user
e
sv

Furacin Merhem Ne İşe Yarar?

Her bir Furacin merhem tüpünde %0.2 furacin etkin maddesi bulunur. Cilt üzerinde kullanıma uygun olan krem, karakteristik bir kokuya sahiptir. Limon sarısı rengi ile opak ve yarı şeffaf bir merhemdir. Çeşitli deri enfeksiyonlarında kullanıma uygun olan merhem, medikal bir ilaç olduğu için reçeteli şekilde temin edilebilir.

Furacin Merhem Muadili Nedir?

Furacin merhem ne işe yarar hakkında birçok farklı cevap vermek mümkündür. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, dermatoz, piyoderma, yanık, kesik, ülser ve etitis eksterna tedavilerinde kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanı sunması, merhemin etkili şekilde kullanılmasını sağlar. Uzmanlar tarafından önerilen kremin kullanımı sırasında tavsiyelere dikkat edilmelidir.

Çeşitli cilt sorunlarında kullanıma uygun olan merhemin içinde bulunan etkin ve yardımcı maddelere karşı duyarlılığı bulunan kişilerde alerji durumları görülebilir. Herhangi bir yan etkisini görmemek için eş değer ilaçlar tercih edilebilir. Furacin merhem muadili olan ilaçlar;

 • Furaderm pomad.
 • Furacin pomad.
 • Nitrocin merhem.
 • Furazol kulak damlası.

Furacin Merhem Nasıl Kullanılır?

İçeriğinde bulunan etkin madde sayesinde iltihaplı deri hastalıklarında tedavi yöntemi olarak kullanılabilen kremlerden biridir. Yaraların enfeksiyonlara karşı daya dirençli olması için gerekli içeriğe sahiptir. Ciltte oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılabilir. Deride oluşan hastalıkların dışında aynı zamanda dış kulak iltihabında da kullanıma uygundur. Deride oluşan kesik gibi yaralarda da iltihap oluşumu gerçekleşmeden iyileşmeye yardımcı olur.

Furacin Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Merhemin içinde bulunan maddelere karşı hassasiyeti bulunan kişilerde yan etkiler görülebilir. Karşılaşılan ciddi yan etkiler sonrasında doktora danışılması gerekir. Furacin merhem yan etkileri şu şekilde görülebilir;

 • Ciltte dökülme.
 • Kaşıntı.
 • Bölgesel şişlik.
 • Kontakt dermatit.
 • Deride mantar oluşumu.

Furacin Krem Nasıl Uygulanır?

Doktorun önerdiği miktarda ve şekilde kullanmaya özen gösterilmesi gerekir. Merhemin kullanımı sırasında pansuman ya da uygulamaya göre uygun bir yol izlenebilir. Günlük olarak ya da birkaç günde bir kullanılabilir. İyileşme görülene kadar merhemin kullanımına devam edilmesi gerekir. Tedavi süreci 7 ile 10 gün arasında değişkenlik gösterebilir.

Furacin krem nasıl uygulanır hakkında detaylı bilgi doktor tarafından alınabilir. Tedavi türüne göre uygulamalarda farklılık görülebilir. Kapalı şekilde tutulan bölgelerde vazelinli gazlı bez kullanımı tercih edilebilir. Sorunlu bölge açılmadan 5 ile 7 gün arasında kapalı tutulabilir ve yapışma söz konusu olmaz.

Furacin Krem Kullanıcı Yorumları

Etkili ve farklı kullanımlar sunan merhem sayesinde tedavi süreci oldukça kolay bir şekilde yönetilebilir. Kullanımına ve dozlarına özen gösterilmesi gerekir. Oldukça geniş bir kullanıma sahip olması her hastanın farklı bir sonuç almasına yol açabilir. Furacin merhem kullanıcı yorumları şu şekildedir;

 • Furacin merhem ameliyat sonrasında yaraların sorunsuz şekilde iyileşmesine yardımcı oldu. Herhangi bir iltihaplanma sorunu yaşamadığım için herkese öneririm.
 • Sivilce tedavisi için doktorum önerdi, ancak herhangi bir olumlu etkisini görmedim. Farklı amaçlar için etkili sonuçlar verse de sivilce konusunda daha iyi kremler bulunuyor.
 • Doğru kullanımlarda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Dış kulak iltihaplanmasında kullandım ve yaklaşık bir haftalık bir süreçte iyileşme oldu. Kulak iltihapları için tavsiye ederim.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.