user
e
sv

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort krem bakterilerin deri üzerinde yol açtığı enfeksiyonel cilt hastalıklarında kullanılır. Kızarıklık, kaşıntı, derinin kabuk atması, egzama gibi deri rahatsızlıklarında tedavi amaçlı kullanılan bir kremdir. Egzama gibi deri hastalıkları yaşayanların merak ettiği bir soru, Fucicort krem ne işe yarar? Bu krem enfekte olan cildi tedavi etmek için tasarlanmıştır ve içeriğindeki Fusidik Asit ile topikal antibiyotik etkisi gösterir. Özellikle egzama gibi rahatsızlıklarla etkili şekilde tedavi eder.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar

Fucicort Krem Muadili Nedir?

Deri üzerinde yaşanan sorunlardan dolayı Fucicort muadili başka bir krem seçeneği aranabilir. Krem içinde bulunan etken maddelere göre bazı muadillerine ulaşmak mümkündür. Tirecort, Stafine Cort krem, Dipromed ampul, Betasalic merhem, Cales, Dermabel deri kremi ve Psocal Beta merhem gibi farklı muadilleri bulunur.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem nasıl kullanılır kullanıcılar tarafından bilinmelidir. Cilt üzerinde zarar görmüş olan bölge üzerine kalın olmayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Doktorun özel bir kullanım talimatı vermemesi durumunda, günde iki kez bölgeye uygulanmalıdır. Kremin ağız ve göz ile temasından kaçınılmalıdır. Temas edilmesi durumunda bol su ile yıkanmalıdır. Kremi uygulamadan önce ve sonra eller yıkanmalıdır. Kremin kullanımı için en fazla iki hafta devam edilmelidir.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır

UYARI! Sitemizde İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fucicort Krem Akne İçin Kullanılır mı?

Fucicort krem sivilce üzerinde kullanılabilir. Antibiyotik ve asit bileşimli bir krem olduğu için iltihap üzerinde etkili sonuçlar oluşturabilir. Gerekli görülmesi durumunda dermatologlar, akne tedavisi için verebilir. Reçete yazılması durumunda Fucicort krem kullananlar kısa sürede cilt üzerinde bulunan iltihaplı akneden kurtulabilir.

Fucicort Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucicort ne işe yarar kullanıcılar tarafından cilt hastalıkları için olduğu öğrenildikten sonra önemli diğer konu yan etkilerdir. Krem kullanan hastalarda yan etkiler çok küçük oranlarda görülse de konuya hakim olunması faydalı olabilir.

Kremin olası yan etkileri şu şekildedir;

  • Deri üzerinde tahriş, kaşıntı, kuruluk, renk kayı be renk kaybı gibi etkileri görülebilir. Fucicort krem yan etkileri arasında deride incelme ve damarlarda genişleme sonucu çatlama yaşanabilir.
  • Nadir görülmesine karşılık yüzde, ayakta ve elde şişme durumu oldukça tehlikeli yan etkilerdendir. Bu tarz olumsuz durumlarda en kısa sürede doktor ile görüşülmelidir.

Fucicort Krem Nasıl Uygulanır?

Fucicort krem açık yaraya sürülür mü nasıl kullanılmalıdır kullanıcılar tarafından merak edilen sorulardır. Sadece deri üzeri uygulamalar için kullanılan kremlerden biridir. Hastalığın iyileşmesi durumunda krem tedavisi sonlandırılmalıdır. Doktor kontrolü dışında tedavi 4 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır. Reçete ile satılan bir ilaç olduğu için doktor kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır

Fucicort krem arı sokması durumunda kullanılmamalıdır. Arı sokması gibi durumlarda doktora danışılmalıdır. Arıya alerjisi olan kişilerin vakit kaybetmesi oldukça tehlikelidir. Kremin kişiler üzerinde alerjik etkiler bırakması durumunda daha tehlikeli bir hal alabilir. Bu nedenle bu tarz durumlarda doktor tavsiyesi almadan hareket edilmemelidir. Fucicort krem antibiyotik mi sorusuna yanıt olarak içeriğinde bulunan Fusidic Acid gösterilebilir. Antibiyotik işlevselliğine sahip bir maddedir, fakat antibiyotiklerin hiçbir türlüsü uzman kişilerin gözetimi dışında kullanılmamalıdır. Antibiyotik içeriği sayesinde Fucicort krem akne tedavisinde kullanıma uygundur.

Fucicort Krem Neye İyi Gelir?

Fucicort krem al kişilerin reçete sayesinde gerçekleştirebileceği bir durumdur. Bileşiminde bulunan antibakteriyel maddeler sayesinde farklı enfeksiyon durumlarında kullanılabilir. Fucicort krem ayak mantarına iyi gelir mi sorusu enfeksiyonel bir rahatsızlığa iyi gelip gelmediği konusunda yanıt arar. Etken maddeleri sayesinde kremin temel amacı deri üzerinde oluşan enfeksiyonları tedavi etmektir. Mantar ve viral enfeksiyonlarda krem etkili değildir. Bu nedenle mantarın olduğu bölgeye Fucicort sürmek yanlış olabilir.

Fucicort alerjiye iyi gelir mi sorusu doktora sorulması gereken sorulardan biridir. Alerji tedavisinde kullanılan bir krem değildir, fakat özel durumlarda doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Antibiyotik içerikli bir krem olduğu için kişilerin kendi istekleri doğrultusu kullanması sağlığa zarar verebilir. Cilt üzerinde gelişen enfeksiyonel hastalıklarda, doktor tavsiyesi ile tedavi amacı ile kullanılabilir. Fusidic Acid ya da betametazon gibi maddelere alerjisi olan kişilerin kullanımına uygun değildir. Kronik olan cilt rahatsızlıklarında krem kullanılmamalıdır. Ülser ve tüberküloz gibi rahatsızlıklarda kişiler kremi kullanmamalıdır. Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi sorusu için yanıt arayan kişiler, hekimlerden yardım alabilir. Doktorların hepsi Fucicort krem reçetesi yazabilir. Reçete ile hastalar ilacı eczanelerden temin edebilir.

Fucicort Krem Fiyatı

Fucicort kremi, Mayıs 2023 itibariyle eczanelerden 118 TL’ye satın alabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.