user
e
sv

Fethiye Kamp Alanları

Fethiye kamp alanları geniş seçenekler sunar. Kamp planı yapmak isteyenler aradıkları her imkana bu bölgede ulaşabilir. Tesis seçenekleri dışında ücretsiz bir şekilde kamp yapmak Fethiye bölgesinde mümkündür. Türkiye’nin en güzel yerlerinde doğa içinde huzur dolu bir tatil yapılabilir. Fethiye’de bulunan alanlarda çadır, bungalov ve karavan gibi farklı seçenekler bulunur.

Ölüdeniz Beach Camping

Denize sıfır bir yerde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun bir konuma sahip olan Ölüdeniz Beach Camping doğru bir seçim olabilir. Bir tarafta doğanın eşsiz manzarası bir tarafta Ölüdeniz’in mavi suları benzersiz bir deneyim sunar. Özellikle gezginler tarafından sık şekilde tercih edilen kamp alanı, ücretsiz bir şekilde çadır kurma imkanı sunar. Fethiye kamp yapılacak yerler arasında öne çıkan bir yer olsa da kamp yapmak bu alanda yasaklanmıştır. Gece ve gündüz arasındaki saatlerde herhangi bir kontrol olmasa da zabıtalar gün içinde kontroller gerçekleştirir.

Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Katrancı Koyu, Fethiye’de görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Denize girmek ve kamp yapmak için uygun bir konuma sahiptir. Yeşil doğasının içinde huzur dolu bir tatil yapmak burada mümkündür. Çocuklu aileler içinde oldukça güvenlikli bir alan, piknik yapmak içinde masa gibi farklı imkanlar sunar. Fethiye’de kamp yerleri arasında gün boyunca denizde vakit geçirmek için uygun olan alanlardan biridir. Tabiat parkı içindeki kamp alanında yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçların karşılanması için büfe ve restoran hizmetleri bulunur.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı

Gemile Koyu’na yakın konumda bulunan Darboğaz Koyu Fethiye’de eşsiz manzarası bulunan yerlerden biridir. Bölgede bulunan yerli halk tarafından da oldukça sık şekilde ziyaret edilen bir konumdur. Araçla belli bir yere kadar gitmek mümkün olsa da yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesi bulunur. Araçlarla ulaşım sorun olsa da doğanın içinde bakir kalmış bir alanda kamp yapmak unutulmaz bir anı olabilir. Kamp yerleri Fethiye önerileri arasında öne çıkan yerlerden biri olan Darboğaz Koyu Kamp Alanı tuvalet, duş, şezlong ve soyunma kabini gibi imkanlara da sahiptir.

Cennet Kamp

Likya Yolu üzerinde yer alan Cennet Kamp, denize yukarıdan bakılabilecek harika bir konuma sahiptir. Doğanın içinde saklı kalan bir cennet demek burası için yanlış değildir. Fethiye’nin yerleşim yerlerinden uzakta yer alsa da sakinlik arayanlar için doğru bir seçim olur. Temiz havasıyla insana huzur veren bir alan. Kamp yapılacak alanlar Fethiye bölgesinde oldukça yoğun olsa da doğa içinde daha sakin bir yer tercih etmek isteyenler için Cennet Kamp uygundur. Tuvalet, duş, ortak kullanım mutfak, elektrik ve dinlenme alanları sunulan olanaklar arasındadır.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi, Fethiye’de yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalardan biridir. Yaz dönemlerinde herkesin görmek için yola çıktığı Kelebek Vadisi, kamp yapmak içinde imkan sunar. Dünya üzerindeki sayılı doğal güzelliklerden biri olan vadide seksenden fazla kelebek türü bulunur. Fethiye kamp yerleri arasından seçim yaparken Kelebekler Vadisi’ne şans verilmesi gerekir. Elektrik, duş ve tuvalet gibi olanaklar kamp yapanlar için sunulur.

Kabak Valley Camping

Doğasıyla görenleri etkileyen bir alanda kamp yapmak oldukça keyifli olabilir. Kamp yapılan alanın yakınında bulunan koy alanı, turistlerin en çok ilgi gösterdiği noktalar arasında yer alır. Çadır ya da bungalov gibi seçenekler sayesinde konforlu bir tatil yapılabilir. Fethiye kamp yapmak için Ege kıyılarında tercih edilebilecek en güzel lokasyonlardan biridir. Kabak Koyu’nda bulunan kamp alanı duş, tuvalet, sıcak su ve elektrik gibi ihtiyaçlar için imkanlar sunar.

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Yanıklar beldesinde bulunan kamp alanı, ormanın içinde temiz havası ile oldukça büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Telefon ve internetin çekmediği bir yer olduğunu belirtmek gerekir. Sakin ve huzurlu bir kamp tatili için Yeşilvadi tercih edilebilir. Fethiye kamp alanı seçenekleri arasında bulunan konum ırmak kenarında yer alır.

Gemile Koyu Kamp Alanı

Gemile Koyu, Fethiye’de bulunan eşsiz koylardan biridir. Deniz keyfi yaparken aynı zamanda piknik yapmanın mümkün olduğu alanlardan biri olduğu için günlük olarak insanların tercih ettiği bir yerdir. Fethiye kamp tercihi yaparken Gemile Koyu Kamp Alanı’na şans verilebilir. Duş, tuvalet, soyunma kabinleri ve şezlong gibi imkanlar burada mevcuttur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.