user
e
sv

Kalıcı Eyeliner Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner kalıcı makyaj uygulamalarına dahil olan işlemlerden biridir. Makyaj esnasında en çok tercih edilen ve en çok zaman harcanan işlem olan eyeliner, kalıcı hale getirildiği takdirde makyaj yapmak çok daha pratik hale gelmektedir. Bunun yanı sıra her gün yapılsa dahi eşit olmayan ya da vakit alan eyeliner, kalıcı hale getirildiği takdirde kullanımı çok daha kolay olmaktadır. Bunun yanı sıra tamamen kullanıcının isteği göz önünde bulundurularak yapılan kalıcı eyeliner göz yapısının çok daha estetik bir görüntüye sahip olması konusunda önemli bir rol oynar.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Eyeliner kalıcı olarak yapıldığı takdirde makyaj yapma işlemleri esnasında bu gibi bir detay ile uğraşmaya gerek kalmaz. Uzun süre kalıcılık söz konusu olan ve düzgün şekilli bir eyelinera sahip olabilmeniz is sağlayan bu uygulama her gün bu gibi bir detay ile uğraşmanıza gerek kalmamasına sağlıyor olması sebebiyle son yıllarda oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Cildin altına boya enjekte edilerek yapılan kalıcı eyeliner, istenilen farklı şekiller ile yapılabilir. Uzun süre boyunca kullanıcının yapılan çizimi taşıyacak olması uygulama öncesi çizim esnasında büyük bir titizlik gerektiğini gösterir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken kalıcı eyeliner, kullanıcının göz yapısına en uygun model ile yapılır.

Kalıcı eyeliner uygulaması ile ilgili en sık sorulan sorulardan bir tanesi uygulama esnasında yoğun bir acı hissedilip, hissedilmediğidir. Eyeliner uygulamasından önce lokal anestezi ile bölge uyuşturulur dolayısıyla acı hissetmek söz konusu olmaz.

Kalıcı Eyeliner Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcı Eyeliner Zararlı mıdır?

Son yılların en popüler uygulamalarından biri haline gelen kalıcı makyaj özellikle kadınlar tarafından çok büyük bir ilgi görmektedir. Kalıcı makyaj uygulamalarına dahil olan ve göz makyajı konusunda çok büyük bir konfor sağlayan kalıcı eyeliner ile ilgili en sık sorulan sorulardan bir tanesi ise zararlı bir uygulama olup, olmadığıdır.

Kalıcı eyeliner mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken ve gerçekleştirildiği ortamın mutlaka hijyen koşullarını karşılaması gereken bir uygulamadır. Dolayısıyla uygun şartlarda yapılan kalıcı eyeliner uygulamasının herhangi bir zararı yoktur.

Kalıcı eyeliner kullanımı için gerçekleştirilen bu uygulamanın hemen ardından ilk 24 saatlik süreç içerisinde kızarıklık görmek normaldir. Hafif şişlik ve morarma ile devam edebilecek olan kızarıklık 24 saatlik sürecin ardından kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Kalıcı Eyeliner Avantajları Nelerdir?

Kalıcı eyeliner uygulaması sonrasında ilk 24 saat su ile temas etmemek gerekir. Bu uygulamanın sağladığı en önemli avantajlar boyanın kalıcı olması sayesinde her zaman göz makyajınızın hazır olmasıdır.

Kalıcı eyeliner faydaları  arasında bulunan bu özellik sayesinde göz makyajınıza vakit ayırmak zorunda olmazsınız. Dolayısıyla oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra uygun şartlar göz önünde bulundurularak gerçekleşmiş olan eyeliner uygulaması 2 seneye kadar kullanılabilir. 2 senenin ardından süreyi uzatmak isterseniz uygulamayı tekrar gerçekleştirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.