user
e
sv

Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

Derrmabel krem vücutta bulunan bakterilere karşı direnç gösteren ve savaşan bir merhemdir. Bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar için kullanıma uygundur. Etkin madde olarak betametazon maddesi bulunur. Yardımcı maddeler incelendiğinde beyaz yumuşak parafin ve sıvı parafin öne çıkar.

Dermabel Krem Muadili Nedir?

Dermabel krem ne işe yarar hakkında bilgi almak için etkin maddesi incelenebilir. Derinin belirli bölgelerinde oluşan kızarıklık, döküntü ve kaşıntı gibi dermatit rahatsızlıklar ve terleme bozuklukları gibi sorunlardan dışarıdan vücuda sürülebilecek bir kremdir. Ciltte oluşan rahatsızlıklardan dolayı oluşan iltihap, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerin tedavisi için tercih edilir.

Dermabel krem muadili etkin madde olarak aynı ya da benzer içeriklere sahip olan kremlerdir. Benzer rahatsızlıklar için aynı görevi gören eş değer kremler kullanılabilir. Cilt rahatsızlığının nedeni ve tedavisi için doktor görüşüne ihtiyaç duyulur. Dermabel muadili olan kremler şu şekilde sıralanabilir;

 • Betnovate,
 • Betnovate losyon,
 • Betnovate merhem,
 • Diprolen,
 • Celestoderm-V,
 • Seroderm pomad.

Dermabel Krem Nasıl Kullanılır?

Kortikosteroidlere cevap veren cilt hastalıklarında kullanılan krem, 15 ve 30 g şeklinde iki seçenek sunar. Cilt üzerinde bulunan iltihaplı bölgelere uygulanmak için uygundur. Yaşanılan rahatsızlıkların doktor görüşü ile tanı konulması ve kremin kullanılması gerekir. Cilt üzerinde kaşıntı, döküntü ve kızarıklık olması durumunda kullanılabilir. Özellikle iltihapların üzerine sürülebilir olması, enfekte yüzeylerde kullanıma uygun olmasını sağlar.

Dermabel Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bütün ilaçlarda olduğu gibi Dermabel krem yan etkileri de bulunabilir. İçeriğinde bulunan maddelerden herhangi birine duyarlılığı bulunan kişilerde yan etkileri görülebilir. Cilt yüzeyi hasar gören ve bundan dolayı geçirgenliği artan geniş cilt yüzeylerinde, karaciğer rahatsızlığına sahip olan kişilerde, kapalı pansuman yapıldığında ve çocuklarda uzun süre kullanıldığında sistemik dolaşıma geçen miktarında artış gözlenir. Bu nedenle sistemik etkiler meydana gelebilir. Ciddi yan etki olarak değerlendirilen ve herhangi biri gözlendiği zaman doktora danışılması gerekir. Ciddi yan etkiler şu şekildedir;

 • İritasyon,
 • Yanma,
 • Kaşıntı,
 • Kızarıklık.

Dermabel Krem Nasıl Uygulanır?

Uygun kullanım için belirtilen talimatlara uyulması gerekir. Sahip olunan cilt rahatsızlığına göre doktor ya da eczacınız farklı bir uygulama tavsiyesinde bulunabilir. Uzman kişilerin tavsiyesi dışında bilinen uygulama talimatlarına uyulması gerektiği unutulmamalıdır. Sabah ve akşam, günde iki kez olacak şekilde enfekte olan cilt bölgesine uygulanması gerekir. Dermabel krem nasıl uygulanır sorusu için; enfekte olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülmesi önerilir cevabı verilebilir.

Dermabel Krem Kullanıcı Yorumları

Dermabel krem kullanıcı yorumları göz önünde bulundurulduğu zaman çeşitli tedavilerde kullanıldığı görülür. Her cilt hastalığının nedeni aynı olmayabilir, bu ihtimal düşünülerek benzer rahatsızlıklarda doktora danışmadan krem kullanılmamalıdır. Üç haftalık düzenli kullanımlarda, kullanıcıların memnun kaldığı ve iyileşmez gözlenir. İltihaplı bölgelere uygulanacağı zaman cilt temizliğine önem verilmesi gerekir. Temiz uygulamalar, daha hızlı sonuç alınmasını sağlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.