user
e
sv

Lotemax Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Etkin maddesi loteprednol etabonat olan Lotemax göz damlası kortikosteroidler adındaki ilaçlar grubunda yer alır. Süte benzer görüntüsü ile beyaz süspansiyon içeren bir sıvıdır. Göz bölgesinde çeşitli sebepler ile ortaya çıkan iltihabın tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Uzmanlar tarafından farklı şekillerde kullanımları da tavsiye edilebilir.

Lotemax Göz Damlası Muadili Nedir?

Lotemax göz damlası ne işe yarar hakkında bilgi sahibi olmak için mutlaka uzman bir kişiye danışılması gerekir. Kontrolsüz şekilde kullanılmaması gereken medikal ilaçlar arasında yer alır. Uyaranlar nedeniyle gözde oluşan ağrı, şişkinlik, kızarma ve kaşıntının giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Gözde oluşan çeşitli alerjik ve iltihaplı hastalıkların kısa sürede tedavi edilmesine yardımcı olur.

İlacın içinde bulunan maddelere karşı alerjisi olan ya da ilaca ulaşamayan kişiler eş değer ilaçları tercih edebilir. Lotemax göz damlası muadili olan ilaçlar;

 • Lotenol göz damlası.
 • Lotemax oftalmik solüsyon.
 • Gledis göz damlası.
 • Dolte göz damlası.

Lotemax Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

İnsan vücudunda oldukça hassas olan bölgelerden biri gözlerdir. Çevresel faktörlerden oldukça kolay etkilenebilir. Günlük hayatta fark edilmeden çoğu kez temasta bulunulması gözün hassasiyetini artırır. Kir, toz ve çeşitli faktörlerden dolayı gözün iltihap kapması mümkün olabilir. Sadece iltihaplı değil, alerjik göz hastalıklarında da kullanılan göz damlası iyileşmenin kısa sürede alınmasını sağlar. Uzmanlar göz damlasını aynı zamanda, göz cerrahi ameliyatlarından sonra oluşan iltihapların tedavisinde de önerir.

Lotemax Göz Damlası Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların hepsinde çeşitli yan etkiler görülebilir. İlaçların içinde bulunan etkin ve yardımcı maddeler, kişilerin hassasiyetlerine göre alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Lotemax göz damlası yan etkileri arasından herhangi birinin görülmesi durumunda ilaç kullanımı durdurulmalıdır. Zaman kaybetmeden doktora danışılması gerekir. Hastalarda görülebilecek olası ve ciddi yan etkiler şu şekildedir;

 • Göz ya da göz kapağında kaşınma.
 • Gözde şişme.
 • Yüz bölgesinde yüksek ateş.
 • Kızarıklık.
 • El, ayak, yüz ve dudaklarda şişme.
 • Ağız ve boğazda nefes almayı engelleyen şişme.

Lotemax Göz Damlası Nasıl Uygulanır?

Önerile dozda ve sıklıkta kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Doktor ya da eczacınız tarafından belirtilen uygulamalar dışına çıkılmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir özel kullanım talimatı verilmediği durumlarda Lotemax göz damlası nasıl uygulanır sorusu için günde 4 kez uygulanmalı cevabı verebilir. Gün için 4 defa uygulama yapılırken 1 ile 2 damla her bir göze uygulanabilir. Tedavi süreci hakkında uzmanlardan bilgi alınmalıdır, yarıda bırakmak etkili sonuç alınmasının önüne geçer.

Lotemax Göz Damlası Kullanıcı Yorumları

Çeşitli kullanımlar sunan göz damlası, gözde oluşan iltihabın giderilmesini sağlar. Gözün bakterilerden arındırılması ve kısa sürede alerjik reaksiyonların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kullanım konusunda fikir sahibi olmak için Lotemax göz damlası kullanıcı yorumları incelenebilir. Kullanıcı yorumları şu şekildedir;

 • Lotemax göz damlası gözümde oluşan batma ve kızarıklığı kısa sürede geçirdi. Gözümde oluşan iltihap oldukça canımı acıtmaya başlamıştı.
 • Alerjik bir reaksiyon olduğunu söylediler ve belirli bir süre göz damlası kullanmam gerekti. Günde 4 kere kullandığım bir damlaydı. Tavsiye ederim.
 • Gözümde oluşan kaşınma ve batma hissine çok iyi geldi ama kızarıklık geçirme konusunda başarısız bir ilaç.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.