user
e
sv

Makyaj Bazı Nedir? Neden Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir

Makyaj bazı nedir? Sıkça sorulan sorulardandır. Makyaj kadınların güzelliklerini ortaya çıkarabilmek ve cilt kusurlarını kapatmak için sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu yöntem iyi bir sonuç vermesi için cildin hazırlanması gerekir. Gerek makyaj öncesi yapılan cilt bakımlarla gerekse makyaj anında yapılan hazırlıkla bu sonuç elde edilir. Makyaj öncesi baz nedir ya da ne değildir diye düşünceleriniz var ise bu yazıya göz atabilirsiniz.

Cildinizi Pürüzsüz Hale Getirin

Makyaj anında cildimizi makyaja hazırlayan ürün makyaj bazıdır. Makyajın temelini oluşturur. Makyaj bazı ne demek diye düşünüyor olabilirsiniz. Ya da makyaj baz nedir? olarak sürekli aratıyor olabilirsiniz. Makyaj bazı, jel ya da krem formunda üretilen, cildinizi nemlendirdikten sonra yüzümüze sürdüğümüz bir kozmetik ürünüdür.

Makyaj Bazı Nedir

Makyaj Bazı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Krem ya da jel formlu, makyaj yapılmadan önce cildinize uygulayacağınız bir üründür. Makyajın dayanıklılığı arttırmak üzere tasarlanmıştır. Ciltteki gözenekli yapıyı pürüzsüz hale getirir. Makyajın uzun süre dayanmasını sağlar. Aynı zamanda cildinizin üzerinde bir koruyucu tabaka olarak görev yapar. Böylelikle gözenekleriniz kir, toz ve mevsim şartlarından etkilenmez. Cildiniz zarar görmeden özel günlerinizin tadını çıkarırsınız.

Makyaj bazı nasıl kullanılır diye bir soru oluşmuş olabilir aklınızda. Makyaj bazı, makyajın önceki aşamasında uygulanır. İlk adımda cildinizi temizleyici jellerle arındırın. Sonra cildinizin ihtiyacına uygun bir nemlendiriciyle, nemlendirin. Ardından makyaj bazını gözenekli bölgeleriniz başta olmak üzere tüm cildinize yedirin. Yağlı ve parlama ihtimali olan T bölgesine daha fazla miktarda uygulayabilirsiniz. Burun, çene ve alın gibi bölgeler yağlanma oranı daha fazla olan bölgeler olabileceği için daha fazla makyaj öncesi baza ihtiyaç duyabilir.

Kuru bir cildiniz varsa T bölgeniz çok yağlı olmaz. Bu sebeple uygulayacağınız makyaj bazını T bölgesine çok uygulamamanız gerekir. Kuru ciltliyseniz cildinizi çok iyi nemlendirdikten sonra makyaj bazını eşit miktarda uygulamanız gerekir.

Makyaj Bazı Nasıl Yapılır

Makyaj Bazı Nasıl Yapılır?

Genellikle satın alınan bir ürün olan makyaj bazını evde kendinizde yapabilirsiniz. Yüzünüze iyi gelecek aleo vera jeli, biraz su ve gliserinle bu bazı hazırlayabilirsiniz. Cildinizi yumuşatacak ve bakımını sağlayacak Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağını da bu bazın içerisine karıştırabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız bu makyaj bazı, ticari makyaj bazları kadar etkili olmayabilir. Ancak doğal malzemelerle yapacağınız bu makyaj bazı sayesinde cildiniz nemlenecek ve doğal bir parlaklık kazanacaktır. Dilerseniz yüzüne iyi gelecek diğer ürünlerle bir makyaj bazı hazırlayabilirsiniz.

Makyaj bazı makyaj rutininin önemli bir parçasıdır. Makyajınızın daha profesyonel görünmesini sağlar. Cilt tipinize uygun bir makyaj bazı edinebilirsiniz. Kuru ciltler daha yoğun bir makyaj bazı tercih edebilir. Ya da çok yağlı bir cildiniz varsa, yağlı görünümü minimuma indirecek olan jel bazlı makyaj bazını edinebilirsiniz. Matlaştırıcı makyaj bazı yağlı ciltler için uygun olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.