user
e
sv

Fucitec Krem Ne İşe Yarar?

Fucitec krem cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Ciltte çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen akne, sivilce, alerjik reaksiyonlar ya da bakteri kaynaklı olarak gerçekleşen hastalıkların tedavisi için kullanılan Fucticec cildi onarmak ile görevlidir. Tahrip olan cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlayan Fucitec krem, içeriğinde antibiyotik bulundurmaktadır.

Fucitec Krem Muadili Nedir?

Fucitec krem muadili bu ürünü eczanelerde bulamayan ya da çeşitli etkenler dolayısıyla kullanamayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Fucitec kreme muadil olarak kullanılabilecek ürünler arasında;

  • Fucicort krem,
  • Tirecort krem,
  • Stafine Cort krem,
  • Fucitec Plus krem bulunmaktadır.

Eğer çeşitli etkenler dolayısıyla Fucitec kreme ulaşamıyorsanız muadil olarak görülen ürünleri de kullanabilirsiniz. Ancak kremi kullanırken kesinlikle doktor gözetiminde olmanız ve yapacağınız değişikliklerden doktorunuzu haberdar etmeniz gerekmektedir.

Fucitec Krem Nasıl Kullanılır?

Fucitec Krem ne işe yarar sorusuna verilebilecek birçok farklı yanıt bulunmaktadır. Ciltte farklı sebepler dolayısıyla meydana gelen kaşınma ve hassasiyetin azalması, rose hastalığının tedavisi ve ciltte oluşan akneleri iyileştirmesi kullanılmasını sağlayan en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

İlk kullanımdan önce kapağın arkasında yer alan sivri kısım ile krem delinerek açılır. Ardından cilde yumuşak hareketler ile sürülür. Bu krem genellikle yalnızca hasarlı bölgeye uygulanan bir kremdir. Aksi belirtilmedikçe lokal olarak uygulanması uygundur.

Fucitec Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucitac krem mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken, antibiyotikli bir kremdir. Günde iki ya da üç kez kullanılmasının uygun görüldüğü bu krem, 4 haftadan daha fazla kullanılmamalıdır. 4 haftadan daha uzun süre kullanılırsa deri yüzeyinde egzama ve ateşlenme hissi meydana gelebilir.

Bunun haricinde ciltte ürtiker oluşumu, alerjik döküntüler, deri döküntüsü, deride irin, deri çatlağı ve deride kuruluk hissi de Fucitec Krem yan etkileri arasında bulunmaktadır. Ancak yan etkiler nadir görülmektedir. Eğer kremi doktorunuzun önerdiği süre ve şekilde kullanırsanız yan etkiler ile karşılaşma oranınız düşük olacaktır.

Fucitec Krem Nasıl Uygulanır?

Fucitec Krem nasıl uygulanır sorusuna lokal olarak, yumuşak hareketler ile uygulanması gerektiği yanıtını vermek gerekir. Günde 2 ya da 3 kez ve maksimum 4 hafta boyunca uygulanması önerilen bu krem, sivilceli ya da hasarlı bölgeye direkt olarak uygulanmalıdır.

Emziren annelerin ve gebelik belirtisi olan kadınların Fucitec krem kullanmaları önerilmez. Bunun yanı sıra açık yaralara ve ince yapılı ciltlere uygulanması da tavsiye edilmemektedir.

Fucitec Krem Kullanıcı Yorumları

Birçok insan ciltlerinde meydana gelen rahatsızlıklar sebebi ile Fucitec krem kullanmaktadır. Ancak her hastada aynı etkiyi yaratmayacağını ve mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerektiğini dile getirmek gerekir.

  • Cildimde kuruluk yaptı ancak sivilceli bölgenin rahatlamasını sağladı.
  • Çok kuruluk yaptığı için uzun süre kullanamadım.
  • Cildimde meydana gelen hassasiyeti tamamen durdurdu.

Yukarıda bulunan Fucitec Krem kullanıcı yorumları bu ilacı kullanmayı düşünen kişiler için yol gösterici olmaktadır. Ancak her bünye ve bağışıklığın birbirinden farklı olması sebebiyle bu ilaç mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.