user
e
sv

Etrexin Jel Ne İşe Yarar?

Etrexin jel, akne ve cilt kabarcıklarının tedavisinde kullanılan 30 gramlık tüplerde satılan bir cilt ilacıdır. Hafif ila orta şiddette akne ve akne tedavisi uzmanları tarafından önerilen bir jel, ağrılı veya iltihaplı akne için yeterli bir tedavi sunmasa da, hafif sivilcelerin çok kısa süre içerisinde tamamen ortadan kalkmasını sağlar.

Etrexin Jel Muadili Nedir?

Etrexin Jel muadili ürünler arasında;

  • Isotrexin jel,
  • Munderm jel bulunmaktadır.

Ancak ürünü muadil ile değiştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka doktorunuzun onayını almanız gerekmektedir. İlaç içerisinde bulunan etken maddelerden herhangi birine hassasiyet duyuyorsanız kullanmanız kesinlikle önerilmez.

Etrexin Jel Nasıl Kullanılır?

Etrexin jel, ciltte 0,5 mg izotretinoin ve 20 mg eritromisin içerir, bu da iltihabı hızla kurutur ve sağlıklı hale getirir. Yardımcı maddeleri hidroksipropil selüloz, butilhidroksitolue olarka bilinmektedir. Birçok dermatolog bu ürünün düzenli ve doğru kullanımına vurgu yapmaktadır. Etrex jel, hasarlı cildin yüzeyini düzenler ve sağlıklı yapısını geri kazandırır. Cildin daha temiz bir görüntüye sahip olması ve sivilcelerin geçmesi Etrexin Jel ne işe yarar sorusuna yanıt olarak verilebilir. Bu ilaç mutlaka doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Etrexin Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilacın size reçete edilenden daha fazla kullanılması durumunda, aşırı kullanımı daha iyi sonuçlar getirmez ve ciltte kızarıklık, pullanma, kaşıntı gibi ciddi tahrişlere neden olabilir. Yağlı derinin altındaki iltihaplı sivilce tabakası cilt yüzeyine ulaştığından ilk birkaç atakta sivilcelerin artması normaldir. Etrexin jeli 6-8 hafta  düzenli  kullananlar sivilcelerin tamamen ortadan kalktığını dile getirmektedir. Jeli uygulamadan önce cildi yıkayın ve kurulayın. Bu ürünü, burnunuzun kenarlarında toplamamaya dikkat ederek, doktorunuzun belirttiği şekilde günde bir veya iki kez etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın. Kremi sivilce üzerine sürdükten sonra krem ​​yüzde kalır ve cilt tarafından doğal olarak emilir. Bu nedenle cildi temizlemek için jeli uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamayın.

Reçete edilmediği şekilde kullanıldığı taktirde Etrexin Jel yan etkileri meydana gelebilir. Bunlar arasında;

  • Kızarıklık,
  • Yanma hissi
  • Ciltte kabartı,
  • Yara ve iltihap oluşumu,

Etrexin Jel Nasıl Uygulanır?

Uzman tavsiyesi olmadan bu kremi kullanmanız kesinlikle önerilmez. Etrexin Jel nasıl uygulanır sourusu için önce cildi güzelce temizlemeniz ve ardından kurulamanız gerektiği yanıtı verilir. Ardından kremi parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak bölgeye ince bir tabaka halinde uygulamanız gerekmektedir. İşlem öncesi ve sonrasında ellerinizi yıkamayı kesinlikle unutmamalısınız. Günde 1-2 defa kullanılması yeterlidir. Cildiniz tahriş olursa harici bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Etrexin Jel Kullanıcı Yorumları

Etrexin Jel kullanıcı yorumları arasında;

  • Kullanırken yüzümü çok yaktığı için kullanmaya devam etmedim.
  • Düzenli kullanımda sivilce görünümünü hafifletiyor.
  • Küçük sivilceler için iyi ancak büyük ve iltihaplı sivilcelerde işe yaramıyor.

Etrexin Jel kullanıcı yorumları bu ilacı kullanacak kişiler için yol gösterici olsa da doktorunuz uygun görmüyorsa kullanmanız kesinlikle önerilmez.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.