user
e
sv

Felden Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Felden Jel

Felden jel sakatlıklarda ve kireçlenmede tercih edilen bir krem türüdür. İlacın kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur ve bu noktalara dikkat edilmemesi durumunda alerjik reaksiyonlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Felden Jel Nedir ve Ne İşe Yarar?

Felden jel eklemlerde ve kaslarda meydana gelen ağrıların tedavisinde kullanılan ilaç türüdür. Bu ilacın kullanılması sayesinde kaslarda meydana gelen şişliklerin ve eklemlerde meydana gelen ağrıların hafifletilebilmesi mümkün olur. Spor sakatlıklarında ve incinme problemlerinde de jel formundaki bu ilacın kullanılabilmesi mümkündür. Topikal olan bu ilaç haricen kullanılır ve açık sarı renge sahiptir. 50 miligramlık tüplerde satışa sunulan ilaç eczanelerden satın alınabilir. İlacın doktor tarafından reçete edilerek alınabilmesi mümkün olduğu gibi reçetesiz olarak alınabilmesi de mümkündür. İlaç doktor tarafından reçete edildiği takdirde ücretsiz olarak alınabilir. Doktorun ilacı reçeteye yazmaması durumunda ise ile ilaç eczanelerden ücretli olarak alınabilir.

Felden Jel

Felden jelin sahip olduğu etkin maddeler ile romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanıldığı bilinir. Jel formundaki bu ilaç benzin alkol, saf su gibi yardımcı maddeleri de bünyesinde bulundurur. İlacın vücuda sağladığı faydalar ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Vücutta meydana gelen iltihapların tedavisinde ilaç kullanılabilir
 • Başta belde ve sırtta meydana gelen ağrılar olmak üzere boyundaki ağrıların tedavisinde de ilacın kullanılabilmesi mümkündür
 • İlaç kaslarda meydana gelen gerginliklerin gevşetilmesinde de tercih edilebilir
 • Boyunda veya belde meydana gelen tutulmalar da bu ilaç sayesinde tedavi edilebilir
 • Dizlerinde ağrı veya kireçlenme bulunan kişiler de bu ilacı kullanabilirler
 • Kazalar sonucunda oluşan travmaların ve ezilmelerin tedavisinde de ilacın kullanılabilmesi mümkündür
 • Jel formundaki bu ilacın kullanılması sayesinde kaslardaki ağrının giderilebilmesi de mümkündür.

Felden Jel Nedir

Felden Jel Nasıl Kullanılır?

Felden jel doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. Doktor ilacı reçete ederken ilacın günde kaç defa kullanılması gerektiğini hastalara açıklar. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği durumda ilacın kullanımı şu şekilde olmalıdır:

 • İlacın kullanımından önce uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir
 • Sorunlu bölgeye jelin sürülmesi ve masaj yaparak yedirilmesi gerekir
 • Jel günde 3 veya 4 defa kullanılabilir
 • Doktor tarafından farklı şekilde önerilmediği durumda jelin bir aydan fazla kullanılmaması gerekir
 • İlacın kullanılmasının ardından kapağının kapatılarak saklanmasında fayda vardır
 • İlacı elleriyle uygulayan kişilerin ellerini sabun ve su ile temizlemesi gerekir
 • İlaç sürüldükten sonra sorunlu bölgenin üzeri herhangi bir kumaşla ya da bandajla kapatılmamalıdır.

Felden Jel Ne İşe Yarar

Felden Jeli Kimler Kullanamaz?

Felden jel ağrı ve şişkinliklerin tedavisinde tercih edilebilecek bir ilaçtır. Jel formunda olan bu ilacın kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı kritik noktalar bulunur. İlacın kullanılmasından önce bilinmesi gereken 12 yaşından küçük bireylerin bu ilacı kullanmaması gerektiğidir. 12 yaşından küçük olan bireylere ek olarak 65 yaşının üzerindeki kişilerin de ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekir. Emziren veya hamile olan kadınların da ilacı kullanmamasında fayda vardır. Böbreklerinde veya karaciğerinde yetmezlik meydana gelen hastaların ilacı kullanırken doktoruna danışması gerekir. İlacın fazla kullanılması veya ilacın ciltte alerjik reaksiyonlara neden olması durumunda ise en yakın sağlık kuruluşuna danışılması gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.