user
e
sv

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar?

Etkin maddesi difenhidramin içeren Kalmosan losyon pembe renkli bir cilt losyonudur. Hoş lavanta kokusu sayesinde kullanım sırasında rahatsızlık vermeden kolay kullanım sunar. Yağsız yapısı gün içinde kullanımlarda rahatlık sunar. Antialerjik krem, kaşıntı giderici maddeler sayesinde oluşan cilt sorunlarında rahatlatıcı etkilere sahiptir.

Kalmosan Losyon Muadili Nedir?

Böcek sokması, cilt tahrişleri sonrasında gelişen kaşıntı ve ağrının giderilmesi için kullanılabilir. Kalmosan losyon ne işe yarar için verilebilecek temel etkileri bunlardır. Cilt üzerinde oluşan ağrı ve kaşıntının giderilmesi, bölgenin çok daha hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur.

Kalmosan losyon muadili olan herhangi bir ilaç bulunmaz. İçeriğinde bulunan etkin ve yardımcı maddeler yan etki konusunda oldukça düşük etkilere sahiptir. Doktor tarafından farklı bir losyon ya da ilaç kullanımı önerilebilir. Benzer etkileri bulunan ilaçlar için uzman kişilerden yardım alınması gerekir.

Kalmosan Losyon Nasıl Kullanılır?

Cilt üzerine uygulanan losyon, cildin rahatlamasına yardımcı olur. Kalmosan losyon nasıl uygulanır hakkında eczacınıza ya da doktorunuza danışabilirsiniz. Ciltte yaşanan sorunlar ile ilgili öncelikle doktora danışılması gerekir. Yaşanan cilt problemine uygun olarak losyon kullanımına başlanabilir. Cildin üzerinde yaşanan sorunların neden olduğu kaşıntı ve ağrının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Kalmosan Losyon Yan Etkileri Nelerdir?

İçeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlılığı bulunan kişilerde, farklı yan etkileri görülebilir. Kalmosan losyon yan etkileri şunlar olabilir;

 • Halsizlik.
 • Bulanık görme.
 • Karın ağrısı.
 • Çarpıntı.
 • Kaşıntı.
 • Kızarıklık.
 • Egzama.

Kalmosan Losyon Nasıl Uygulanır?

Losyonu kullanmadan önce şişenin muhakkak çalkalanması gerekir. Günde 3 ile 4 defa avuç içine alınan yeterli miktarda losyon problemli olan bölgeye sürülebilir. Kalmosan losyon nasıl uygulanır hakkında doktor ya da eczacı özel bir kullanım önerisinde bulunabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka önerilere uyulması gerekir.

Kalmosan Losyon Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar tarafından severek kullanılan losyon, yapısı ve dokusu ile kolay sürüm sunar. Akışkan yapısının yağlı olmaması kullanım sonrasında bulaşma gibi sorunlara yol açmaz. Kalmosan kullanıcı yorumları şu şekildedir;

 • Gün içinde kolayca sürebildiğim losyon, yağsız yapısı ile kıyafetlerimde leke oluşumuna yol açmadı. Cildimde oluşan tahrişlerin kısa sürede iyileşmesine yardımcı oldu, tavsiye ederim.
 • Ağır bir ilaç kokusu olmaması, günlük kullanımlarda rahatsız etmiyor. Kaşıntı olan bölgeye kolay şekilde sürülebiliyor. İhtiyaç durumlarında kullanılabilir.
 • Böcek sokmasından sonra kullandığım bir losyon. Kaşıntı ve ağrıyı kısa süre içinde ortadan kaldırıyor, tavsiye ederim. Her evde olması gereken bir ilaç.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.