user
e
sv

Eyeliner Nasıl Çekilir? Basit Yöntemler

Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner çekmek, kadınların makyajlarına verebileceği son dokunuşlardandır. Gözleri belirgin ve güzel gösterir. Son zamanlarda oldukça moda olan badem göz tipi için eyeliner çekebilirsiniz. Farklı göz yapılarına göre değişik eyeliner çekme yöntemleri mevcuttur. Hoşunuza gidebilecek herhangi bir eyeliner yöntemiyle makyajlarınıza şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Bakışlarınız Daha Çekici

Gözlerinizin üzerine, kirpik hattınız boyunca uygulayacağınız siyah renkli bir eyeliner ile bakışlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Eyeliner çekmek oldukça zorlu görünebilir. Yaparken ellerinizi titretebilirsiniz. Fakat uygulayacağınız yöntemlerle bakışlarınıza cazibe katabilirsiniz. Eyeliner çekme teknikleri şunlardır;

  • Klasik eyeliner. Gözünüzün başlangıcından sonuna kadar kirpik diplerine uygulayacağınız yöntem kolayca eyeliner çekmenizi sağlayacaktır. Ardından gözlerinizi daha çekik gstermek için kuyruklu bir hat oluşturabilirsiniz.
  • Kedi gözü eyeliner. Bu diğer eyelinerlardan farklı olarak göz pınarınızın olduğu bölgeye de ince bir hat çekmelisiniz.
  • Kanatlı eyelinerlar. Gözünüzün katlanma bölgesine çekeceğiniz hat ile eyeliner hatınızı birleştirin, bakışlarınız kelebeklensin!

Eyeliner Nedir

Yardımcı Aparatlar Alabilirsiniz

Eğer düz bir hatta sahip eyeliner çekemiyorsanız, bunun için üretilen aparatları tercih edin. Hatasız bir sonuç elde etmek ve gözünüzün şekline uyumlu olabilecek eyelinerlar çekmek çok kolay olacaktır. Eyeliner çekme aparatı ile kısa sürede etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Alacağınız aparatlar farklı modeller içerebilir. Kendi göz yapınıza uyumlu olacak eyeliner çekme modelleri aparatıyla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İçerisinde kedi gözü, kelebek eyeliner, klasik eyeliner çeşitleri bulunmaktadır.

Eğer aparatlar işe yaramadıysa eyeliner çekme bandı ile istediğiniz modeli oluşturabilirsiniz. Bant şeklinde olan ve düz bir hat oluşturmanıza yardımcı olacaktır. İsteğinize ve eyeliner çekme yöntemlerine göre aparatları ya da bandı kullanabilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner çekmek bazı adımlardan oluşur. Eyeliner çekerken şu yöntemleri deneyebilirsiniz;

  • Göz kapaklarınızı tek ton haline getirecek baz ya da kapatıcı uygulayın
  • Seçeceğiniz eyeliner çekme şekilleri ile uyumlu olacak fırça, aparat ya da bandı kullanın.
  • Göz kapaklarınıza istediğiniz kalınlıkta eyelinerı uygulayın.
  • Çizdiğiniz eyelinerı kısa bırakın ya da uzatın.

Kişisel tercihlerinize uygun olacak eyeliner çekme modelleri ile katılacağınız davete, etkinliğe ya da bir organizasyona gidebilirsiniz. Göz makyajı için önemli bir adım olan eyeliner çekme işlemi sayesinde kısa sürede farklı bir yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Önerilerimizi değerlendirip uygulamaya koyarsanız eyeliner çekme kolay bir işlem haline gelir. Unutmayın ki bu işlem siz alışkanlık haline getirene kadar aksaklıklara sahip olabilir. Eyeliner çekmeye yeni başladıysanız eyeliner çekme aparatlarını kullanabilirsiniz. Bu aparatlar sayesinde işleminiz kısalacak ve yanlış yapma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır.

Edineceğiniz eyeliner çekme bantlarıyla, eyeliner çekme çeşitlerini müsait olduğunuz zaman dilimlerinde alıştırmalar yaparak deneyebilirsiniz. Böylelikle bir etkinliğe ya da davete gitmeyi beklemenize gerek yoktur. Günlük 10 dakika yapacağınız bu alıştırmalar sayesinde kısa sürede doğru eyeliner çekmeye başlayabilirsiniz. Bakışlarınızı etkileyici hale getirmek için makyaj yaparken bu adımı atlamayın.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.