user
e
sv

Metsil Damla Ne İşe Yarar?

Metsil damla mide ve bağırsaklarda oluşan şişkinlik ve ağrılar karşısında tercih edilebilir. Gaz birikmesi, aşırı şişkinliğe ve ağrıya neden olabilir. Aşırı gaz oluşumundan sonra meydana gelen durumların ortadan kalkmasını sağlamak için damla kullanılabilir. Gaz kabarcıklarının parçalanmasında oldukça etkilidir.

Metsil Damla Muadili Nedir?

Damlanın etkin maddesi; simetikon her yaş grubu için güvenilir bir maddedir. Yaşlılar, çocuklar ve yetişkinler sorunsuz şekilde kullanabilir. Metsil damla ne işe yarar merak edilen konulardan biridir. Mide ve bağırsaklarda gaz birikmesi oldukça farklı sebeplerden dolayı kaynaklanabilir. İnsanların günlük yaşantılarında sık şekilde başına gelen durumlarda etkili şekilde kullanılabilecek bir damladır.

Metsil damla muadili olan ilaçlar arasında seçim yapmadan önce uzman kişilere danışılması gerekir. Rahatsızlıklar ve tedavi için ilaç seçimlerinin doktor ya da eczacı tarafından yapılması gerekir. Bilinçsiz şekilde ilaç değişimi yapmak riskli durumlara yol açabilir. Damla ile eş değer olan ilaçlar;

  • Flatogast kapsül,
  • Meteospasmyl kapsül,
  • Metsikon süspansiyon,
  • Metigast kapsül,
  • Metsil Fort tablet,
  • Sab Simplex süspansiyon.

Metsil Damla Nasıl Kullanılır?

Gaz yapma potansiyeli olan birçok yiyecek bulunur. Hava yutmak gibi fark edilmeden gerçekleştirilen eylemlerde gaz birikimine neden olabilir. Gazın birikmesi hem şişkinliğe hem de ağrıya yol açar. Çocuklarda ve bebeklerde oldukça sık şekilde görülen gaz sorunları için 2 yaş üzerinde olan çocuklarda kullanıma uygundur. Damla kullanıldıktan sonra gaz kabarcıkları üzerindeki yüzey geriliminin azaltılması çalışır. Fazla şekilde biriken gazın olumsuz etkileri ortadan kaldırılmaya çalışılır. Etkili şekilde kullanılan damlayı sadece gaz giderici olarak kullanmak mümkündür. Bağırsaklarda yaşanan tıkanıklık ve kabızlık gibi sorunlarda kullanıma uygun değildir.

Metsil Damla Yan Etkileri Nelerdir?

Metsil damla yan etkileri incelendiği zaman ciddi bir etki ile karşılaşılmaz. Ciddi yan etkiler gözlenmezse de bazı hastalarda ishal ve mide bulantısına yol açmıştır. Oral yoldan emilmeyen etkin madde, böbrek hasarı, hiperglisemi ve hipertansiyon gibi gibi sistemik etkilerin oluşmasına yol açmaz. Nadir şekilde görülen ciddi yan etkisi; ayakların, dudakların, yüzün, ellerin, ağzın ya da nefes almayı ve boğazın yutmasını zorlaştıracak şekilde şişmesi olarak görülebilir. Herhangi biri görüldüğü durumda zaman kaybetmeden hastaneye gidilmesi gerekir.

Metsil Damla Nasıl Uygulanır?

Metsil damla nasıl uygulanır sorusu için oral yolla alınan bir ilaç olduğu söylenebilir. Kullanım öncesinde şişenin çalkalanması gerekir. Günde 4 kere kullanılması tavsiye edilir. Bebeklerde içeceklerin içerisine karıştırılarak tüketilebilir. Çocukların yaşlarının uzman kişiler ile paylaşılması gerekir. Yaşlı kişiler normal kullanım talimatlarına uyabilir.

Metsil Damla Kullanıcı Yorumları

Metsil damla kullanıcı yorumları sayesinde kullanım etkileri hakkında fikir sahibi olunabilir. Doktor kontrolünde kullanıma uygun olan medikal damla sayesinde gaz sorunlarından kısa süre içinde kurtulmak mümkündür. Düzenli ve doğru uygulama yapmak kullanıcıların daha iyi sonuçlar almasını sağlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.