user
e
sv

Doğal Güzelliği Ortaya Çıkaran Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güneşli ve sıcak günlerde tüm gün size eşlik edecek yaz makyajı konusunda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunur. Makyaj yapmaktan hoşlanan kişiler, yaz aylarında nasıl adımlar izlenmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Her mevsim kendine özgü hava koşulları nedeniyle makyajlarda değişiklik yapılmasına yol açar. Yaz aylarında havaların ısınması, artan nem ve güneş ışınları karşısında doğru makyajı yapmak oldukça önemlidir.

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında tercih edilecek makyajın hafif ürünlerden oluşması gerekir. Doğru ürünleri seçerek tüm gün kalıcı bir makyaj elde edilebilir. Kalıcı olmasını sağlarken aynı zamanda ağır ürünlerden uzak durulmalıdır. Kış günleri gibi soğuk ve rüzgarlı bir hava olmadığı için sıcak havalara uyum sağlayacak ürünler tercih edilmelidir.

Uzmanlar tarafından yaz aylarında makyaj yapmak çok önerilmese de uygun ürünler ve teknikler kullanılarak yaz mevsimini kurtarmak mümkün olabilir. Makyaj ürünleri oldukça gelişmiş seçenekler sunar. Ortam koşulları ve kullanımlara göre farklı formüllere sahip ürünler sayesinde çok daha kolay bir şekilde yaz makyajı yapmak mümkün olabilir.

Yaz İçin Doğru Ürün Seçimi

Güneşli günlerin enerjisi dört bir yanı sarmadan önce makyaj konusunda bazı konuların akılda tutulması gerekir. Cildin nemli tutulması sadece yaz aylarında değil yılın her anında önemli bir konudur. Nemli ve sıcak havalarda nemlendirme için daha hafif formüller tercih edilebilir. Nemlendirici tercih ederken yağ bazlı yerine su bazlı seçimler yapılabilir.

Tüm gün kalıcı bir makyaj için su ve tere karşı dayanıklı ürünler kullanılmalıdır. Kalıcılık konusunda dayanıklı ürünlerin aynı zamanda güneş koruması olması oldukça önemlidir. İçeriğinde SPF bulunan ürünler kullanılarak yaz makyajı yapılabilir.

Doğal ve Hafif Bir Makyaj

Hafif bir makyaj tercih etmek, sıcak günlerde cildin çok daha rahat bir şekilde nefes almasını sağlar. Terleme ve sıcak hava arasına sıkışan cildin üzerine yoğun ve ağır ürünler kullanmak çok daha sakıncalı olur. Yağsız, yağ kontrollü ya da komedojenik olmayan ürünler ile doğru bir cilt makyajı yapılabilir. Fondöten yerine kapatıcılardan yardım alınabilir. Renkli nemlendiriciler, BB ve CC kremler de cilt için uygun seçenekler sunabilir.

Yaz Makyajı

Doğal bir görüntü elde etmek için cilt rengine uyan seçimler yapılmalıdır. Bronzer kullanımını azaltarak şeftali ya da pembe tonlarında allıklardan yardım alınabilir. Özel davetler ya da etkinlikler için daha yoğun ürünler tercih edilebilecek olsa da günlük kullanımda çok daha hafif seçimler yapılmalıdır. Makyaja başlamadan önce doğru bir şekilde cildin nemlendiğinden emin olunmalıdır.

Parlayan Ciltler

Primer sayesinde cildi makyaja hazırlamak özellikle yaz aylarında daha parlak bir görüntü için yardımcı olabilir. Matlaştırıcı primer yerine cilde nem kazandıracak primerlar ile makyaja hazırlık yapılabilir. Cildin neme doyması için iyice nemlendirilmesi gerekir. Makyajdan önce cildi hazırlamak, çok daha parlak bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Yaz makyajı nasıl yapılır sorusu için öne çıkan cevaplardan biri parlak cilt elde etmektir. Cildin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için tercih edilecek ön hazırlık oldukça önemlidir. Cilt makyajı için kullanılacak olan ürünlerinde nemli bitişe sahip olması tercih edilebilir.

yaz için makyaj önerileri

Gerçek Dudak Rengini Ortaya Çıkartın

Hafif ve doğal görüntüyü korumaya yardımcı olacak noktalardan biri de dudaklardır. Gerçek dudak renginize uyum sağlayacak renklere sahip rujlar ile yaz havanızı tamamlayabilirsiniz. Mat rujlar yerine parlak rujlar çok daha başarılı bir sonuç verebilir. Yaz aylarında ruj yerine parlatıcı, tint ya da renkli balmlar kullanılabilir. dudakların tüm gün nemli kalmasını sağlayacak rujlar ile doğal görüntünüzü destekleyebilirsiniz.

yaz makyajı nasıl yapılır

Güneşten Koruyan Makyaj

Cildin güneşin zararlı ışınlarından korunması için tercih edilecek güneş koruyucular oldukça önemlidir. Sadece yazın değil, dört mevsim güneş kremi kullanımı oldukça önemlidir. Cildin yaşlanmasını ve zarar görmesini engelleyecek yüksek korumaya sahip kremler tercih edilmelidir.

makyaj

Makyaja başlamadan önce nemlendirme aşamasından sonra güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır. SPF 30 ile 50 arası olan güneş kremleri tercih edilmelidir. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan güneş kremleri sayesinde ciltte oluşabilecek lekelerin önüne geçilebilir. Yaz makyajı için güneş kremi dışında kullanılan ürünlerin içeriklerinde de SPF olmasına dikkat edilmelidir. Cilt ve dudak için kullanılan makyaj malzemelerinde de güneş koruması olanlar tercih edilmelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.