user
e
sv

Nişan Saç Modelleri Neler?

nişan saç modelleri

Nişan saç modelleri ile nişanınızda tercih edebileceğiniz modele karar verebilmeniz mümkündür. Tarzınıza ve kullanacağınız kıyafeti uygun olan saç modeli sayesinde nişanda şık bir görüntüye kavuşabilmek mümkündür.

Uzun Saç İçin Nişan Saçı Modelleri

Nişan saç modelleri nişanlanacak olan kişilerin saç uzunluğuna bağlı olarak farklılık gösterir. Nişanlanacak olan kişinin saçları omzunun alt kısmında yer alıyor ise bu kişiler uzun saçlı olarak adlandırılır. Uzun saçlı kişilerin seçebileceği nişan saçları oldukça çeşitlidir. Nişanda giyilecek kıyafete bağlı olarak at kuyruğunun yapılabilmesi ve dağınık topuzların tercih edilebilmesi mümkündür. Ayrıca uzun saç modeline sahip olan kişilerin saçlarına örgü yapılması veya saçlarda zincirlerin kullanılması ile de şık bir görünüm yakalanabilir. Uzun saçlı kişiler ayrıca saçlarına düz fön çekip açık bırakabilir veya maşa ile saçlara daha hacimli bir görünüm katabilir.

nişan saç modelleri

Orta Boy Saç İçin Nişan Saçı Modelleri

Nişan saç modelleri orta boya sahip olan kişilerde ve uzun saça sahip olan kişilerde farklılık gösterir. Orta boy saç kişilerin saçlarının omuz hizasında veya omuzdan birkaç parmak aşağıda olması durumudur. Uzun saç omuzdan daha aşağıda yer aldığından orta saç ile uzun saçın birbirine karıştırılmaması gerekir. Orta saç uzunluğuna sahip olan gelinler nişanında daha uzun görünen saçlara mı yoksa daha kısa görünen saçlara mı sahip olmak istediğini seçmelidir.

Orta saça sahip olmasına rağmen saçlarının daha uzun görünmesini isteyen gelinler saçlarını açık bırakmayı tercih edebilirler. Orta saç uzunluğuna sahip olan gelinler dalgalı bir model seçmeleri durumunda saçlarının daha kısa ve modern görünmesini sağlayabilirler. Ayrıca orta saç uzunluğuna sahip olan gelinlerin saçlarında enseden topuz yapılabilmesi ve saçın dalgalı yapılarak taç ile kullanılabilmesi de mümkündür.

nişan saç modelleri

Kısa Saç İçin Nişan Saçı Modelleri

Nişan saç modelleri arasında en zor seçim kısa saçlı kişilerin yapması gereken seçimdir. Saçın nerede bittiğine bağlı olarak daha maskülen veya feminen görünebilmesi mümkündür. Maskülen görünüme sahip olan kişiler saçlarını çok kısa veya küt kestirebilirler. Ayrıca kulak altında ve omuzun üzerinde bulunan saç modelleri de kısa saç modelleri olarak adlandırılabilir. Kısa saça sahip olan gelinlerin nişan saçı için çok fazla seçeneği bulunmaz. Bu saç tipindeki gelinlere daha çok aksesuarların tercih edildiği modeller uygundur. Özellikle nişan kıyafeti ile uyumlu olan aksesuarların seçilmesi ile saçlar ve nişanlık arasında bir kombin yaratılabilir.

Klasik Nişan Saçı Modelleri

Nişanda kullanılacak saç modelleri kişilerin saç uzunluğuna göre değişebildiği gibi tarzına göre de değişebilir. Nişanlanacak olan kişiler klasik bir tarzda veya romantik bir tarza sahip olabilir. Gelinlerin tarzlarında meydana gelen değişimler nişan saçlarında seçilecek modellerin de değişmesine neden olur. Klasik tarza sahip olan kişiler nişanlanacakları mekanları daha şık mekanlar olarak veya davet salonları olarak seçebilir. Klasik tarzdaki gelinlerin nişanlarında tercih etmesi gereken saç modeli ise dalgalı saç modelidir. Dalgalı saç modelinde gelinin saçlarına ışıltılı aksesuarların takılması veya saç çiçeklerinin kullanılması ile klasik bir görünüm yaratılabilir.

nişan saç modelleri

Klasik tarza sahip olan kişilerin nişanlarında tercih edebileceği bir diğer saç modeli ise ense topuzudur. Klasik görünüm denilince akla gelen ense topuzu sayesinde hem modern hem de şık görünebilmek mümkündür. Özellikle uzun saça ve orta boy saça sahip olan kişilerin yapacakları klasik bir ense topuzu ile yüz güzelliklerinin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirler.

Bohem Tarzda Nişan Saçları

Nişanda tercih edilebilecek klasik saçlar bohem ruhuna sahip olan kişilerin tarzına uygun olmayabilir. Bohem tarza sahip olan gelin adayları daha özgür ruhlu oldukları için saç modellerini de buna göre seçebilirler. Bohem tarza sahip olan gelin adaylarının nişanda yaptırabilecek saç modelleri arasında çiçekli saç modelleri gösterilebilir. Özellikle uzun saçlara sahip olan gelinlerin saçlarını ördürmesi ve örgülerin içerisine çiçeklerin yerleştirilmesi sayesinde bohem bir tarz yakalayabilmesi mümkündür. Bohem gelinlerin ayrıca saçlarında çeşitli tokaları veya taçları da kullanabilmeleri mümkündür.

nişan saç modelleri

Romantik Tarzda Nişan Saçları

Nişan saç modelleri arasında gelinlerin en fazla tercih ettiği modeller romantik tarzdaki modellerdir. Romantik tarzdaki gelin adayları yarım toplanmış saçlar ve saçlarını tutturmuş oldukları zarif tokalar ile dikkat çekerler. Ayrıca saçlarda kullanılan zarif taçlar ve saç aksesuarları da romantik bir görünüm yakalayabilmek için tercih edilebilir. Romantik tarza yakın olan gelinlerin nişanlarında dantelli bir nişan elbisesi seçmesi ve yarım toplanmış saçları ile kusursuza yakın bir görünüme kavuşabilmesi mümkün olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.