G-6E5K1ZX9GM Etkileyici Kısa Saç Modelleri 2023 | Kadın Hayatı
e
sv

Etkileyici Kısa Saç Modelleri 2023

Kıvırcık saçlar için asimetrik kesimi

Kısa saç modelleri son yıllarda yeniden popüler oldu ve trendler arasına girdi. Her kesime hitap eden kısa saçlar, özellikle özgürlükçü ve enerji dolu kadınların vazgeçilmezi haline geldi. Gerek bakımı gerekse oldukça geniş yelpazeye sahip modelleri ile oldukça kullanışlı.

Bu durumunun farkında olan bizler de kadinhayati.com ekibi olarak 2023 için etkileyici kısa saç modelleri arasında yer alacak ve size güzel fikirler sunacak seçenekleri değerlendirip en iyilerini hazırlamaya karar verdik. Biliyoruz ki kuaför değiştirmek ve alıştığınız saç modelinden farklı modelleri denemek gerçekten cesaret isteyen bir şey. Ancak sizler için hazırladığımız yazımız da eminiz ki sizde kendinizden bir parça bulacaksınız.

Hangi yüz tipine hangi kısa saç modeli uygun olacağı, en iyi kısa saç modelleri hangisidir gibi sorularınızın da cevabını bulabileceğiniz yazımızı sonuna kadar okumanızı ve modelleri incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kısa Bob Saç Kesimi Modeli

Kısa bob saç kesimi modeli oldukça popüler ve tercih edilen kısa saç modelleri arasında zirvede yer alıyor. Trendler arasına giren bob saç kesimi, kısa saç modeli tercih edenler için oldukça ideal. Bu saç modelinin en iyi tarafı boynunuzu oldukça ince ve zarif göstermesinin yanı sıra her yüz şekline de uyum sağlamasıdır. Düz ve kıvırcık saçlar için de uygun olan bob saç kesimi, en kısası ensede biterken biraz daha uzun saçlar için omuz hizasında biten modelleri yer almaktadır. Çok kolay bir şekilde şekil alan ve bakımının da kolay olması tercih sebeplerinden sadece biri.

kısa bob saç kesimi modeli

Pixie Saç Kesim Modeli

Oldukça tercih edilen bir diğer kısa saç modeli ise pixie saç kesim modeli. Popülerliği ve çekiciliği ile ilk sıralarda yer alıyor. Cesur kadınların tercihi olarak bilinen pixie saç modelleri salaş ve doğallıktan yana olanlarında tercihi. Üst kısımların uzun yanların ise kısa kesildiği pixie saç modelinde açık sarı renkler tercih ediliyor. Pixie saç kesimi kimlere yakışır sorusuna verilebilecek en güzel cevap ise herkese olacaktır. Burada sadece yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar için saçlarında dalgayı tercih etmesi önerilirken, uzun ve dikdörtgen yüze sahip olanlar ise biraz daha eşit kesimle kullanabilirler.

pixie saç kesimi modeli

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Kesimi Modeli

Önü uzun arkası kusa saç kesimi modeli 2021 yılında Victoria Beckham saç modeli ile başlayan trend günümüzde sevilerek devam ediyor. Ön tarafında oluşan saçın yüz kısmına uzaması ve başın arka kısmında potluk oluşturarak yapılan kesim özellikle küt tarzı saç modelleri ile bütünlük sağlayan kadınların tercihi oluyor. Modern görünümü ve her saç tipine uygulanabilen saç modeli bütün renklerle de bütünlük sağlıyor. Her kesimden her yaşa hitap eden önü uzun arkası kısa saç modeli sizlerin de beğenisine sunuluyor.

Victoria Beckham onu uzun arkasi kisa sac modeli

 önü uzun arkası kısa saç modeli

Kısa Abiye Saç Modelleri

Özel davet ve düğünlere giderken tercih edilen kısa abiye saç modelleri genel olarak eşit kesim ve düz saç kesimi ile öne çıkmaktadır. Kullanım kolaylığı ve çekiciliği ile sizi öne çıkaran ve daha zarif bir görünüme sahip olmanıza etki eder. Kısa saç modelleri arasında oldukça tercih edilen saç kesimi yine her yaşa ve her kesime hitap etmektedir.

Kısa abiye saç modelleri

Kısa abiye saç modeli

Kıvırcık Saçlar için Asimetrik Kesim

Kıvırcık saçlar için asimetrik saç kesimi çok çekici olsa da biraz uğraş gerektiren bir modeldir. Ama zerafet ve güzellik birazcık da kışkırtıcı olması tercih etmek için bile yeterli duruyor.

Kıvırcık saçlar için asimetrik kesimi

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı kısa saç modelleri aslında bir efsanedir. Kıvırcık saçlardan biraz daha masum, düz saçlardan biraz daha asi ama bir o kadar da güzel modelleri olan saç modelleridir. Bu konu üzerine önümüzdeki günlerde detaylı bir anlatım, video ve fotoğraflarla dolu dolu bir yazı ile karşınıza çıkacağız.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü kısa saç modelleri, kısa saç kullanan tüm kadınların belki de denemiş olduğu ya da denemek için düşündüğü oldukça çekici bir kesim modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene de oldukça talep gören kahküllü kısa saç modelleri, 2023 yılı için de tercih edilen kısa saç kesim modelleri arasında yerini alacaktır. Her yüz tipine giden ve asimetrik kesim modelleri ile zariflik katan saç modelini sizde bir kez denemelisiniz.

kahküllü kısa saç modelleri sarışın

kahküllü kısa saç modelleri

Aslan yelesi kısa saç modelleri

Aslan yelesi saç modeli her yüz tipine yakışır mı? Aslan yelesi saç modelleri kimlere yakışır?

Aslan yelesi saç modeli genel olarak uzun yüz tipine sahip kişilere daha çok yakışır ve onlarla bütünlük sağlar. Elbette sadece bu şekilde sınıflandırmak belki çok keskin bir ifade olacak ama biraz daha simetri olarak yakın duruyor. 90’lı yıllardan günümüze kadar gelen ve hala özellikle bebeksi yüze sahip kadınlar da oldukça çekici duran bir kesim modeli. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınların daha çok tercih ettiği ve daha havalı gösteren bu modeli, omuzlarda sonlanması ile yüz hatlarını biraz daha yuvarlak bir şekil almasını sağlıyor.

aslan yelesi kısa saç modeli aslan yelesi saç modeli

 

 

Shag Saç Modelleri

Kabarık, dolgun ve hacimli saçlara mı sahipsiniz ? O zaman shag saç kesimi tam size göre. Güzelliğinize ve ışıltınıza eşlik edecek shag saç kesimi, kahkül ile kullanıldığında biraz asi, biraz cesur ve bir o kadar da etkileyici. Saçlardaki katların belirgin olması da ayrı bir çekicilik katıyor.

Shag Saç Kesimi

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.