user
e
sv

Leodex Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

Leodex plus

Leodex plus ağrı kesici ilaç kategorisi içerisinde yer alır. Ağrı kesici özelliğine ek olarak bu ilacın kullanılması iltihapların önlenmesini ve kasların gevşetilmesini de sağlar.

Leodex Plus Nedir?

Leodex plus 10’lu, 14’lü veya 20’li tabletler halinde satışa sunulan bir ilaçtır. İlacın içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde kasların gevşetilmesi amaçlanır. Kaslarında şiddetli ağrılar meydana gelen ve kas spazmları ile karşılaşan kişilerin bu ilacı kullanması önerilir. Amatör veya profesyonel sporcular yapmış oldukları spor nedeniyle kas ağrıları ile sıklıkla karşılaşırlar. Bu ağrıların ortadan kaldırılabilmesi için Leodex plusun kullanılması önerilir. 50 miligramlık olan bu ilacın kullanılması sayesinde kas spazmlarının tedavi edilebilmesi ve kaslarda meydana gelen ağrıların iyileştirilebilmesi mümkündür. İlaç tablet formunda satışa sunulabildiği gibi ampul veya jel olarak da satışa sunulabilir. Kaslarda meydana gelen ağrıların ortadan kaldırılmasını sağlayan ilaç aynı zamanda ağrı kesici etkiye de sahiptir.

Leodex plus

Leodex Plus Ne İşe Yarar?

Leodex plus ağrı kesici, kas gevşetici ve ateş düşürücü özelliği olan bir ilaçtır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu ilaç özellikle kas spazmlarının tedavisinde sıklıkla tercih edilir. Bu ilacın kullanıldığı diğer hastalıklar ise şöyle açıklanabilir:

 • Yumuşak dokularda meydana gelen romatizmaların tedavisinde
 • Spor yaralanmalarında
 • Kaza sonucunda meydana gelen travmalarda
 • Kasların kasılmasının tedavisinde
 • Kireçlenmenin tedavisinde
 • Romatizma tedavisinde
 • Yüksek ateşin düşürülmesinde
 • Vücuttaki iltihabın temizlenmesinde
 • Omuzlarda, kalçada ve sırtta meydana gelen ağrıların hafifletilmesinde
 • Kasların daha sağlıklı şekilde çalışmasının sağlanmasında ve kasların korunmasında
 • Ameliyat nedeniyle ortaya çıkan ağrıların iyileştirilmesinde

Leodex plus nedir

Leodex Plus Nasıl Kullanılır?

Leodex plusun doktor tarafından belirtildiği şekilde kullanılması gerekir. Doktorun belirlemiş olduğu dozajda kullanılan ilaç sayesinde ağrıların dindirilebilmesi mümkün olur. Doktor ilacın kullanımı ile ilgili herhangi bir talimatta bulunmadı ise ilacın prospektüsünde yer alan dozaj göz önünde bulundurulabilir. Prospektüste yazan kullanım şekline uygun şekilde ilacın kullanılması ile ilacın etkisini gösterebilmesi mümkün olur. İlacın mutlaka tok karnına kullanılması ve ilaç ile birlikte bol su tüketilmesine özen gösterilmesi gerekir. Bol su tüketilmesi sayesinde ilacın vücutta meydana getirebileceği hasarların önüne geçilebilir.

Leodex plus ne işe yarar

Doktor tarafından belirtilemediği takdirde ilacın günde 2 defa kullanılması gerekir. 12 saat ara ile kullanılan ilaç maksimum 7 gün kullanılmalıdır. İlacın 7 günden fazla kullanılması durumunda beklenmeyen sağlık problemleri ile karşılaşılabilir.

Leodex Plus Etkisi

Leodex plus neye iyi gelir

Leodex plus kısa süre içerisinde etkisini gösteren bir ilaçtır. Bu ilacın kullanılabilmesi için hastaların 18 yaşından küçük olmaması gerekir. Ayrıca ilacın etkisini gösterebilmesi için doktor kontrolünde kullanılmasına özen gösterilmelidir. İlaç ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahip olması nedeniyle emziren kişiler tarafından kullanılamaz. Ayrıca ilacın olumsuz etki yaratmaması için böbrek hastalığı veya karaciğer yetmezliği bulunan kişilerin de doktor tavsiyesi olmadan ilacı kullanmaması gerekir. Bu ilaç ile birlikte başka ilaçları da kullanması gereken kişilerin mutlaka bu durum hakkında doktoru bilgilendirmesi gerekir. İlacın belirlenen dozajda kullanılmaması durumunda kişilerde uyku veya baş dönmesi problemleri ile karşılaşılabilir. Ayrıca ilacı fazla kullanan kişilerin en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna giderek durumu bildirmesinde fayda vardır.

UYARI

Leodex plus kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinhayati.com sorumluluk kabul etmemektedir.

UYARI! Sitemizde İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.