user
e
sv

Etolax 500 Mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Etolax 500 Mg

Etolax 500 mg kas gevşetici özelliğe sahip mi sorusu son dönemlerde sıklıkla sorulur. İlacın kas gevşetici özelliğe sahip olmasına ek olarak ağrı kesici özelliği bulunup bulunmadığı da merak edilir.

Etolax 500 Mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Etolax 500 mg tablet formundaki bir ilaçtır. Tablet formunda olan bu ilaç başta eklemlerde meydana gelen romatizmalar olmak üzere omurgada meydana gelen ağrıların tedavisinde de kullanılabilir. İlacın kullanılması sayesinde kaslarda meydana gelen kasılmaların tedavi edilebilmesi ve travmalar sonucunda kaslarda oluşan ağrıların hafifletilebilmesi mümkündür. 500 miligram olarak satışa sunulan bu ilaç 14 tablet içerir. 14 tablete sahip olan bu ilaç beyaz bir kutu içerisinde satışa sunulur ve halk tarafından ağrı kesici olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Etolax 500 Mg

Tablet formunda satışa sunulan bu ilaç doktor tarafından reçete edilerek eczanelerden alınabilir. Doktor tarafından reçete edildiği durumlarda ilacın alınabilmesi için belirli ücretlerin ödenmesi gerekir. Ağızdan alınan bu ilaç bol su ile tüketilmelidir ve ilaç kullanıldıktan sonra gün içerisinde su tüketimine devam edilmesinde fayda vardır. Tablet formundaki bir ilacın vücuda faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Belde, boyunda ve sırtta meydana gelen ağrıların tedavi edilmesini sağlar
 • Vücuttaki kireçlenmelerin ve eklem dışı romatizmaların tedavisinde kullanılabilir
 • Spor yaralanmalarının ve kaslarda meydana gelen incinmelerin tedavisinde de ilacın kullanılması mümkündür
 • Ağrı kesici özelliği olan bu ilaç aynı zamanda dişlerde meydana gelen ağrının da geçmesini sağlar
 • İskelet ve kas sistemindeki sızılar da ilacın kullanılması ile kontrol altına alınabilir
 • Kaslarda meydana gelebilecek incinme veya ödemde bu ilacın kullanılması ile tedavi edilebilir
 • Vücudun farklı noktalarında meydana gelen ağrıları hafifleten ilaç kişilerin rahatlamasını sağlar.

Etolax 500 Mg Nedir

Etolax 500 Mg Nasıl Kullanılır?

Etolax 500 mg doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği ile bilinen bu ilacın kullanılması sırasında bazı noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır. İlaç doktor tarafından reçete edilmedi ise ilacın şu şekilde kullanılması doğru olacaktır:

 • İlacın günde 2 kere 1 tablet olarak kullanılması gerekir
 • İlacın çiğnenmeden veya ikiye bölünmeden tüm olarak yutulması gerekir
 • İlacın rahat şekilde yutulabilmesi için bol su tüketilmesinde fayda vardır
 • İlacın doğru şekilde kullanılması sayesinde etkisini kısa süre içerisinde gösterdiği gözle görülebilir.

Etolax 500 Mg Ne İşe Yarar

Etolax 500 Mg Kimler Tarafından Kullanılamaz?

Etolax 500 mg halk arasında ağrı kesici özelliği olması nedeniyle reçetesiz olarak sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. İlacın reçetesiz kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ilacın çocuklarda veya bebekler de kesinlikle kullanılmaması gerektiğidir. Emziren annelerin veya hamilelerin de bu ilacı kesinlikle kullanmaması gerekir. 65 yaş üstündeki bireylerin ilacı kullanabilmesi için doktorları tarafından önerilen şekilde ilacı kullanmasında fayda vardır. Böbrek yetmezliği, böbrek ağrısı karaciğer yetmezliği gibi hastalığı bulunan kişilerin de bu ilacı doktor gözetiminde kullanmasında fayda vardır. İlacın yanlış kullanımı sonucunda baş dönmesi veya sersemlik gibi durumlarla karşılaşılabileceğinden araç kullanımı sırasında ilacın kesinlikle kullanılmaması gerekir. İlacın alkol ile kesinlikle kullanılmaması gerekir. İlacının içerisinde bulunan etkin maddeler alkol ile etkileşime girdiği takdirde zehirlenme gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.