user
e
sv

Locafen Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Locafen krem

Locafen krem makat ve çevresinde meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilen bir ilaçtır. Bu ilacın kullanılabilmesi için doktor tarafından reçete edilmesi ve doktorun belirlemiş olduğu dozajda kullanılmasında fayda vardır.

Locafen Krem Nedir?

Locafen krem basur problemi ile karşılaşan kişilerin tercih edebileceği bir kremdir. Bu kremin kullanılması ile basur yani hemoroid probleminin neden olduğu etkilerin hafifletilebilmesi mümkündür. Hemoroid probleminde kullanılan bu ilaç aynı zamanda anal çatlakların tedavisinde de kullanılabilir. Anal çatlaklar nedeniyle vücutta meydana gelen ağrının hafifletilebilmesi ve semptomların ortadan kaldırılabilmesi için bu krem kullanılabilir. Özellikle bazı çatlakların zor iyileşmesi durumunda bu kremin kullanılması sayesinde iyileşme sürecinin hızlandırılabilmesi mümkündür. Locafen kremin kullanılması ayrıca basur nedeniyle anüs çevresinde meydana gelen zorlanmanın gevşetilmesini de sağlar. Basur sonucunda oluşan basıncın azaltılmasını sağlayan bu krem ağrıların hafifletilmesini de sağlar.

Locafen Krem

Locafen Krem Neye Yarar?

Locafen krem anal çatlakların ve hemoroid probleminin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu kremin kullanılması sayesinde anal çatlakların tedavi edilebilmesi ve hemoroid sonucunda ortaya çıkan ağrının hafifletilebilmesi mümkün olur. Ayrıca anüs ve çevresinde meydana gelen kaşıntı ve şişlik problemi de bu kremi kullanılması ile ortadan kaldırılabilir. Anüs ve çevresinde tahriş problemi ile karşılaşan kişiler de bu kremi kullanması sayesinde tahriş probleminden kurtulabilir.

Locafen Krem Nedir

Locafen Krem Nasıl Kullanılır?

Locafen kremin kullanımı doktorun belirlemiş olduğu talimatlara uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. Anüs ve çevresinde meydana gelen rahatsızlıklar ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Doktorlar tarafından önerilen bu kremi kullanacak olan kişilerin doktorun anlatmış olduğu talimatlara birebir uyması gerekir. Anüs ve çevresinde meydana gelebilecek herhangi bir hijyen probleminde ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu komplikasyonların engellenebilmesi için kremin uygulanmasından önce ellerin sabun ile yıkanması gerekir. Ellerin su ve sabun ile güzelce temizlenmesinin ardından krem ince bir tabaka halinde anüs çevresine uygulanır. Krem uygulanan bölge hafifçe ovalanarak kremini yedirilmesi sağlanır. Kremi uygularken olabildiğince nazik olmaya özen gösterilmelidir. Hijyen problemlerinin açığa çıkmaması için kişilerin tek kullanımlık eldivenler kullanması da önerilebilir. Kullanılan bu eldivenler sayesinde kremin daha hijyenik şekilde uygulanması ve elde bulunan mikropların anüs çevresine yayılması engellenebilir.

Locafen Krem Ne İşe Yarar

Kremin nasıl kullanılacağı doktor tarafından belirtilmediği takdirde günde 2 defa kullanılabilir. Çatlak bulunan bölgeye sabah ve akşam doktorunla anlattığı şekilde kremin uygulanması sağlanır. Kremi uygulayacak olan kişilerin öncelikle bağırsaklarını boşaltmasında fayda vardır. Kremin ne kadar kullanılacağı doktor tarafından belirlenir ve genellikle kremin 2 aylık bir süreçte kullanılması önerilir.

Locafen Krem Neye İyi Gelir

Locafen Krem Etkisi

Locafen krem ağrı azaltıcı özelliği nedeniyle tercih edilir. Anüs çevresinde meydana gelen anal çatlakların tedavisinde kullanılan bu krem aynı zamanda iltihaplanmalarında tedavi edilebilmesini sağlar. Anüs ve çevresinde meydana gelen iltihaplanmalar kişilerin günlük hayatını olumsuz etkiler. Kremin doktor tarafından belirtildiği takdirde kullanılması sayesinde bölgede meydana gelen iltihaplanmaların ortadan kaldırılabilmesi mümkündür. Bu kremin kullanımı sayesinde ayrıca bölgede meydana gelen tahrişin azaltılabilmesi de sağlanır. Kremin 42 günden fazla kullanılmaması ve doktor tarafından anlatıldığı şekilde hijyenik bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir.

UYARI

Locafen krem kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinhayati.com sorumluluk kabul etmemektedir.

UYARI! Sitemizde İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.