user
e
sv

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Eumovate Krem

Eumovate krem ciltte meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Özellikle ciltte meydana gelen alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılan bu krem sayesinde kısa süre içerisinde ciltteki problemler ortadan kaldırılabilir.

Eumovate Krem Nedir?

Eumovate krem kortizon içeren bir ilaç türüdür. İlaç başta egzama olmak üzere böcek ısırıkları, ciltte meydana gelen kaşıntılar veya kızarıklıklar sonucunda kullanılabilen bir ilaç türüdür. İlaç içerisinde kortizon bulunur ve ilaç haricen uygulanması gereken bir krem türüdür. İlacın 2 formda eczanelerde satışa sunulduğu bilinir. İlaç hem merhem formu ile hem de krem formu ile satışa sunulur. Merhem formunda satışa sunulan ilaç kuru cilde sahip olan kişilerin kullanabileceği ilaç türüdür. İlacın krem formu ise yağlı ya da karma cilde sahip olan kişiler tarafından kullanılması amacıyla üretilmiştir. İlaç 25 gram ve 50 gram olmak üzere eczanelerde satışa sunulur. Tüpler içerisinde satışa sunulan bu ilacın reçeteli veya reçetesiz olarak alınabilmesi mümkündür.

Eumovate Krem

Eumovate Krem Neye Yarar?

Eumovate krem cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek krem türüdür. Kremin kullanılmasının ardından cilde sağladığı faydalar şu şekilde açıklanabilir:

 • Böcek ısırıklarının ardından ciltte meydana gelen alerjik reaksiyonların tedavisinde bu krem kullanılabilir
 • Ciltteki kızarıklıkların veya kaşıntının tedavisinde de ilacın kullanılabilmesi mümkündür
 • Ciltte meydana gelen iltihaplı deri hastalığının tedavisinde bu ilaç kullanılabilir
 • Cildinde şişlik veya kızarıklık bulunan kişiler de ilacı kullanabilirler
 • İlacın kullanılması ile kaşıntının önlenebilmesi mümkündür
 • İlaç egzama problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar
 • Bebeklerde meydana gelen alerjik reaksiyonların tedavisinde de bu krem kullanılabilir
 • Ciltte bulunan iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde de ilacın kullanılabilmesi mümkündür
 • İlacın kullanılması ile daha sağlıklı cilde sahip olabilmek ve cilt görünümünün iyileştirilebilmesi mümkündür. Ayrıca ilacın düzenli şekilde kullanılması sayesinde ciltte bulunan kimyasalların ciltten uzaklaştırılabilmesi ve alerjik reaksiyonların kontrol altına alınabilmesi de mümkün olur.

Eumovate Krem Nedir

Eumovate Krem Nasıl Kullanılır?

Eumovate kremin kullanımı doktor tarafından önerildiği şekilde olmalıdır. İlacın kullanımı ve günlük kullanılacak olan dozajı hastalığın türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. İlaç doktor tarafından farklı şekilde önerilmediği takdirde şöyle kullanılabilir:

 • Öncelikle ilacın uygulanacağı alanın temiz su ile yıkanması gerekir
 • İlacın uygulanacağı bölge yıkandıktan sonra güzelce kurulanır
 • Hastalıklı olan bölgeye ince bir tabaka halinde ilaç sürülür
 • İlaç günde 1 ya da 2 defa kullanılabilir ve 28 günden fazla kullanılmamalıdır

Eumovate Krem Ne İşe Yarar

Eumovate Kremi Kimler Kullanamaz?

Eumovate krem çocuklarda ve bebeklerde doktorun önerisi ile kullanılabilir. İlacın kullanımı bebeklerde ve çocuklarda 7 günü aşmamalıdır. İlacın yaşlılar tarafından kullanılmasında herhangi bir kısıtlama bulunmaz. Ancak 65 yaş üzerindeki bireylerin bu ilacı kullanılmasında doktor tarafından belirlenen kriterlere dikkat etmesinde fayda vardır. Hamilelerin ve emziren bireylerin bu kremi kullanabilmesi mümkündür. Kremi kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken nokta ise kremin kısa süreli kullanılması gerektiğidir. Böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliği bulunan kişilerin ilacı kullanırken dikkatli olmasında fayda vardır. İlaç tavsiye edilenden fazla kullanıldığı durumda veya ilaç yanlışlıkla yutulduğu durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.