe yıkanması damlanın göze çok fazla kaçtığı durumlarda tercih edilebilir. Damlanın uygulanabilmesi için yapılması gerekenler ise oldukça basittir. İlacın kullanılabilmesi için kişilerin kulaklarında veya gözlerinde meydana gelen ağrıyı tespit etmesi gerekir.

Gözlerde meydana gelen  ağrının teşhis edilmesi sayesinde bu ilacın kullanımına başlanabilir. 5 miligramlık olarak satışa sunulan bu ürünlerin eczane dışında satışı yoktur. Damla kullanımı için kişilerin göz içerisine doktor tarafından önerildiği kadar ürünün damlatılması gerekir.

Onadron Damla Ne İçin Kullanılır

Onadron Damlayı Kimler Kullanamaz?

Onadron damla çocuklardan ve bebeklerden uzak tutulması gereken damla türüdür. İlaç gözde meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanılabileceği gibi kulaktaki hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir. Ancak ilaç kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Öncelikle bu damlanın bebeklerde ve çocuklarda kullanılmaması gerekir. 16 yaşından büyük herkesin bu damlayı kullanabilmesi mümkündür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.