user
e
sv

Lokalen Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Lokalen Krem

Lokalen krem deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir krem türüdür. Krem cildin çeşitli bölgelerinde kullanılabilir ve bu sayede cildin daha sağlıklı görünüme kavuşması sağlanır.

Lokalen Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Lokalen krem ciltte meydana gelen deri hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Alerjik reaksiyonlar sonucunda ciltte meydana gelebilecek kaşıntıların ve çatlakların tedavisinde bu kremin kullanılması mümkündür. Krem doktor tarafından gönderildiği takdirde göğüs ucu ve anüs gibi bölgelerde de kullanılabilir. İlacın doğru şekilde kullanılması durumunda böcek ısırıklarının vücutta oluşturduğu tahrişin önüne geçilebilmesi ve zehirli bitkilerin oluşturduğu kaşıntıların hafifletilebilmesi mümkündür. 30 gramlık tüplerde eczanelerde satışa sunulan bu krem reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir. İlacın reçeteli olarak eczanelerden temin edilmesi durumunda herhangi bir ücret ödenmesi gerekmezken reçetesiz ilaç taleplerinde ilacı para ile almak gerekir.

Lokalen Krem

Lokalen kremin ciltte meydana gelen yanıkların ve kaşıntılarının tedavisinde de kullanılabilmesi mümkündür. Haricen kullanılan bu krem doktor tarafından önerildiği şekilde kullanıldığı takdirde kısa süre içerisinde etkisini gösterir. Cilt yüzeyinde alerjik reaksiyonlar veya başka nedenler sonucunda oluşan kaşıntının önlenebilmesinde de ilaç oldukça başarılıdır. İlaç beyaz renklidir ve homojen bir karışımdır. 30 gramlık olarak satışa sunulan bu ilaç kortizon içermez.  ilacın vücudu sağlamış olduğu faydalar ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Ciltte meydana gelen kaşıntıların giderilmesini sağlar
 • Deride meydana gelen yanıkların tedavisinde kullanılabilir
 • Dudaklardaki çatlakların ve ağrıların tedavi edilmesini sağlar
 • Böcek veya sinek ısırığı sonucunda vücutta oluşan kızarıklıkların tedavi edilmesinde de bu krem kullanılabilir
 • Derideki tahriş ve ağrının hafifletilmesinde de bu kremin kullanılabilmesi mümkündür.
 • İlacın doğru şekilde kullanılması sayesinde cildin daha sağlıklı olması mümkündür.

Lokalen Krem Nedir

Lokalen Krem Nasıl Kullanılır?

Lokalen krem reçeteli veya reçetesiz olarak satışa sunulur. Ürünün reçeteli olarak alınabilmesi için alanında uzman bir doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. Ürün doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. İlaç reçetesiz şekilde alındığı takdirde ilacın kullanım önerileri şu şekildedir:

 • İlacın en doğru kullanımı için ilacın doktorlar tarafından yazılması ve nasıl kullanılacağının hastalara tarif edilmesi gerekir
 • Doktor tarafından farklı şekilde önerilmediği takdirde sorunlu bölgeye nohut büyüklüğünde ilacın uygulanması gerekir
 • İlacın nohut büyüklüğünde sorunlu bölgeye uygulanması ve masaj yapılarak yedirilmesi gerekir
 • İlacın kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken nokta ise ilacın 5 gramdan fazla kullanılmaması gerektiğidir. İlaç gün içerisinde 2-3 defa kullanılabilir
 • İlaç kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ilacın günde 17 gramdan fazla kullanılmaması gerektiğidir
 • İlaç sadece hasarlı bölgeye uygulanmalıdır ve çok geniş bir alana uygulanması durumunda alerjik reaksiyonların ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Lokalen Krem Ne İşe Yarar

Lokalen Kremi Kimler Kullanamaz?

Lokalen krem bebeklerde veya çocuklarda kullanılamaz. İlacın yaşlılarda veya 65 yaş üstündeki kişilerde kullanımında ise herhangi bir engel ile karşılaşılmaz. Hamilelerin ve emziren bireylerin de ilacı doktor gözetimi olmadan kullanmamaları gerekir. Karaciğer yetmezliği ya da böbrek yetmezliği bulunan kişilerin de ilacı uygularken mutlaka doktorlarına danışmalarında fayda vardır. İlaç önerilenden fazla kullanıldığı durumda yan etkilere neden olabilir. Alerjik reaksiyonların ortaya çıkması durumunda doktora danışılması gerekir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.