user
e
sv

Göz Şekline Göre Eyeliner

Göz şekline göre eyeliner kullanımı makyajınızın kusursuz bir görüntüye sahip olmasını sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Eyeliner, bu uygulama için özel olarak üretilmiş likit göz kalemlerinin göz kapağının üstüne çizilmesi ile gerçekleştirilen bir makyaj uygulamasıdır. Gözün istenilen şekle ulaşması ve daha estetik bir görüntüye sahip olması amacıyla gerçekleştirilen ve makyajlarda çok önemli bir rol oynayan eyeliner, göz yapısına göre değişiklik gösteren farklı çeşitler ile uygulanabilir.

Badem Gözler İçin Eyeliner

Makyaj yapmadan önce mutlaka yüz ve göz tipinizi tanımanız gerekir. Bu bilgilere sahip olmak en doğru eyelinerı uygulayabilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Eğer göz tipiniz badem ise eyeliner uygulaması esnasında iç ve orta kısımlarda ince çizgiler kullanmalısınız. Çizgilerinizi dış kısımlara doğru kalınlaştırabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz çok daha estetik ve olduğundan daha çekik gözükecektir.

Günlük makyajlarınız için eyeliner çizginizi göz bitimine kadar uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak daha gösterişli ve yoğun bir makyaj yapmak istiyorsanız çizginin uzunluğunu şakaklarına kadar ince bir eğim ile uzatabilirsiniz.

Yuvarlak Gözler İçin Eyeliner

Yuvarlak göz şekline göre eyeliner  tüm kirpik diplerine eşit kalınlıkta bir çizgi çekilerek başlanmalıdır. Ardından göz bitiminde üçgen tarzda bir kuyruk oluşturarak, göz yapınız için en uygun eyeliner uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Gerçekleştireceğiniz bu uygulama ile gözleriniz tam bir daire gibi değil daha esrarengiz ve daha estetik bir görüntüye sahip olacaktır. Eğer daha buğulu bakışlara sahip olmak istiyorsanız kirpik diplerinize eşit kalınlıkta çizdiğiniz çizgiyi dağıtabilir ve böylelikle buğulu bakışlara sahip olarak her zamankinden daha estetik bir görüntü yaratmayı mümkün hale getirebilirsiniz.

Büyük Gözler İçin Eyeliner

Eğer büyük gözlere sahipseniz eyeliner çizginizi kirpik diplerinin iç kısımlarında alt ve üst çizgiler olarak kullanabilirsiniz. Eğer büyük gözlere sahipseniz eyeliner için renk tercihinizi daha koyu renkli yapmanız önerilir. Gerçekleştireceğiniz bu uygulama sayesinde gözleriniz normalden daha küçük gözükecek ve eyeliner görüntüsü çok daha estetik olacaktır.

Küçük Gözler İçin Eyeliner

Göz şekline göre eyeliner tercihi özellikle küçük gözlere sahip kişiler için çok önemlidir. Eyeliner ile amaç küçük gözlerin daha büyük, büyük gözler ise daha küçük bir görüntüye sahip olmasıdır.

Eğer küçük yapıda bir göze sahipseniz gözün iç kısımlarına beyaz ya da ten rengi gibi açık renkli bir göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde gözleriniz çok daha büyük bir görüntüye sahip olacaktır. İç kısmı uyguladığımız beyaz ya da ten rengi gibi açık renkli göz kaleminden sonra üst göz kapağınıza istediğiniz renkte bir eyeliner uygulayabilirsiniz.

Eyeliner çeşitleri sayesinde kendi göz yapınız için en uygun modeli bulabilir ve böylelikle makyajınızın çok daha estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz çok daha çekici bir görüntüye sahip olacak ve göz yapınız için en uygun makyajı yapmanız mümkün hale gelecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.