user
e
sv

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar?

Hirudoid krem özellikle burun ameliyatı geçirmiş kişilere ameliyat sonrası meydana gelebilecek morluk ve göz altı kararmalarına karşı önlem almak amacı ile verilen bir ilaçtır. Ancak bunun haricinde farklı cilt rahatsızlıkları adına da kullanılmakta olduğunu dile getirmek mümkündür.

Kozmetik amacı ile de kullanılan ancak mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken Hirudoid krem, cildi dermis tabakasında bulunan MPS’sine benzer içerikler bulundurur. Bu sayede cilt için iyileştirici özelliğe sahiptir.

Hirudoid Krem Muadili Nedir?

Çeşitli cilt hastalıklarının giderilmesi ve cilt tabakasının yenilenmesi için kullanılan Hirudoid krem muadili kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Ancak Hirudoid krem yerine bir başka kremi muadil olarak kullanmayı düşünüyorsanız eczacınıza ya da doktorunuza mutlaka danışmanız gerekmektedir.

Eğer Hirudoid kreme ulaşamıyorsanız muadil olarak Hirudoid jel tercih edebilirsiniz. Ancak ilaç değişikliği yaparken mutaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Hironil jel de aynı etken maddelere sahip olması sebebi ile Hirudoid kreme muadil olarak ele alınmaktadır.

Hirudoid Krem Nasıl Kullanılır?

Ciltte küçük kan pıhtıları sebebi ile meydana gelen damar iltihaplanmalarını ve şişlikleri hafifletmek ve gidermek amacı ile kullanılan Hirudoid krem, heparinoid aktif madde içerir. Cilt yüzeyinde belirgin olan kan pıhtılarının ortadan kalkması için etkin bir rol oynar. Dolayısıyla Hirudoid krem ne işe yarar sorusuna cilt problemlerini hafifletmek şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Hirudoid kremin günde 2 ila 4 kez uygulanması yeterlidir. Doktorunuzun size tarif ettiği şekilde uygulamanız gereken bu krem, ince bir tabaka halinde, tahrip olan bölgeye uygulanmalı ve hafifçe masaj yaparak sürülmelidir. Kullanımın ardından elleri bol su ve sabun ile temizlemek gerekir.

Hirudoid Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Hirudoid krem yan etkileri çeşitli sebepler dolayısıyla bu ilacı kullanması gereken kişiler tarafından merak edilmektedir. Elbette bu ilacın da diğer tüm ilaçlar gibi içeriğinde bulunan maddelere hassasiyet yaşayan kişiler tarafından kullanılması kesinlikle önerilmez.

Hirudoid krem nadir de olsa kızarıklık ve cilt üzerinde hassasiyete neden olabilir. Eğer bu gibi bir yan etki ile karşılaşırsanız kullanmayı derhal bırakmalı ve hiç vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız.

Hirudoid Krem Nasıl Uygulanır?

Hirudoid krem nasıl uygulanır sorusuna doktorunuzun önerdiği sefer kadar, yalnızca etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulamanız gerektiğine dair yanıt vermek mümkündür. Mutlaka ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gereken bu krem, kullanımın hemen ardından elde kalmaması için su ve sabun ile yıkanmalıdır. Günde 2 ila 4 sefer arası kullanılan bu krem mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Hirudoid Krem Kullanıcı Yorumları

Hirudoid krem kullanıcı yorumları arasında;

  • Burun operasyonu sonrasında meydana gelen şişlikleri hafiflemesini sağladı.
  • Çok hassas bir cilde sahip olduğum için uzun süre kullanamadım .
  • Cilt bariyerini onarmak konusunda başarılı.” yorumları bulunmaktadır. Ancak ilaçların herkes için ayrı bir etkisi olabileceğini göz ardı etmemek gerekir.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.