user
e
sv

Impetex Krem Ne İşe Yarar?

Impetex krem ciltte meydana gelen iltihabı ve alerjik cilt reaksiyonlarını önler ve kızarıklık, derinin kalınlaşması, cilt yüzeyinde tabaka oluşumu, kabarcıklar, cilt yanıkları, mantar enfeksiyonları (güve, kandidiyazis, pitrazis versicolor), döküntü (eritrazma), iltihaplanmalarına karşı tedavi niteliği taşır.

Ayrıca kaşıntı giderici, iyileştirici ve vazokonstriktif etkileri vardır. Şiddetli iltihaplanma veya kızarıklığın eşlik ettiği bakteriyel veya fungal cilt enfeksiyonları, maya ve maya benzeri mantar ve küflerin başlangıç ​​ve idame tedavisi için uygundur.

Impetex Krem Muadili Nedir?

Impetex krem muadili ilaçlar arasında Nerisona-C krem bulunur. Ancak muadil ürün kullanılırken mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Bu ilaç, diflukortolon valerat ve klorkinaldol bazlı bir ilaçtır. Bu merhem, antibiyotiklerle ilgili aktif kortikosteroidler grubuna aittir.

Impetex Krem Nasıl Kullanılır?

Eksüdatif egzama, el ve ayaklarda kızarıklık, varisli damarlarda kızarıklık tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Eczanelerde 15 gramlık tüplerde satılmaktadır ve kortizon içeren bir kremdir. Mavi siyah beyaz bir kutusu ve tüpü vardır. Aktif içeriği Diflukortolon valerat ve Klorkinaldol olan Impetex krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltan, vücutta mantar ve bakteri üremesini engelleyen bir kremdir.

Bu ilaç mutlaka doktor kontrolünde ve bilinçli şekilde kullanılmalıdır.

Impetex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok cilt sorunu için etkili bir çözüm sağlayan bu ilaç mutlaka bilinçli ve kontrollü şekilde kullanılmalıdır. Böcek ısırıkları, şiddetli iltihaplanma, egzama, mantar enfeksiyonları, döküntü, kaşıntı, yanık, cilt ağrısı, cilt ağrısı, mantar enfeksiyonu, bulaşıcı cilt hastalığı, hafif pullanma, benler, saçkıran, diskoidit, onikomikoz, sporcu ayağı, ellerin mantar hastalıklarına karşı etkili bir cilt ilacıdır.

Ancak doktor kontrolünde kullanılmadığı taktirde Impetex krem yan etkileri meydana gelebilir. Bu etkiler arasında yanma, ishal, ateş, enfeksiyon riski ve cilt hassaslığı bulunmaktadır.

Impetex Krem Nasıl Uygulanır?

Impetex krem ne işe yarar sorusuna iltihabı giderir ve bakterileri öldürür yanıtı verilebilir. Alerjik cilt reaksiyonlarını ortadan kaldırır. Kızarıklık, cilt kalınlaşması, cilt yüzeyinde tabaka oluşumu, su tutma problemlerini tedavi eder. Ciltteki kaşıntı, yanma ve ağrıları tedavi eder. Bakteri, maya, mantar ve küf oluşumunu engeller. Bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.

Krem, doktor tarafından reçete edildiği şekilde ve belirtilen sıklıkta kullanılmalıdır. Aksi halde birçok risk meydana gelebilir. Bu kremi kullanmadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olunuz. Ardından tedavi edilen alanı iyice temizleyiniz ve kurulayınız. Ardından parmağınıza az miktarda krem ​​alın ve ince bir tabaka halinde masaj yaparak sorunlu bölgeye yayınız. Yarayı asla bandaj veya başka bir malzeme ile örtmeniz önerilmez. Bu yöntem Impetex krem nasıl uygulanır sorusuna yanıt olarak verilmektedir.

Bu kremin 3 haftadan daha fazla süre iler kullanılması önerilmemektedir.

 

Impetex Krem Kullanıcı Yorumları

Impetex Krem kullanıcı yorumları merak edilmektedir. Yorumlar arasında:

  • Saçkıran için kullandım ve memnun kaldım.
  • Düzenli kullanımda egzama problemimi çözdü.
  • Alerjik reaksiyon sebebiyle meydana gelen iltihapları azalttı.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.