user
e
sv

Jelgo Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? (Güncel 2023)

jelgo jel ne işe yarar

Jelgo jel krem formunda farklı cilt sorunları için kullanılan bir ilaçtır. Şişliğin giderilmesi, iltihabın giderilmesi ve ağrı kesici olarak kullanıma uygundur. Travma sonucunda vücut üzerinde oluşan; çürük, ezik, kan toplanması, burkulma, omurgada oluşan ağrılarda, varisleşmiş damarlarda ve toplardamarlarda meydana gelen iltihaplanmalarda kullanıma uygundur.

jelgo jel nedir

Jelgo Jel Nedir?

Jelgo jel nedir sorusu karşısında birçok farklı cevap alınabilir. Sırt ağrısı, incinme, burkulma, kas ve eklemlerde oluşan ağrılar e çürüklerin tedavisinde kullanılır. Krem bileşiminde bulunan kapsaisin, beyin üzerinde bulunan ağrı sinyallerini azaltarak, ağrının geçmesini sağlayan doğal bir maddeyi azaltılmasını sağlar. Kremin mentol içerikli olması vücudun derinin önce soğumasını sonra da sıcak hissetmesine yardımı olur. Cilt üzerinde böyle durumlar yaşanması, kişinin kas ve eklemlerinde meydana gelen ağrı ve sancılardan uzaklaştırabilir.

  • Jelgo jel krem ne işe yarar sorusuna özet bir şekilde ağrı ve sancıların tedavisinde kullanılan kremdir olarak yanıt verilebilir.
  • Ezilme sonucu yaralarda ve çürüklerde, konusyon vakalarında, tendinit ve hematom tedavilerinde krem kullanılır.
  • Aynı zamanda lumbago, siyatik, boyun ağrısı ve disk lezyonarı gibi rahatsızlıklarda tedavi amaçlı kullanılabilir.

Jelgo Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Jelgo jel yan etkileri bilinçsiz kullanımlarda ortaya çıkabilir.

  • Kremin uygulanmasından sonra cilt üzerinde kaşıntı, dökülme ve kızarıklık görülebilir. Bu durumların devam etmesi ve daha kötü olması durumunda doktor ile görüşülmelidir. Jel krem, hastalara doktor tarafından reçete ile verilir.
  • Herhangi bir yan etkisi yaşanması durumunda krem kullanımı durdurulmalıdır. Jelgo kullanımında ciddi ve tehlikeli yan etkiler söz konusu değildir, fakat dermatolojik olarak sorunlu cilt tipleri kontrollü kullanmalıdır.

jelgo jel

Jelgo Jel Muadili Kremler

Jelgo jel muadili olarak kullanılabilecek farklı krem seçenekleri bulunabilir. Jelgo jelin reçete ile satılması durumunda muadilleri kişilere yardımcı olabilir.

  • Casigel pomad, Algesal pomad, BEN-GAY pomad, Prepagel jel, Rumasin pomad, Algesal Suractive pomad, Kamfolin pomad ve Reparil jel alternatik seçenekler olabilir.

Jelgo Jel Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Jelgo jel haricen kullanım için uygun bir jel kremdir. Jelgo jel emziren anneler kullanabilir mi sorusuna yanıtı en sağlıklı cevabı doktorunuz verebilir. Emzirme döneminde bulunan anneler, ilacı göğüs bölgesine uygulanmamalıdır. Gebeler üzerinde yapılan testler bulunmaz. Bu nedenle gebe ve emziren kişilerin kremi uygulaması durumunda yararlı olması olası risklerden daha üstün konumda bulunuyor ise bu doktor tarafından karar verilebilir. Vücudun geniş bölgelerinde uzun süreli kullanımlardan kaçınılması gerekir. Araç ve makine kullanımına herhangi bir etkisi bulunmaz. Jelgo jel boyun ağrısı gibi omurgadan kaynaklanan ağrı ve sancılarda kullanılabilir.

jelgo jel ne işe yarar

Jelgo Jel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jelgo jel ne işe yarar sorusuna yanıt bulduktan sonra hangi durumlarda kullanılmaması gerektiği de öğrenilmelidir. Açık yara, ışın tedavisi gören bir vücut bölgesi ve deri üzerinde yara olması durumunda ilaç kullanılmamalıdır. Krem içinde bulunan bileşimlerden herhangi biri bu durumlarda kişiye rahatsızlık yaşatabilir.

Jelgo jel fiyat 17 Mart 2023 itibari ile 55.52 TL’dir. Fiyatlar sene içinde farklılık gösterebilir. Yıl içinde ilaç sektöründe belirlenen fiyatlarda satışa sunulur. İlacın etkin maddeleri dietilamin salisilat ve essin maddeleridir. Yardımcı olarak portakal çiçeği yağı, lavanta yağı, karbomer, EDTA disodyum, trometamol, izopropil alkol, makrgol-6-gliserol ve saf su kullanılır.

Jelgo Jel Reçetesiz Satılır mı?

Jelgo jel reçetesiz alınır mı sorusu özellikle kas ve eklem ağrısına sürekli olarak maruz kalan kişiler tarafından merak edilir. Doktorun muayenesi sonucunda gerekli görülmesi durumunda tedavi amaçlı reçete ile hastaya verilebilir. Kişiler bireysel olarak eczaneden ücretini ödeyerek kremi alabilir. Kişiler reçete aracılığı ile daha uygun fiyata satın alabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.