user
e
sv

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal göğüs büyütme yöntemleri, diğer yöntemlere göre belki de daha yavaş sonuç verse de, genellikle en doğal ve sağlıklı yöntemler olarak kabul edilir. Hem kimyasal ya da silikon gibi dış metalardan uzak hem de doğal olmasından dolayı daha sağlık ve güzel görünüm sergilemesi tercih nedenidir. Bazılarımızın tercihi ise silikon yöntemi oluyor. Her ne kadar hızlı sonuç alınsa da uzun zaman sonra deformasyon ve silikonda yer alan kimyasal madde sağlık açısından olumsuz yan etkilerini beraber getirebiliyor. Ameliyat ortamı biz kadınlar için bazen ciddi anlamda sorun olabiliyor. Gerek hijyen gerekse vücuda dışarıdan ilave edilen bir meta her ne kadar sağlıklı olduğu düşünülse de vücut tepki verebilir kabul etmeye bilir. Ameliyat bütün doğal yöntemleri deneyip sonuç alamayan kadınlar için son çare olmalıdır. Onun için bu konumuzda biraz daha geç sonuç veren ama daha sağlıklı olan doğal göğüs büyütme yöntemleri üzerine yoğunlaşacağız. Doğal göğüs büyütme yöntemleri üzerine devam edelim.

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs Egzersizleri ile Göğüs Büyütme

Spor artık günlük yaşantımızın bir parçası. Kendini daha dinç ve zinde hissetmek isteyen tüm kadınların vazgeçilmezi haline geldi. Haliyle bu konuya çok uzak olmadığımız için bu yol bize ek bir yük getirmeyecek. Kısaca konuya giriş yapalım.

Göğüs egzersizleri ile göğüs büyütmek, daha düzgün şekil vermek ve dolgunlaşmasını sağlamak için çeşitli egzersizleri yapmamız yeterli. Bunlardan biri de en popüler olan göğüs kası çalıştırmak yani bench press aletleri ile çalışmak. Erkek sporu gibi görünse de bu şekilde göğüs kaslarını çalıştırarak göğüsleri büyütmek mümkün. Buradaki asıl amaç göğüs kaslarının çalışıp göğüsleri ileri iterek daha dolgun ve önde olmasını sağlamaktır.

Hormon Kontrolü ile Göğüs Büyütme

Göğüsleri büyütmek için hormon kontrolü önemlidir. Genç bir vücut yapısı ergenlik döneminde yüksek oradan hormon üretir ve belirgin şekilde vücut gelişim gösterir. Ergenlik kısa bir dönem olduğu için daha sonrasında bu hormon üretimi yavaşlar ve bazen istediğimiz şekli almadan düşüş yaşanır. Testesteron, büyüme hormonu, prolaktin ve östrojen hormonları dışarıdan kontrollü şekilde dahi almış olsak konunun uzmanları bunu pek önermiyor. Ancak vücut ergenlik sonrası düşüş yaşanmış olsa da üretime devam ettiği için hormon üretimine katkı sağlamak ve doğal yollarla göğüslerinizi büyütmek mümkün. Bunlar için gdo gibi genetiği oynanmış gıdalardan uzak durarak daha doğal ve saf gıdalara yönelmek bile buna katkı sağlayacaktır.

Göğüs Büyütme

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri Göğüs Büyüten Besinler

Günümüz çağında bilim ve teknolojinin de ilerlemesiyle en kesin ve kalıcı meme büyütme yöntemi her ne kadar belli bir zaman sonra sıkıntı çıkarma olasılığı olsa da estetik cerrahların uyguladığı silikon ameliyatıdır. Ancak bunu istemeyenler için göğüs büyüten besinler de vardır. Bunlar tabii ki takviye olarak kabul edilebilir. Biraz büyümesinde fayda sağlar biraz da dikleştirir. İsterseniz bu konuya biraz göz atalım.

Göğüs dokusu vücut ile orantısı bazen yok olabilir. Özellikle gebelik dönemlerinde ve doğum sonrasında memelerin içi boşalır ve sarkma şikayetleri başlar. Bu durumlarda en kolay çıkış yolu meme yani göğüs protezleri ile göğüs büyütme ameliyatı bir seçenek olarak karşımıza gelir. Göğüs şekli ve hacmi bazı hormonların etkisi ile şekil alır. Bilimsel çalışmalarla geçerlilik kazanmış, sadece göğüs dokusuna odaklanan ve göğüs büyümesi ile şeklini güzelleştiren besinler bulunmasa da bazılarının yağlanma yapması ile göğüs dokusuna katkısı vardır. Bu besinlerle spor yapmak ve göğüs hareketleri ile takviye sağlamak güçlü bir çalışma sonrası etkili bir göğüs yapısına sahip olabilirsiniz. Bunlar nelerdir.

  • Süt ve süt ürünleri ayrıca soya göğüslerinizi büyütmeniz için etkili birer besindir. Bir gün soya sütü tüketiyorsanız diğer gün soya peyniri tüketin.
  • Tavuk tüketiminde baget oldukça etkili göğüs büyüten yiyecekler arasında yerini alır ve meme büyümesine katkıda bulunur.
  • Göğüs büyümesine fayda sağlayan diğer besin ise keten tohumu, arpadır. Ayrıca göğüslerin gelişimine ayçiçeği, kabak ve anason gibi besinlerde iyi gelir.
  • Dolgun ve belirgin göğüsler için elma, kiraz, şeftali, armut, kavun ve üzüm gibi meyvelerin tüketilmesi iyi gelecektir.
  • Rezene, çavdar, karanfil, zencefil gibi karışımların az miktarda kullanımı göğüs ölçülerini arttırmaya yardımcı olur.
  • Ayrıca vücut kıvrımlarını daha belirgin ve çekici yapmak için brokoli, taze fasulye, nohut ve bezelye gibi gıdaları tüketmeniz ideal olacaktır.

Göğüs Büyütme Masajı

Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında göğüs büyütme masajı da yer alır. Bunun için özel kremler ile yapacağınız birkaç dakikalık masaj iyi gelecektir. Ayrıca göğüslerinize yapacağınız buz masajı da kan dolaşımını hızlandırarak daha aktif kan akışı sayesinde dikleşecek ve dolgunlaşacaktır.

Bütün bu yöntemleri sabırla deneyip yine de göğüsleriniz istediğiniz sonucu veremediyse konuya hakim estetik cerrahlarla sorunu çözebilirsiniz. Size tavsiyemiz hiç bir şey sağlığınızdan önemli değildir. Merdiven altı tabiri olan ya da daha uygun fiyat aldatmacasına gelmeyin. Dolgun ve dik göğüsler hepimizin hakkı ancak sağlığımız daha önemli. Güzel günleriniz olsun…

Sevgili Gözde Tezer’in göğüs büyütücü kremle olan deneyimini de izlemenizi tavsiye ederim.

Göğüs Büyüten Kür İbrahim Saraçoğlu

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.