user
e
sv

Kalidren Nedir? Ne İşe Yarar?

Kalidren

Kalidren hap formunda satışa sunulan bir ilaçtır. Eklemlerinde ve kaslarında ağrı meydana gelen kişilerin kullanabileceği bu ilaç vücuda sağlamış olduğu faydalar ile dikkat çeker.

Kalidren Nedir ve Neye Yarar?

Kalidren kireçlenme veya eklemlerde şekil bozukluğu gibi hastalıklara yakalanan kişiler tarafından kullanılabilir. Ayrıca ilacın romatizmanın tedavisinde de kullanılabilmesi mümkündür. Vücutta bulunan iltihabın ve ateşin önüne geçebilmesi için bu ilacın kullanımı da doktorlar tarafından önerilebilir. 50 miligramlık tabletler halinde eczanelerde satışa sunulan bu ürün eczane haricinde herhangi bir yere yerden alınamaz. Reçeteli olarak satışa sunulan ürün ağızdan alınır ve bu şekilde ilacın kısa süre içerisinde vücuda etkilerini göstermesi amaçlanır. İlacın kullanılması ile birlikte ağrıların hafifletilebilmesi ve ateşin düşürülebilmesi mümkündür. İlaç kadınlar tarafından adet döneminde meydana gelen ağrıların dindirilmesinde de tercih edilir.

Kalidren

Vücutta meydana gelen ağrıların hafifletilmesinde kullanılan bu ilacın su ile yutulması gerekir. Kırmızı ve beyaz renklerden oluşan bir kutusu bulunan ilacın 20 adet film tablet şeklinde satışa sunulduğu bilinir. İlaç doktor tarafından reçete edilebileceği gibi eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilir. İlacın içerisinde diklofenak potasyum adı verilen bir etken madde bulunur. Bu etken maddeye ek olarak ilaç içerisinde saf su, mısır nişastası ve etil alkol gibi pek çok yan madde de yer alır. İlacın kullanımı sonucunda vücuda sağladığı faydalar ise şöyle açıklanabilir:

 • Baş ağrılarının tedavisinde bu ilaç kullanılabilir
 • Regl öncesi ve regl döneminde meydana gelen ağrıların hafifletilmesinde de ilacın kullanılması mümkündür
 • Vücutta birden ortaya çıkan ağrıların ortadan kaldırılmasında da bu ilaca başvurulabilir
 • Vücutta meydana gelen kireçlenme probleminin tedavisinde de ilacın kullanılması mümkündür
 • Çeşitli nedenler sonucunda ortaya çıkan ateşin düşürülmesi de bu ilaç ile mümkün hale gelir
 • Ameliyat veya cerrahi operasyonlar sonrasında vücutta olan şişkinliğin hafifletilmesinde de ilacın kullanılması mümkündür
 • Kas sistemindeki ağrıların hafifletilmesinde de bu ilaç tercih edilebilir.

Kalidren Nedir

Kalidren Nasıl Kullanılır?

Kalidren doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. İlaç tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde ilacın şu şekilde kullanılmasında fayda vardır:

 • İlacın yemekler ile birlikte veya yemekten hemen sonra tüketilmesi gerekir. Özellikle mide rahatsızlıkları ile mücadele eden kişilerin ilacı yemek ile tüketmesi sayesinde midede yaşayabilecekleri rahatsızlıkları minimuma indirmeleri amaçlanır
 • İlacın günde 2 veya 3 defa kullanılabilmesi mümkündür. İlacın günde kaç kere alınacağı doktor tarafından tavsiye edilir
 • Yetişkin bireylerde ilacın günde iki veya üç defa alınabilmesi mümkünken çocuklarda ilacın kullanımı durumunda çocuğun kilosuna göre kaç miligram ilaç kullanması gerektiği hesaplanır.

Kalidren Ne İşe Yarar

Kalidren Kimler Tarafından Kullanılamaz?

Kalidren sahip olduğu etken maddeler ve yan maddeleri nedeniyle herkes tarafından kullanılamayan bir ilaçtır. İlacın kimler tarafından kullanılamayacağı ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Hamile olan veya hamilelik riski bulunan kişilerin doktor gözetiminde olmadan ilacı kullanmamaları gerekir
 • Emziren annelerin de ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekir
 • Böbrek yetmezliği veya böbrek hastalığı bulunan kişilerin de ilacı kesinlikle kullanmamasında fayda vardır
 • Karaciğer yetmezliği ya da karaciğer hastalığı bulunan kişilerin de doktor tarafından önerilmediği takdirde ilacı kullanmamaları gerekir
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.