user
e
sv

İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

İdeal Göğüs

İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Günümüzde artık her şey çok daha farklı ilerlemekte ve fiziksel görünüm gitgide daha da fazla önem taşımakta. Kadınların sıkıntılarının başında olan göğüs ölçüleri, ideal göğüs ölçüsü nedir? sorusunu da beraberinde getirmekte. Çok büyük ya da çok küçük olmasından sıkılan kadınlar, hem boyuna, hem kilosuna hem de fiziğine yakışacak ve daha çekici ve zarif duracak ölçülerde göğüslere sahip olmayı istemekte. Peki ideal göğüs nasıl olmalı ya da ideal göğüs ölçüsü nedir sorularına bir açıklama getirelim.

İdeal Göğüs Ölçüsü

Kadınların meme ölçüsü kaç olmalı dediğimizde burada oldukça farklı durumlar karşısında tek cevap verilebiliyor. Bunu etkileyen faktörler arasında boy, kilo, göğüs kafesinin şekli ve yapısı. Ayrıca son zamanlarda dik memenin altın ölçüsü 19-21 cm olarak belirten kaynaklarda var. Meme başı ile boyun çukuru arasındaki mesafe 19-21 cm olması gerektiği konusunda birleşen uzmanlar varmış. Ancak bu uzmanlar konusunda ya da kim oldukları konusunda bir bilgiye rastlayamadık. Yazımızın sonunda meme altın oranını daha detaylı inceleyeceğiz. İdeal göğüs ölçüsü için diğer unsurlar arasında hayatta yer alan pozisyonda belirleyici bir etkendir. Bir ev hanımı ya da bir şirkette yönetici bir kadın ile sporla ilgilenen koşan birisinin ya da tenis oynayan birisinin ideal göğüs ölçüsü elbette farklıdır.

İdeal göğüs ölçüsü belirlenirken ve estetik operasyon kararlaştırılırken kısa boylu kadınlara daha iri göğüsler elbette kötü duracaktır. Aynı zamanda zayıf ama uzun boylu kadınlar içinde küçük göğüsler dişiliği ön plana çıkarmasına engel olacaktır. Kadınların bir kısmında genel algı tamamen boy üzerinedir ve ne yazık ki bu bütünü ile yanlıştır. Örneğin hatalı olan genel şablon şu şekildedir..

Boy Göğüs çevresi

1.50 78 cm
1.55 80 cm
1.60 82 cm
1.65 84 cm
1.70 88 cm
1.75 90 cm

Meme Büyütme

Burada yapılan hata başta da dediğimiz gibi kilonun boy ile orantısı, göğüs kafesinin genişliği ve kıvrımı, gündelik ve iş hayatındaki yeri gibi belirleyici hiçbir faktörü baz almadan sadece boy ve göğüs ölçüsü olarak değerlendirmek tamamen yanlıştır. Ayrıca altın oranda bu hesaplamalar içinde değildir.

Göğüs Ölçüsü Altın Oran Nedir?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi meme başı ile boyun çukuru arasındaki mesafenin 19-21 cm olması ideal göğüs ölçüsü için altın oran olarak belirlenmiş. Dünya çapında göğüs estetiği için operasyon düşünen kadınların yaklaşık yarısı meme büyütme ameliyatı diğer yarısı ise meme küçültme ameliyatı oluyor. Ancak bu estetik operasyonlarda konusunda deneyimli doktorlar, göğüsün genel yapısını, sarkık mı dik mi ölçüleri ne durumda gibi genel bir tarama yaptıktan sonra diğer etkenleri de baz alarak en ideal göğüs ölçüsü kararına varıyor. Yeni kabul görmüş göğüs altın oranı da buna dahil edilerek kişinin anatomisi çıkarılıyor ve operasyonla gerekli görüldüğünde silikon ameliyatı ya da meme küçültme ameliyatı yapılıyor. Estetik operasyon düşünen kadınlar için önerimiz mutlaka konusunda uzman doktor ve donanımlı hastane seçmesi yönünde.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.