user
e
sv

Eyenat Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Eyenat göz damlası kuru göz hastalığının semptomatik tedavisinde kullanılan bir göz ilacıdır. Halk arasında suni gözyaşı olarak da bilinmektedir. Eczanelerde 10 ml’lik düşük yoğunluklu polietilen şişelerde tek kullanımlık steril göz damlası olarak satılmaktadır. Beyaz ve sarı kutusu vardır. Oftalmik ilaçlar adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Sadece gözlerde kullanım içindir. Normal reçete ile satılmaktadır. Reçeteli veya reçetesiz olarak temin edilebilir.

Eyenat Göz Damlası Muadili Nedir?

Eyenat göz damlası muadili arasında:

  • Adant,
  • Dryex,
  • Eyestil,
  • Hyalgan,
  • Luroan bulunmaktadır.

Eyenat Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Talep edilmesi halinde devlet tarafından ödenir. Bu ilaç aile hekimleri tarafından da reçete edilebilir. Aktif madde oranında oluşur. Çok hızlı etki gösteren bir ilaç olması ile dikkat çeker. Göz kuruluğu probleminin giderilmesi için tavsiye edilir. Çeşitli sebeplerden dolayı kuruyan gözlerde bu problemi ortadan kaldırması Eyenat göz damlası ne işe yarar sorusuna yanıt olarak verilebilir.

Kuru gözleri ortadan kaldırır ve enfeksiyon gibi riskleri önler. Gözyaşından kaynaklanan birçok göz problemini de önler. Kuru gözleri rahatlatmak için kullanılır. Ayrıca kuru gözün neden olduğu hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca kuru göz, bulanıklık, kaşıntı ve enfeksiyonların neden olduğu görme problemlerinin tedavisinde de kullanılmalıdır. Kuruluktan kaynaklanan diğer göz problemlerinin de tedavi edilmesi önerilir.

Eyenat Göz Damlası Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilacın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak reçete edilen ve önerilenden daha yoğun miktarda kullanıldığı taktirde Eyenat göz damlası yan etkileri arasında bulanık görme problemi olabilir.

Eyenat Göz Damlası Nasıl Uygulanır?

Eyenat göz damlası nasıl uygulanır sorusuna eğer bir doktor tarafından reçete edildiyse, önerilen yolu izlemek gerektiğine dair cevap vermek mümkündür. Tedavi süresi doktor tarafından belirlenir. Bu ilaç sadece gözde kullanım içindir. Günde 6 defaya kadar her göze 1 damla kullanılabilir. 1 aydan uzun süreli tedavilerde kullanılmamalıdır. Sivri uç ile çevirerek şişeyi kapatın. Ucu delindikten sonra göze yaklaştırın ve yavaşça damlatın. Kullanmadan önce bu şişenin açılmamış ve sağlam olduğunu kontrol edin.

Eyenat Göz Damlası Kullanıcı Yorumları

Bu damla gözün görme durumunu iyileştirir. Göz sağlığını korur. Gözlerin ışık hassasiyetini giderir. Bu da gözleri göz hastalıklarına karşı  daha dirençli hale getirir. Örneğin toz ve kirin gözlere girmesini daha iyi önler. Eyenat göz damlası kullanıcı yorumları arasında:

  • Lens sebebi ile meydana gelen kuruluk problemimi çözdü.
  • Gözlerimi çok rahatlattı.
  • Kullanım esnasında yakıyor ama kuruluğu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.