user
e
sv

İzmir Kamp Alanları

İzmir kamp alanları arasında seçim yapmak oldukça zorlayıcı olabilir. Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında yer alan İzmir’de kamp yapmak için yılın büyük bir kısmı tercih edilebilir. Özellikle havaların ısınmasıyla yaz aylarında tatil yapmak için kamp tatilleri için tercih edilen şehirlerden biridir. Serinletici Ege Denizi’nin sularının tadın çıkartmak isteyenler, temiz havasıyla baş döndüren yeşil ormanlarında huzur bulmak isteyenler ortak kamp alanlarında buluşabilir.

İngiliz Burnu Foça

Deniz manzarasını izlemek için günübirlik ziyaretlerin oldukça yoğun olduğu İngiliz Burnu, kamp yapmak isteyenler için güzel seçeneklerden biridir. Şehirde yer alan en etkileyici kamp alanlarından biri olan İngiliz Burnu, İzmir kamp yapılacak yerler arasında ilk sıralarda bulunur.  Tesis şeklinde sunulan hizmetler olmadığı kamp sırasındaki ihtiyaçların göz önünde bulundurularak gidilmesi faydalı olabilir.

Karagöl Orman Kampı

İzmir’de güzel bir göl manzaranı tadını çıkartmak için gidilebilecek kamp alanlarından biri olan Karagöl Kamp Alanı, ihtiyaçları karşılayabilecek olanaklara sahiptir. Kamp alanı içinde tuvalet, su, restoran, büfe ve duş gibi imkanlar bulunur. Çadır ve karavanla konaklama imkanı sunan alana gitmek için araçla ulaşım gereklidir. İzmir’de kamp yerleri seçenekleri arasında çocuklar ile tercih edilebilecek bir konuma sahiptir.

Hipo Camp

Hipo Camp, misafirleri için tuvalet, duş, market ve mutfak gibi imkanlar sunar. Kamp sırasında ihtiyaç duyulan her türlü gereksinim tesis tarafından karşılanır. Kendi çadırınızla konaklama imkanı sunan alanda isterseniz tesisten çadır temiz edebilirsiniz. Çadır dışında alanda karavan ve bungalov konaklaması da tercih edilebilir. Gün boyunca kesintisiz bir şekilde güvenlik hizmeti sunulduğu için oldukça güvenilir bir ortam sunar. Kamp yerleri İzmir bölgesinde oldukça geniş seçenekler sunsa da Hipo Camp her konuda tercih edilebilecek bir yerdir.

Teos Orman Kampı

Seferihisar, İzmir’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Seferihisar Sığacık’ta bulunan Teos Orman Kampı hem maviyi hem de yeşili aynı anda sunan bir konuma sahiptir. Kamp alanı içinde su, elektrik, otopark ve soyunma kabinleri gibi farklı imkanlar bulunur. Piknik alanları sayesinde yeme ve içme çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. Denize yakın bir konumda olduğu için talep gören alanlardan biridir. Kamp yapılacak alanlar İzmir bölgesinde Seferihisar tercih edilebilecek huzurlu konumlar arasında yer alır.

Delikli Koy Alaçatı

İzmir denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Alaçatı’dır. Alaçatı’da keyifli bir kamp tatili yapmak için Delikli Koy doğru adres olabilir. Kamp severler için özellikle yaz aylarının gelmesiyle ilk tercihlerden biridir. Koyun sahip olduğu plaj, görenleri anında etkileyebilecek güzelliğe sahiptir. Plajda çadır kurmak ve denizin dalga sesleriyle huzurlu zamanlar geçirmek için doğru bir seçim olabilir. İzmir kamp yerleri arasında en çok ilgi gören konumlardan biri Delikli Koy’dur.

Dermircili Urla

Denize karşı kamp yapmanın deneyimi oldukça keyifli olabilir. Urla’da yer alan Demircili Koyu kamp yapmak için tercih edilebilecek güzel lokasyonlardan biridir. Denizinin temizliğiyle dikkatleri üzerine çeken koy, kamp yaparken ihtiyaç duyulan çeşitli ihtiyaçları karşılar. Koyda bulunan tesis sayesinde tuvalet, duş, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlar için hizmet sunar. İzmir kamp yapmak için cennetten farklı köşeler sunar. Demiricili Koyu’da bu köşeler arasında yer alır.

Caravan Camping

Doğal ve samimi ortamı ile oldukça huzurlu bir atmosfere sahip olan Caravan Camping ziyaretçiler tarafından memnun kalınan bir yerdir. Karavan ile konaklama imkan sunan alanda ister kişisel karavanınızla isterseniz tesisten kiraladığınız karavanla tatil yapabilirsiniz. Denize sıfır konumu ile ilk tercihler arasında yer alan kamp alanında duş, elektrik, tuvalet ve piknik alanları bulunur. Çadır ve karavan kiralama hizmetleri sayesinde daha önceden kamp yapmayanlar burayı tercih edebilir. İzmir kamp alanı arayan kişiler, tatil planı için buraya şans verebilir. Misafirler aynı zamanda restoran ve havuz gibi imkanlara da sahip olur.

Dereköy Kamp Alanı

Kemalpaşa ve Torbalı yolu üzerinde yer alan Dereköy Kamp Alanı, İzmir’de bulunan en meşhur kamp alanlarından biridir. Kendi imkanlarınız ile kamp yapmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Sadece tuvalet imkanı sunulan bir alan olsa da huzur dolu bir kamp yapma imkanı sunar. Sakinlikten yana olan kişiler İzmir kamp tercihi yaparken Dereköy’ü seçebilir. Orman içinde yer alan kamp alanında herhangi bir tesis bulunmasa da köy merkezinden alışveriş yapmak mümkündür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.